Hodowla i uprawa roślin i zwierząt - usługi rolnicze

W tym dziale katalogu udostępniamy Ci firmy, których działalność to hodowla i uprawa. Znajdziesz tu podmioty świadczące usługi w branżach takich jak rolnictwo, sadownictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybołówstwo. Będą one pomocne w przypadku, gdy masz do zlecenia zrywkę drewna, przycinanie drzew owocowych, zarybianie zbiornika, organizację polowania itp. Jeżeli jesteś rolnikiem, właśnie tutaj trafisz na przedsiębiorstwa mogące wyjść naprzeciw twoich potrzeb – ich działalność to naprawa sprzętu rolniczego, obsługa maszyn rolniczych oraz ich wynajem.

Hurtownia kwiatów sztucznych

Wykonawca: CENTER-PLANT Zbigniew Chruściński

hurtowa sprzedaż kwiatów doniczkowych i sztucznych,dodatki florystyczne,wiklina ,szkło,znicze,

Hodowla Cavalier King Charles Spaniel

Wykonawca: HODOWLA ROTTWEILERÓW

Psy CAVALIER KING CHARLES SPANIEL przypominają miniaturę spaniela o niezwykłych cechach eksterieru i psychiki.

Ta rasa to przepiękne nieduże pieski o wspaniałej ponad przeciętnej inteligencji. Jest to typowa rasa ozdobna, niezwykle mocno przywiązująca się do swoich opiekunów i z uwagi na charakter nadająca się zarówno do domu z ogródkiem jak i do mieszkania w bloku czy też apartamentowcu.

Nasza wielką radością jest posiadanie w naszej hodowli trzech wspaniałych suczek: CHAMPIONKI POLSKI o imieniu MAYA GÓRSKA FANTAZJA, CHAMPIONKI POLSKI ROSEMARY SYLENA i cudownej młodej suni KUKI DOR-GLADIATOR ( kończy Championat ) oraz dwóch wybitnych Reproduktorów pięknego pieska o imieniu SYRIUSZ KINGBJAN i zjawiskowego CHAMPIONA POLSKI PRESTONA GÓRSKA FANTAZJA. Wszystkie te pieski odniosły bardzo wiele sukcesów na wystawach Krajowych i Międzynarodowych.

Bardziej szczegółowe informacje na temat psów jakie posiadamy w hodowli dostępne są na naszej stronie internetowej.

Hodowla Cavalier King Charles Spaniel

Hodowla - Mopsy

Wykonawca: HODOWLA ROTTWEILERÓW

Cechami charakterystycznymi mopsów są: wielki urok, dostojeństwo i inteligencja.

Ich temperament: zrównoważony, wesoły i żywy.

Oczy: ciemne, bardzo duże, kulistego kształtu, łagodny i zatroskany wyraz, bardzo błyszczące, a w chwili podniecenia pełne ognia.

Kolor: Beżowy z czarną maską ( gdzie odcienie beżu mogą wpadać w kolor srebrny, brzoskwiniowy, płowy. Każdy kolor czysty dla podkreślenia kontrastu między barwą szaty a pręgą grzbietową ( linia od potylicy do ogona) i maską, oraz kolor czysto czarny. Znaczenia wyraźnie odgraniczone. Pysk lub maska, uszy, "pieprzyki" na policzkach, "odcisk kciuka" czyli "diament" na czole i pręga grzbietowa tak czarne, jak to możliwe.

Wielkość: idealna waga 6,3 - 8,1 kg.

Hodowla - Mopsy

Hotel dla psów

Wykonawca: HODOWLA ROTTWEILERÓW

POD BRZOZAMI

Nasz pensjonat dla psów to oferta profesjonalnej opieki dla 14 psów. Hotel dla psów znajduje się w miejscowości JATNE 6A .
Do dyspozycji psów: 2000 m2 ogrodu otoczonego lasem. Psy posiadają termoizolacyjne budy z przedsionkami (latem chłodno — zimą ciepło) oraz indywidualne kojce z wybiegami.

