Gabinety lekarskie, kosmetyczki, SPA i inne usługi z branży zdrowie i uroda

Jak mówi powiedzenie w zdrowym ciele, zdrowy duch. A że zdrowie i uroda idą w parze, zadbaj o to, by Tobie ich nie brakowało. Z nami dowiesz się, jakie usługi oferuje Ci służba zdrowia i wybrane gabinety lekarskie oraz co ma do zaproponowania współczesna medycyna estetyczna. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd, porównaj wybrane zabiegi kosmetyczne. A jeśli potrzebujesz silniejszych metod, sprawdź, co daje chirurgia plastyczna. Na koniec zadbaj o kondycję. Jak? Odpowiedź znajdziesz w dziale fitness i kulturystyka. Efekty z pewnością podkreśli piękna opalenizna, którą gwarantują solaria.

Strefa Wellness

Wykonawca: Hotel Radocza Park

Nowoczesny i przestronny basen hotelowy stanowi doskonałe miejsce dla relaksu i wypoczynku. Niecka o powierzchni ponad 100 m² i głębokości do 160 cm, z kaskadą strumieniową, systemem hydromasaży i przeciwprądów (sztucznym nurtem) zadowoli każdego, a szczególnie najmłodszych. Atrakcji dopełniają obszerne jacuzzi i kameralna sauna parowa oraz przeszklona ściana z widokiem na okolicę i pasma górskie.

Korzystanie z basenu jest wliczone w cenę pobytu w hotelu.

Strefa Wellness

Naprawa biżuterii

Wykonawca: Pracownia 4u

drobne usługi jubilerskie
Wykonujemy typowe i niestandardowe usługi jubilerskie, od popularnego lutowania, zwężenia, naprawy zapięć, po przewleczenie korali i unowocześnienie starych naszyjników. Dzięki doświadczeniu i jakości usług odświeżamy wygląd starych naszyjników. Biżuteria zyskuje blask i nowoczesny wygląd.

naprawa biżuterii

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, badanie psychologiczne

Wykonawca: Kłodzka Pracownia Psychoterapii "Zmiana" Katarzyna Polaszczyk

Konsultacja psychologiczna trwa 60 minut i ma na celu rozeznanie w sytuacji pacjenta. Zdarza się, że obejmuje więcej niż jedno spotkanie. Zazwyczaj poprzedza rozpoczęcie psychoterapii lub innej formy pomocy. Sesja terapeutyczna trwa 50 minut, koszt 100 zł. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Cele oraz czas trwania terapii ustalane są wspólnie z pacjentem w ramach tzw. kontraktu. Badanie psychologiczne przebiega zależnie od potrzeb i rodzaju testu. Dokładny cennik podany w zakładce "Oferta"

Cena: 120 zł

Krawiectwo

Wykonawca: Pracownia Krawiecka Margaret's Fashion Małgorzata Józefowicz

Profesjonalne usługi krawieckie:
- szycie na miarę (spódnice, spodnie, sukienki, żakiety, kombinezony, topy itd)
- szycie ubrań dziecięcych (np. spódniczki tutu)
- skracanie
- poszerzanie
- dopasowywanie
- szycie pościeli i firan
- szycie elementów dekoracyjnych
i inne usługi krawieckie

Krawiectwo

Gabinet Psychologiczny

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Izabela Pilżys

To cykl kilku spotkań dla osoby dotkniętej traumą, która powstała pod wpływem urazu psychicznego, szoku, urazu, który może powodować zaburzenia psychiczne i somatyczne. Uraz wywołuje reakcję intensywnego strachu, poczucia bezradności bądź koszmaru. Człowiek może doświadczyć takiego urazu bezpośrednio, ale może być też jego świadkiem. Przykłady takich zdarzeń to m.in. przemoc fizyczna i seksualna, niespodziewana śmierć bliskiej osoby z przyczyn naturalnych, diagnoza choroby zagrażającej życiu, klęski żywiołowe, katastrofa samolotu, działania wojenne. Ze zdarzeniem traumatycznym mamy do czynienia w sytuacji związanej z zagrożeniem życia lub zagrożeniem fizycznej integralności. Większość osób, które doświadczyły traumatycznego wydarzenia powraca do normalnego funkcjonowania. Jednak u pewnej grupy osób wydarzenia takie nie zanikają a powracają ze zdwojoną siłą m.in pojawiają się; wybuchy gniewu i złości, nadmierna czujność, problemy z koncentracją, unikanie miejsc i ludzi przypominających zdarzenie; myślenie o wydarzeniu w trakcie wykonywania innych czynności. Te osoby są szczególnie narażone na PTSD (zespół stresu pourazowego).

