Kina, spektakle teatralne, koncerty, kluby muzyczne i inne usługi w katerogii kultura i rozrywka

Nie wiesz jak zaplanować weekend? A może szukasz nowych miejsc, których jeszcze nie odwiedziłeś? Sprawdź, jakie masz możliwości. Zobacz, jaką propozycję ma dla Ciebie miejscowy teatr i jakie premiery zapowiadają miejscowe kina. Jeśli stawiasz na sport, dowiedz się, gdzie można zagrać w squasha. Z kolei więcej adrenaliny dostarczą Ci z pewnością sporty ekstremalne. A może po prostu chcesz się zwyczajnie wyszaleć w gronie znajomych? Zorientuj się, gdzie pobrzmiewa najlepsza muzyka i jakie kluby są dla Ciebie.

Malarstwo olejne

Wykonawca: Malarstwo w Stylu Dawnych Mistrzów Jerzy Szajewski Artysta Plastyk

Artysta Plastyk Jerzy Szajewski wykonuje na zamówienie kopie malarstwa polskiego i światowego w technice olejnej. Oferta obejmuje malarstwo sakralne, sceny batalistyczne, sceny rodzajowe, martwą naturę, portrety oraz kompozycje kwiatów w stylu holenderskim.

Malarstwo olejne

Pomoc behawioralna, zaburzenia psich zachowań

Wykonawca: Ruffi Hotel dla Psów

Problemy behawioralne pojawiają się, kiedy nieprawidłowo została przeprowadzona socjalizacja szczeniaka lub, w ogóle jej nie było. Z powodu tej sytuacji problemy mogą się pogłębić, jeżeli zabraknie konsekwencji, braku wyznaczonych zasad i ograniczeń. Niechciane zachowania tj. agresja czy lęk separacyjny, są objawem problemu, nad którym trzeba popracować, aby w pełni móc się cieszyć wspólnie spędzanym czasem ze swoim przyjacielem.

Pomoc behawioralna, zaburzenia psich zachowań

Szkolenie metodami pozytywnymi.

Wykonawca: Ruffi Hotel dla Psów

Szkolenie psa metodami pozytywnymi cieszy się coraz większą grupą zwolenników, gdyż, w krótkim czasie uzyskuje się doskonałe wyniki szkolenia. Dodatkowym atutem jest budowanie niezwykłej relacji z psem i pomaga nam go lepiej zrozumieć.

Szkolenie metodami pozytywnymi.

Warsztaty kulinarne

Wykonawca: Firma Usługowa Mandragora Małgorzata Zdzienicka

Organizacja warsztatów kulinarnych i degustacji potraw tradycyjnych Lubelszczyzny. Malownicza wielokulturowość Lubelszczyzny pozostawiła ciekawą spuściznę kulinarną - kuchnię żydowską ,tatarską, ormiańską, kresową. Zapraszam do poznania tajników cebularza lubelskiego. Cebularz lubelski to ręcznie formowany okrągły placek, o średnicy od 5 do 25 cm i grubości około 1,5 cm. Jest wyrabiany z ciasta pszennego z drożdżami. Na powierzchni znajduje się warstwa farszu składającego się z pokrojonej w grubą kostkę cebuli wymieszanej z makiem, solą i olejem roślinnym. Jest 37.polskim produktem chronionym w UE. Od 2014 r cebularz jest umieszczony w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych. Tym samym popularny placek z cebulowym farszem uzyskał status, jakim cieszą się już od dawna oscypek, rogal świętomarciński czy obwarzanek krakowski.
Zapraszam na pokaz tłoczenia i degustacje np. olejów lnianego, rydzowego, z ostropestu, z pestek dyni czy też pokaz pieczenie sękacza. Zapraszam do finezyjnego, uwodzicielskiego, pociągającego a zarazem tajemniczego świata win Małopolskiego Przełomu Wisły.
Zapraszam Szlakiem Karpia – Lubelszczyzna, Ziemia Lubartowska to zagłębie ryb słodkowodnych, a w szczególności karpia.
Nie możemy zapominać o naszych przodkach, czyli odkrywamy tajniki kuchni Słowian - zapraszam na warsztaty, degustacje słowiańskich kulinariów.
Warsztaty, degustacje prezentujące produkty regionalne, tradycyjne Lubelszczyzny odbywają się w ramach turystyki kulinarnej i enoturystyki.
Zapraszam do współpracy.

Warsztaty kulinarne

Opieka nad psami.