Ponadto dobierane są w odpowiednie pary (brak zachowań agresywnych) i korzystają bez ograniczeń z trzech placów zabaw (600 i 2 x 700m kw. ) znajdujących się w ogrodzie.

Niewielka ilość psów pozwala nam troskliwą opiekę i pielęgnację sprawowaną przez doświadczonego hodowcę, członka ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO w POLSCE. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na naszej stronie internetowej.

Hotel dla psów

Hodowla - Labrador Retriever

Wykonawca: HODOWLA ROTTWEILERÓW

Hodowane przez nas psy obejmują także rasę Labrador Retriever. Posiadamy cztery doskonałe suki hodowlane w kolorze biszkoptowym i czekoladowym. Wspaniały charakter tych psów przekazywany potomstwu przyniesie wiele szczęścia i radości ich przyszłym właścicielom. Naszym labradorką partneruje wspaniały pies reproduktor -TARO KALARAN. To nasza duma i wielka satysfakcja. To pies o wybitnym pochodzeniu, który na wystawach krajowych i zagranicznych pozostawia w pokonanym polu CHAMPIONY I INTER CHAMPIONY.

Osiem piesków i suczek za naszej hodowli z pracuje w DOGOTERAPII i służbach ratowniczych, co świadczy o doskonałych predyspozycjach naszych suk hodowlanych, ich zrównoważeniu i wspaniałym genom przekazywanym potomstwu.

Psy te charakteryzują cudownym stosunkiem do dzieci, ogromną chęcią do zabawy, łagodnością i cierpliwością. Co sprawia, że Labrador to doskonały przyjaciel każdej rodziny.

Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tych wspaniałych psów na naszej stronie internetowej.

Hodowla - Labrador Retriever

Hodowla - Buldog Angielski

Wykonawca: HODOWLA ROTTWEILERÓW

Buldog angielski

W naszej hodowli posiadamy uwielbiane przez wielu ludzi, wspaniałe BULDOGI ANGIELSKIE. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni z posiadania w naszej Hodowli jednych z najwybitniejszych psów w Polsce o czym świadczyć mogą uzyskane przez nich tytuły Zwycięzcy Klubu Molosów i Championaty.

CH.PL.- EUREKA THE BIG AL (FCI) - ZWYCIĘŻCZYNI KLUBU MOLOSÓW WARSZAWA 2012 r.
CH.PL.- kończony. GUCIO AMUDARIA (FCI) - ZWYCIĘZCA KLUBU MOLOSÓW WARSZAWA 2016 r.
LI-LU DOR-GLADIATO (FCI) - ZWYCIŻCZYNI WIELU WYSTAW W TYM CACIB KRAKÓW WYST. MIEDZYNARODOWA
ZU-ZU DOR-GLADIATOR (FCI) - WSPANIAŁA MŁODA SUKA HODOWLANA, MEDALISTKA WIELU WYSTAW MIĘDZ.CH.PL.GUCIO MORI TAJEMNICA MISTRZA (FCI)
DOLLY WSPOMNIENIE DARMY (FCI)


Szczegółowe opisy i rodowody naszych psów dostępne są na naszej stronie internetowej.

Hodowla - Buldog Angielski

Hodowla Rottweilerów

Wykonawca: HODOWLA ROTTWEILERÓW

Rottweilery
Jako jedyny hodowca w Polsce kontynuuję linię BORGA (PRINZ OF DARKNESA), mając czwarte pokolenie po tym wspaniałym psie.
BORG zapisał się złotymi zgłoskami w historii kynologii europejskiej. Jego piękna głowa będąca do dzisiaj wzorem doskonałości i niespotykany charakter przekazywany potomstwu to marzenie każdego hodowcy i właściciela Rottweilera.