Cena: 100 zł

Konsultacja Psychologiczna

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Izabela Pilżys

To 90 minutowe spotkanie podczas, którego możesz poruszyć dowolny temat, omówić aktualną sytuację, która jest dla Ciebie problematyczna. W atmosferze bezpieczeństwa i zaufania możesz podzielić się swoimi trudnościami, spojrzeć na sytuację z innej perspektywy i zastanowić się nad rozwiązaniami. Podczas konsultacji możesz przyjrzeć się własnych przeżyciom i uczuciom z uzyskaniem mojego wsparcia. Możliwe jest, aby takie spotkanie było początkiem podjęcia pracy psychoterapeutycznej.

Cena: 100 zł

Doraźna Pomoc

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Izabela Pilżys

To cykl spotkań polegający na udzielaniu osobie doraźnej pomocy w sytuacji kryzysu psychicznego, polegającej na odzyskaniu równowagi psychicznej i zredukowaniu objawów wywołujących stres.
Moja rola opiera się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa psychologicznego i fizycznego, ocenie stanu psychicznego, udzieleniu wsparcia, określeniu problemu kryzysu i rekomendacji sposobów radzenia sobie.

Cena: 100 zł

Pomoc Psychologiczna

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Izabela Pilżys

Jestem psychologiem, terapeutą, psychotraumatologiem.
Pracuję z dużą uwagą, szacunkiem i zrozumieniem.
Rozwiązania dopasowuję do potrzeb konkretnej osoby z różnych podejść w psychologii.

Cena: 100 zł

Badania psychotechniczne

Wykonawca: Pracownia Psychologiczna PROGRES Maria Magdalena Sowulewska

Badania psychologiczne kierowców oraz kandydatów na kierowców wszystkich kategorii (C, C+E, D, D+E), instruktorów, egzaminatorów, kierowców pojazdów uprzywilejowanych.
Badania po utracie prawa jazdy (po spożyciu alkoholu, po przekroczeniu punktów karnych, po wypadku).

Cena: 150 zł

Badania psychotechniczne

Diagnostyka nieliniowa NLS

Wykonawca: NATURIANA

Diagnostyka NLS jest jednym z najbardziej spektakularnych i perspektywicznych osiągnięć na polu technologii medycznych. Daje możliwość uzyskania pełnej informacji o stanie zdrowia człowieka przez ujawnienie chorób w ich początkowej, energetycznej fazie, co jest niemożliwe przy wykorzystaniu innych metod badawczych np. usg, rentgen, tomografia komputerowa, które wykrywają tylko już ukształtowane procesy chorobowe.
Diagnostyka nieliniowa opiera się na spektralnej analizie wirowych pól żywych organizmów i wykorzystuje specjalną aparaturę komputerową do diagnozowania zaburzeń pracy organizmu oraz wykrywania patologii tkanek, narządów i całych układów.
Jednym z najnowszych urządzeń na rynku pracujących w technologii NLS jest MEZATOR.
Umożliwia on dokładną analizę całego organizmu, struktur i tkanek poszczególnych organów, jak również całych układów. Wykrywa pasożyty, wirusy, bakterie i grzyby oraz ich lokalizację w poszczególnych narządach. Wykrywa choroby oraz predyspozycje do zapadnięcia na nie z dokładnością do 95%.

MEZATOR posiada ogromną bazę częstotliwościowych danych leków farmaceutycznych, homeopatycznych, ziół, parafarmaceutyków oraz suplementów diety.
Ma również możliwość zapisania częstotliwości drgań każdego z wymienionych preparatów na wodę, spirytus lub kulki z laktozy.

Urządzenie posiada certyfikat CE.

Zalety diagnostyki nieliniowej NLS urządzeniem MEZATOR:

• bezinwazyjna
• bezbolesna
• bezpieczna dla dzieci i dorosłych
• dokładna
• szybka

Warto przeczytać:

http://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/3115-biorezonans-magnetyczny-wspomaga-skuteczne-leczenie-wielu-chorob

Diagnostyka nieliniowa NLS

Wkładki ortopedyczne do butów termoformowalne Balkefors

Wykonawca: Gabinet Terapii Kręgosłupa "FizjoMan"

Wkładki wykonywane są na miejscu w gabinecie, czas wykonania to 30-40 min. Pomocne w korekcji płaskostopia poprzecznego i podłużnego, bólach rozcięgna podeszwowego, ostrodze piętowej, bólach kolan i wielu innych schorzeniach stóp.
Zapraszam do kontaktu.