Wykonawca: Ruffi Hotel dla Psów

Hotel dla Psów Ruffi zaprasza do miejsca, w którym zapewniamy Państwa pupilom przede wszystkim naszą uwagę, czas i zaangażowanie, tak aby psiaki jak najmilej wspominały u nas pobyt. Oferujemy profesjonalną opiekę, dzięki zdobytym kwalifikacją oraz zabawy z ludźmi i psami. Oprócz usługi Hotelarskiej oferujemy szkolenia oraz pomoc behawioralną.

Opieka nad psami.

Przewodnik terenowy

Wykonawca: Firma Usługowa Mandragora Małgorzata Zdzienicka

Województwo lubelskie to region czystej ,nieskażonej przyrody chronionej w dwóch parkach narodowych i 17 krajobrazowych, to malownicze Roztocze, a do tego wspaniałe zabytki przeszłości, ciekawa historia, np. :
Kozłówka – Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – jedno z najwspanialszych muzeów wnętrz pałacowych w Polsce
Zamość - ,,Padwa Północy’’ – miasto idealne , zbudowane według renesansowych traktatów włoskiego architekta Bernardo Morando, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO
Puławy – ,,Polskie Ateny ‘’ – słyną z zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich i bogatej historii związanej z jednym największych rodów Rzeczypospolitej. (Dzisiaj gospodarzem obiektu jest Instytut Nawożenia i Gleboznawstwa )
Kazimierz Dolny – malownicze miasteczko na szlaku renesansu lubelskiego, od co najmniej dwóch wieków, ulubione miejsce plenerów malarzy, stał się najpopularniejszym ośrodkiem turystyki na Lubelszczyźnie.
Nałęczów – miasto ogród, z 200 letnią historią , związaną m.in. z Bolesławem Prusem czy Stefanem Żeromskim, polskie uzdrowisko specjalizujące się w leczeniu chorób serca i układu krążenia.
Chełm - słynie z unikalnych na skale światową podziemnych wyrobisk kredy , eksploatowanych przez mieszczan od XVI w, labirynt wielokondygnacyjnych chodników schodzących do 800 m w głąb może sięgać nawet kilkanaście kilometrów, turystom udostępnia się szlak o długości 2 km i głębokości 12 m
Włodawa – nadbużańskie miasteczko zachowało dawny klimat współistnienia trzech religii i kultur – katolicyzmu, prawosławia i judaizmu.
Lubelszczyzna – kraina od stuleci pozostająca na styku kultur Zachodu i Wschodu ,łącząca tradycje katolickie, prawosławne , judaistyczne ,ewangelickie, ormiańskie ,tatarskie . O tych tradycjach opowiada ,,Szlak 5 kultur ‘’. Szlak Kleberczyków opowiada o ostatniej bitwie obronnej 1939 r, a Szlak Henryka Sienkiewicza przypomina o związkach słynnego pisarza z Lubelszczyzną.
Ograniczona ilość miejsca nie pozwala na wskazanie całego bogactwa turystycznego Lubelszczyzny. By poznać urodę regionu ,rozkoszować się jego niepowtarzalnym klimatem i smakami trzeba przyjechać na dłużej, do czego serdecznie zachęcam i zapraszam.

Przewodnik terenowy

Pilot wycieczek

Wykonawca: Firma Usługowa Mandragora Małgorzata Zdzienicka

Jestem czynnym pilotem turystycznym wycieczek od 2002 r. Współpracuję z biurami podroży, z grupami : dziecięcymi, młodzieżowymi, z osobami dorosłymi.
Zapraszam na wspólne wędrówki : śladami Jana Kochanowskiego do Czarnolasu , Zwolenia, na Podlasie: do Białowieży, Hajnówki, na Suwalszczyznę, na Litwę – do Wilna i Trok.
Na Ziemię Świętokrzyską m.in.do Sandomierza ,Opatowa ,Ujazdu, w Góry Świętokrzyskie, na Jurę Krakowsko -Częstochowską, do Ojcowa, do Pieskowej Skały, Krakowa, w Tatry, w Pieniny, Karkonosze ,w Beskid Sądecki, do Kotliny Kłodzkiej, do Trójmiasta, na Warmie i Mazury, na Podkarpacie.
Zapraszam do wspólnego wędrowania.