W mojej hodowli kierowałam się zawsze, jakością, a nie ilością. Zwieńczeniem moich starań jest te czternaście psów, które Państwu przedstawiam. Jest tu 7-dem reproduktorów i 7-dem suk hodowlanych, a wśród nich zwycięzca wystawy światowej w klasie pośredniej z 2006 r. GREG DOR-GLADIATOR oraz brązowy medalista wystawy światowej w kl.pośredniej z Bratysławy 2009 r. BRUTUS DĘBOWA GROBLA hodowli DOR-GLADIATOR.

Wszystkie te psy są piękne, dumne, zrównoważone i odważne. Z maksymalnymi ocenami kończyły testy psychiczne i zdawały egzaminy użytkowe. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Hodowla Rottweilerów

Zaopatrzenie techniczne rolnictwa

Wykonawca: Bestagro maszyny rolnicze

Sprzedaż i dostawa ciągników, maszyn rolniczych, leśnych i komunalnych.

Zaopatrzenie techniczne rolnictwa

Woliera dla kota

Wykonawca: TOP PROTECT - zabezpieczenia przed ptakami, kolce na ptaki, siatki

Budowa woliery to alternatywa dla wyprowadzania kotów na spacer, szczególnie gdy mieszkają Państwo poza miastem i jesteście posiadaczami domu, czy ogródka przyblokowego.
Przed przystąpieniem do realizacji należy zdecydować, czy konstrukcja ma być drewniana, czy metalowa. Za jedną i drugą przemawiają różne powody. Obie również mają swoje wady.
Konstrukcja metalowa będzie na pewno trwalsza i niepalna. Dodatkowo, gdy profile zostaną połączone śrubami (o ile będzie to możliwe ze względów konstrukcyjnych), woliera stanie się stosunkowo prosta do zdemontowania i mobilna. Wadami metalowego wybiegu jest potrzeba dość częstej renowacji i malowania (co 2-3 lata).
Woliera z drewna ma zazwyczaj o wiele atrakcyjniejszy wygląd niż metalowa. Jednak konieczność użycia do jej budowy grubych drewnianych belek, podnosi jej cenę. Jest ona również mniej trwała (podatna na gnicie i próchnienie) oraz trudniejsza w demontażu i ewentualnym transporcie. W przypadku domu z drewnianą podbitką, profesjonalny montaż woliery (z doborem odpowiedniego koloru) sprawia, że staje się ona częścią Państwa domu.
Należy pamiętać także o zabezpieczeniu woliery nie tylko nad powierzchnią ziemi, lecz także i pod nią. Jedną z najlepszych metod jest wpuszczenie w ziemię stalowej siatki lub odpowiedniej szerokości blachy.
Nasza firma stosuje tylko sprawdzone i bezpieczne siatki polietylenowe lub metalowe. Wielkość oczek należy dobrać tak, aby kot nie był w stanie włożyć w nie głowy. Najczęściej używa się siatek o oczkach 4 x 4 cm lub 5 x 5 cm..

Woliera dla kota

Czyszczenie oczu i uszu

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przemywanie oczu jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, gdyż łzy przenikające do sierści wokół oka z czasem wraz z kurzem i brudem tworzą twarde zbrylenia bardzo ciężkie do usunięcia. Takie obce ciało przy oku bardzo przeszkadza, a także wydziela nieprzyjemny zapach.
Usuwanie nadmiaru woskowiny, która jest naturalną wydzieliną, też jest naszym ważnym obowiązkiem, gdyż woskowina w nadmiarze przytyka kanał uszny, osłabia słuch, zatrzymuje w uchu wilgoć, co w konsekwencji często prowadzi do zapalenia ucha środkowego. Zapalenie nieleczone powoduje bardzo duży ból, ale może także doprowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej.