Cena: 250 zł

Wkładki ortopedyczne do butów termoformowalne Balkefors

Dietetyka profilaktyczna i lecznicza

Wykonawca: LESZEK ZDROJEWSKI

Jedną z najbardziej cenionych teorii terapeutycznych jest chińska praktyka pięciu przemian. Koncepcję pięciu ruchów, czyli pięciu żywiołów albo elementów spotkać można we wszystkich starożytnych cywilizacjach. Od kilku tysięcy lat znana była m.in. w Egipcie, Grecji, Indiach, Chinach. Wprawdzie w różnych kulturach określenia są nieco różne, ale po dokładniejszym porównaniu zawsze okazuje się, że chodzi o tę samą teorię dotyczącą najgłębszej istoty „ludzkiej rzeczywistości”. Symboliczne żywioły nie są wydzielone, lecz oddziałują na siebie, przechodzą jedne w drugie, tworzą nigdy nie kończący się cykl pięciu przemian, ruchów leżących u podstaw wszystkich praw naszego świata. Teoria stanowi przewodnik po cyklach ludzkiego życia, jest mapą obrazującą przebieg zachodzących procesów, podręcznikiem pozwalającym zrozumieć wszystko wokół nas.
Teoria pięciu przemian opisuje cykliczne przeobrażenia w ciągu całego życia i w ciągu dnia. Przebudzenie to drewno, zaś pełne rozbudzenie to ogień. Senność odpowiada metalowi, a sen wodzie. Ziemia obrazuje równowagę między przeciwstawnymi ruchami. Nasza integralność zależy od właściwych proporcji i niezakłóconego rytmu wewnętrznego wszystkich pięciu przemian, które regulują czas przebudzenia i zasypiania, aktywności i odpoczynku. Wszystkim produktom spożywczym, przyprawom oraz sposobom przygotowania posiłków przypisuje się indywidualne cechy, reprezentowane przez żywioły.

Dietetyka profilaktyczna według teorii pięciu przemian dostosowuje sposób żywienia do indywidualnych potrzeb, uwzględniając następujące elementy:
-badaniu z pulsu oraz z wyglądu języka
-wiek oraz stan zdrowia człowieka
-aktualny stan energetyczny organizmu oraz jego indywidualną konstytucję
-pory roku, fazy księżyca oraz pory dnia (dobowe cykle obiegu energii)
-strefę klimatyczną oraz wpływ tradycji kulturowych
Przygotowanie zaleceń dietetycznych zawsze poprzedza chińska diagnostyka pulsu (na tętnicy promieniowej) oraz diagnozowanie z wyglądu języka.

Dietetyka profilaktyczna i lecznicza

Wypożyczanie sprzętu medycznego

Wykonawca: Sklep Medyczny MEDAR Beata Bednarczyk

Prowadzimy wypożyczalnie sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego i ortopedycznego. U nas znajdą Państwo m.in.: balkoniki, chodziki rehabilitacyjne, kule ortopedyczne, wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne.

Wypożyczanie sprzętu medycznego

Psychoterapia

Wykonawca: Psycholog Limanowa Transmedica

Psychoterapia w Limanowej / Limanowa

Często wydarzenia z przeszłości, zarówno te pozytywne jak i negatywne, mają duży wpływ na nasze codzienne życie. Psychoterapia skierowana jest do osób które potrzebują pomocy w rozwiązaniu problemów z przeszłości - służy temu odpowiedni dobór rodzaju oddziaływania terapeutycznego.

Psychoterapeuta musi mieć ukończone szkolenie psychoterapeutyczne (dyplom), rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Polskie Towarzystwo Psychoterapeutyczne oraz pracować pod nadzorem superwizora.

Porady Psychologiczne

Wykonawca: Psycholog Limanowa Transmedica

PORADY PSYCHOLOGICZNE

Zapraszamy wszystkie osoby, które doświadczają problemów z którymi nie potrafią sobie poradzić i chciałyby zasięgnąć opinii doświadczonego psychologa w Limanowej.
Porady psychologiczne mają konkretny, jasno określony cel, nie wymagają pracy długotrwałej, na tak głębokim poziomie, jak psychoterapia, którą w razie konieczności również możemy zaproponować w naszym Centrum Transmedica