Pilot wycieczek

Przewodnik miejski

Wykonawca: Firma Usługowa Mandragora Małgorzata Zdzienicka

Lublin – stolica regionu. Miasto z bogatą historią i licznymi zabytkami. Do najstarszych i najcenniejszych zabytków należy zabudowa wzgórza zamkowego. Lubelskie Stare Miasto należy do najpiękniejszych w Polsce, ponieważ zachowało średniowieczny układ przestrzenny. Miasto zachwyca autentycznością i klimatem sprzed wieków. Kaplica Trójcy Świętej na lubelskim Zamku to jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Turyści podziwiają w niej wspaniałe XV-wieczne freski w stylu bizantyńsko-ruskim ufundowane przez króla Władysława Jagiełłę. W Piwnicy pod Fortuną w zabytkowej kamienicy zobaczymy m.in. dawną winiarnię, której ściany pokrywa renesansowa polichromia – wyjątkowa w skali Polski z malowidłami o tematyce świeckiej, zawierającymi odwołania do kultury antycznej oraz renesansowej obyczajowości. Ponad 200 metrowa Trasa Podziemna biegnąca pod Starym Miastem umożliwia poznanie historii miasta, a uczestniczenie w multimedialnym pokazie wielkiego pożaru miasta z 1719 r jest dużą atrakcją. Możemy poznawać miasto, jego historię, architekturę, ważne dla miasta postacie i miejsca podążając jednym z wyznaczonych szlaków: Szlakiem Unii Lubelskiej , Szlakiem wielokulturowym, Szlakiem pamięci Żydów lubelskich, Szlakiem znanych Lublinian.
Lublin daje możliwość zwiedzenia Podziemi Browaru Perła, zabytku lubelskiego przemysłu – zmodernizowanego dawnego klasztoru i kościoła Ojców Reformatów, w którym w latach 1846 – 2001 produkowano piwo. Doskonałym zwieńczeniem zwiedzania jest degustacja piwa w sali, będącej dawną leżakownią Browaru.
Tragiczną kartę historii Lublina przypomina Państwowe Muzeum na Majdanku, utworzone na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.
Spacerując, zwiedzając Lublin podążamy śladami ważnych postaci polskiej historii, sztuki, literatury np. Jana Kochanowskiego, Henryka Wieniawskiego, Wincentego Pola, Bolesława Prusa, Ignacego Kraszewskiego itd. …
Zapraszam !

Przewodnik miejski

Dekoracja stołów weselnych

Wykonawca: Dekoracja-weselna.pl

Proponujemy wykonanie dekoracji stołów weselnych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo dekorację światłem stołów oraz dekoracje florystyczne.

Dekoracja stołów weselnych

Tło z kwiatów materiałowych za stołem Pary Młodej

Wykonawca: Dekoracja-weselna.pl

Oferujemy wynajem tła z kwiatów materiałowych ze stołem Pary Młodej wraz z oświetleniem LED.

Tło z kwiatów materiałowych za stołem Pary Młodej

Dekoracja światłem

Wykonawca: Dekoracja-weselna.pl

Oferujemy dekorację światłem statycznym jak i dynamicznym (głowice ruchome). Posiadamy duże zaplecze sprzętowe co pozwala na przygotowanie dużych realizacji.

Dekoracja światłem

Odlotowy Rzym

Wykonawca: Ararat Travel Sp z o.o.

RZYM, WATYKAN, FAKULTET: NEAPOL, POMPEJE, TIVOLI, CASTEL GANDOLFO

Cena zawiera:
7 noclegów w hotelu Grand Hotel Dei Cesari

  • * w Anzio (pokoje 2- lub 3- osobowe z łazienkami), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, przelot do/z Rzymu (lot kursowy liniami WizzAir), opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (maks. wymiary 55x40x23 cm), opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Odlotowy Rzym

Nagłośnienie na koncerty

Wykonawca: dobryakustyk

oferuje nagłośnienie koncertów w klubach i na małych oraz średnich scenach plenerowych.
Z powodzeniem nagłośnimy i zrealizujemy dźwięk podczas koncertów na małych i średnich scenach. Nasze nagłośnienie świetnie sprawdza się w klubach, salach koncertowych (np. kina i teatry), a także na małych i średnich scenach w plenerze (np. podczas festynów, czy dożynek).

więcej:

Nagłośnienie na koncerty

Obóz młodzieżowy

Wykonawca: Ararat Travel Sp z o.o.