Czyszczenie oczu i uszu

Obcinanie pazurków

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Pazurki psa zbudowane są z części żywej i martwej. My przycinamy tylko i wyłącznie martwą część, przycięcie pazurka do żywej części powoduje ból i krwawienie. Należy pamiętać o tym, że obie części rosną równocześnie i mocno wyrośniętego pazurka jednorazowo nie można za bardzo skrócić, dlatego ważnym jest, aby skracać pazurki regularnie, wtedy można zachować ich odpowiednią długość nie sprawiając pieskowi bólu i cierpienia. Niewłaściwe przycinanie pazurków wywołuje u pieska stres i strach, który w konsekwencji negatywnie reaguje na tą czynność pielęgnacyjną.

Obcinanie pazurków

Strzyżenie

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przy tej usłudze należy pamiętać, że nie wszystkie rasy psów kwalifikują się do strzyżenia, niektórym rasom ostrzyżenie może zaszkodzić. Są rasy psów górskich, czy z dalekiej północy, gdzie sierść stanowi ochronę tak przed mrozami jak i przed palącym słońcem. Są tez psy ratownicze jak np, owczarek nowofundlandzki, gdzie okrywa włosowa chroni przed niską temperaturą wody, a także tworzy poduszkę ułatwiającą długie utrzymywanie się na powierzchni akwenu wodnego.
Jestem także zdecydowanym przeciwnikiem strzyżenia psów dla własnej wygody, aby mieć święty spokój np. z czesaniem. Dobrze ostrzyżony York wygląda elegancko i efektownie, to ostrzyżenie owczarka niemieckiego długowłosego tylko go szpeci i nie może się nikomu podobać

Strzyżenie

Resocjalizacja niesfornych psów

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Większość właścicieli psów zdaje sobie sprawę z kłopotów i problemów, gdy niewłaściwie zachowuję się pies duży, groźnej rasy, całkowicie ignorując i lekceważąc takie niesforne zachowanie u małych " maskotek " i to jest zasadniczy błąd. Nieważne czy to jest rottweiler, pitbul, owczarek niemiecki, czy york, jamnik czy może chihuahua, są to psy i wszystkie należy traktować jednakowo.
Pies jest zwierzęciem stadnym i tak jak w każdej grupie, tak i u psów muszą obowiązywać określone zasady i ograniczenia. Pies uwielbia służyć człowiekowi i to należy wykorzystać. To my musimy być psa przywódcą i autorytetem. O miejscu w stadzie decyduje siła psychiczna i choć konfrontacji fizycznej na pewno nie wygralibyśmy np. z owczarkiem kaukaskim, to przy odpowiednim postępowaniu taki pies może być chodzącą owieczką.
Nie powinniśmy lekceważyć nawet najdrobniejszych niesubordynacji, okazywania przez psa niezadowolenia, gdyż czym wcześniej zareagujemy, tym wcześniej osiągniemy sukces. Pocieszającym jest fakt, że prawie każde niesforne zachowanie naszego pupila można w prosty sposób i stosunkowo szybko wyeliminować.

Resocjalizacja niesfornych psów

Trymowanie

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przy tym zabiegu ważnym jest, aby włos, który chcemy usuwać był rzeczywiście martwy, gdyż w przeciwnym razie sprawimy pieskowi wiele bólu, a zabieg nie będzie wykonany prawidłowo. Przy trymowaniu sierść ma być wyrwana, a nie przycinana.

Trymowanie

Kąpiel

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przy kąpieli trzeba pamiętać, że ph skóry psa jest zdecydowanie odmienne od ph skóry człowieka, więc nie należy używać środków czystości przeznaczonych dla ludzi do pielęgnacji czworonogów. Mydła, szampony, balsamy, czy inne odżywki zawsze powinny być przeznaczone dla naszych pupili i polecam te produkty raczej renomowanych , sprawdzonych i doświadczonych firm, aby konsekwencją używania tych niewłaściwych nie było uczulenie, czy też inne dolegliwości skórne naszego przyjaciela.

Kąpiel