Usługi pielęgniarskie
Usługi świadczę na terenie całej Warszawy i okolic, 24 godziny na dobę.
Wizyta domowa położnej
Oferujemy domowe wizyty położnej, podczas których położna pomoże m.in. wykąpać Wam dziecko, pokaże jak prawidłowo pielęgnować pępek, podpowie jak praktycznie urządzić kącik dla maluszka oraz pomoże prawidłowo przystawić dziecko do piersi. Ponadto sprawdzi obkurczanie się macicy, sprawdzi, czy prawidłowo goi się rana krocza lub po cięciu cesarskim i postara odpowiedzieć się na wszystkie nurtujące Was pytania.
Usługi pielęgniarsko-opiekuńcze
Świadczenie opieki i zabiegów pielęgniarskich oraz opiekuńczych
Usługi pielęgniarskie
Zajmujemy się opieką pielęgniarską w domu pacjenta obłożnie chorego i pacjentów chodzących jeśli telefonicznie zgłoszą nam wykonanie zabiegów,np.zastrzyków.pobrania krwi z dowozem do analityki,wykonaniem opatrunków,kroplówek,pielęgnacją pacjentów leżących,poradnictwem zdrowotnym,czyli promowaniem zdrowia,itp.
Usługi pielęgniarskie Lasowice Chudoba
Opieka pielęgniarska okołoporodowej nad kobietą, noworodkiem i rodziną, po operacjach ginekologicznych i onkologicznych.
Opieka seniora
Oferujemy kompleksowe usługi opiekuńcze dla seniorów ,osób chorych ,samotnych.
Zapewniamy szacunek dla naszych podopiecznych i respektowanie ich indywidualnych potrzeb.
Wyrozumiałą opieką otoczymy również osoby z zaburzeniami psychicznymi.
Opiekunowie, z którymi współpracujemy to osoby posiadające umiejętności i praktykę w opiece nad pacjentem starszym i niepełnosprawnym.
Opieka położnej środowiskowej
Położna Środowiskowa świadcząca bezpłatne ,profesjonalne usługi położnicze.
W ramach umowy z NFZ roztaczam opiekę nad ciężarną ,położnicą, noworodkiem i niemowlęciem ,oraz kobietą w każdym okresie życia.Dojeżdżam bezpłatnie do pacjent
Zastrzyki i iniekcje
Iniekcje domięśniowe najczęściej wykonujemy w mięśnie pośladkowe wielkie, ale mogą być także wykonywane w mięśnie uda lub ramion. Iniekcje podskórne wykonuje się w ramię, brzuch, udo oraz okolicę łopatki. Najczęściej podawanymi lekami w iniekcji podskórnej są insuliny i heparyny drobnocząsteczkowe. Iniekcje dożylne wykonuje się w większe żyły, najczęściej w okolicach zgięcia łokciowego, nadgarstka, grzbietowej części dłoni, czasami nakłuwa się żyły na grzbietowej części stopy. Najczęściej do iniekcji dożylnej stosuje się wenflon, który zapewnia stały kontakt z żyłą i ułatwia podawanie leku.
Kroplówki
Wlewy kroplowe dożylne, tzw. kroplówki dożylne lub infuzje dożylne są stosowane w przypadkach, gdy płyny lub rozcieńczone leki muszą być aplikowane do żyły chorego w sposób kalibrowany, powolny, przez dłuższy czas. Wykorzystywany głównie do przetaczania płynów, długotrwałego odżywiania pozajelitowego, oraz podawania leków, których stężenie we krwi musi być stałe w czasie długotrwałego stosowania. Najczęściej wybieranymi miejscami do podłączenia kroplówki dożylnej są żyły grzbietu dłoni i przedramienia oraz kostki przyśrodkowej.
Zmiana opatrunków
Opatrunek na małych, otwartych ranach powinno się zmieniać codziennie. W praktyce częstotliwość zmiany opatrunków zależy od naszego dbania o niego i utrzymania ciągłego wilgotnego środowiska pod tymże opatrunkiem. Na wolnogojące się rany (na przykład owrzodzenia nóg) stosuje się opatrunki utrudniające dostęp powietrza. Rany pourazowe i chirurgiczne z założonymi szwami lub samoprzylepnymi paskami powinny być przykryte opatrunkiem zabezpieczającym ranę przed zabrudzeniem, nadmiernym wyschnięciem, czy zamoczeniem.
Cewnikowanie
Cewnikowanie w celach leczniczych jest stosowane w przypadku utrudnienia wypływania lub zatrzymania moczu w drogach moczowych. Powinno dotyczyć osób, które nie są w stanie samodzielnie, w skuteczny sposób oddawać mocz.
Usuwanie szwów
Okres zdjęcia szwów czy zszywek zależy od umiejscowienia, rozległości, sposobu szycia, czy powikłań. Zasadą jest, że znaki po szwach są najmniej widoczne, jeżeli szwy są szybko usunięte. Prawdą też jest, że ryzyko rozejścia się brzegów rany zależy od okresu pozostawienia szwów. Jeżeli szwy usuwa się wcześnie, drobny uraz bezpośrednio w okolicach rany może doprowadzić do jej rozejścia się.
Pomiar ciśnienia
Zwykle pomiar ciśnienia wykonywany jest w tętnicy ramiennej. Wartości ciśnienia tętniczego krwi zmieniają się pulsacyjnie w czasie cyklicznej pracy serca. Przy pomiarze ciśnienia tętniczego krwi wyróżnia się ciśnienie maksymalne, czyli skurczowe oraz minimalne, czyli rozkurczowe.
Za "optymalne" ciśnienie tętnicze uważa się wartość 120/80 mmHg.
Edukacja zdrowotna
Edukacja zdrowotna:
- w zakresie żywienia
- w zakresie właściwego dozowania leków
- nauka podawania iniekcji podskórnych
- nauka podawania insuliny
- uczenie samokontroli zdrowia
- uczenie samooceny objawów chorobowych
- nauka radzenia sobie w trudnych sytuacjach podczas długotrwałej terapii.
Opieka i pomoc
Oferujemy pełen zakres usług, począwszy od czynności ogólnych a skończywszy na najbardziej zaawansowanej - czyli na opiece medycznej. Oddając pod moją opiekę swoich bliskich obdarzacie mnie Państwo swoim zaufaniem, dlatego też opieka ta jest profesjonalna i całościowa.