ZAJĘCIA JĘZYKOWE KLASOWE
W czasie obozu native speakerzy poprowadzą lekcje w klasach z naciskiem na konwersacje, ale nie zabraknie także doskonalenia gramatyki, słownictwa i pisowni. Podział na grupy nastąpi na podstawie testu kwalifikacyjnego. Zajęcia językowe odbywają się w dwóch blokach - rano i po południu (2 x 1,5 h).
Zajęcia językowe dla najmłodszych uczestników mogą być prowadzone naprzemiennie przez lektora polskiego i native speakera (w zależności od poziomu zaawansowania dzieci).
ZAJĘCIA JĘZYKOWE W TERENIE
Praktyczne ćwiczenia prowadzone są przez native speakerów. Proponujemy quizy i zabawy, ale też angażujemy młodych ludzi w przygotowanie i realizowanie gimnastyki, gier miejskich i innych aktywności przy wykorzystaniu ich indywidualnych zdolności. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności po angielsku jest dla nastolatków wielkim przeżyciem. Dzięki warsztatom językowym w terenie młodzież zyska większą płynność mówienia i rozumienia angielskiego w zakresie różnej tematyki.
STAWIAMY NA AKTYWNY WYPOCZYNEK-
W części pozalekcyjnej uczestnicy będą mogli korzystać z uroków pobytu nad Morzem Bałtyckim. Planujemy plażowanie, kąpiele w morzu, rozgrywki siatkówki i inne zajęcia sportowe. Dla chętnych nasi instruktorzy przeprowadzą zajęcia dziennikarstwa, przyrodnicze, survivalowe oraz z podstaw fotografii. Będzie również BUBBLE FOOTBALL (odmiana piłki nożnej, w której zawodnicy grają w specjalnych kulach wypełnionych powietrzem) i LASEROWY PAINTBALL.

Cena: 1410 zł

Obóz młodzieżowy

Obóz młodzieżowy

Wykonawca: Ararat Travel Sp z o.o.

Podczas obozu, przez 3 dni (łącznie 12 godzin) będziecie mieli okazję poznawać tajniki różnych odmian paintballa. Łącznie przez 3 dni do wykorzystania będzie 1200 kulek.
W programie - pierwszego dnia zajęcia odbędą się na polu o charakterze speedballowym w terenie idealnym, aby przyzwyczaić się do broni. Instruktorzy wytłumaczą zasady wychyleń, komunikacji oraz pozycji taktycznych poszczególnych graczy.
Drugiego dnia zagracie na większym terenie, na którym będziecie mogli wykorzystywać różnego rodzaju kryjówki i barykady. Zapoznanie z zasadami gier leśnych, realizacja scenariuszy: "obrona wzgórza', "przeprowadzenie vipa" czy "capture the flag".
Trzeci dzień zajęć to realizacja scenariuszy w dzikim lesie, gdzie liczy się kreatywność uczestników. Każdy z graczy będzie miał okazję wykorzystać wcześniej nabyte umiejętności wcielając się w role terrorystów oraz antyterrorystów. Fabuły będą się zmieniać w zależności od zwycięzców poszczególnych rund.
Możliwość dokupienia dodatkowych kulek - 100 szt - 15 zł, 500 szt. - 60 zł.
Zajęcia organizowane będą przy min. 10 osobach.

Każdy marzy, aby odkryć jakąś tajemnicę lub zaginiony skarb. Tego lata Ty też będziesz mieć okazję aby przeobrazić się w wybitnego poszukiwacza i odkrywcę zagadek.... Różne ślady i tropy doprowadzą Twój zespół do rozwiązania zagadki związanej z zaginięciem Złotej Ciupagi!
droga do skarbu jest jednak niełatwa, pełna pułapek i tajemnic. Odnalezienie ciupagi będzie wymagało współpracy grupowej, wysiłku umysłowego, sprytu i sprawności fizycznej.
Podczas gry nauczysz się posługiwać alfabetem Morse'a i innymi szyframi, aby odczytać tajemnicze pismo związane ze sprawą. Do poszukiwania skarbu niezbędne okażą się też mapa i kompas. Dowiesz się jak obsługiwać detektor metalu, aby odszukać ukryte wskazówki i artefakty. Będziesz się komunikować z pozostałymi poszukiwaczami z Twojej grupy za pomocą krótkofalówki, aby nie zagubić się w lesie. Będziesz też mógł sprawdzić swoje zdolności detektywistyczne i rozwiązać niejedną zagadkę po drodze do zaginionego skarbu. Pamiętaj nie tylko ty jesteś blisko rozwiązania...Ktoś cały czas próbuje odnaleźć ciupagę przed Tobą. Musisz być czujny i uważny ... ale nie martw się nie jesteś sam. Są z Tobą są nasi Animatorzy Gry a każda chwila przybliża Cię do zaskakującego odkrycia.

Cena: 1349 zł

Obóz młodzieżowy