Hodowla i uprawa roślin i zwierząt - usługi rolnicze

W tym dziale katalogu udostępniamy Ci firmy, których działalność to hodowla i uprawa. Znajdziesz tu podmioty świadczące usługi w branżach takich jak rolnictwo, sadownictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybołówstwo. Będą one pomocne w przypadku, gdy masz do zlecenia zrywkę drewna, przycinanie drzew owocowych, zarybianie zbiornika, organizację polowania itp. Jeżeli jesteś rolnikiem, właśnie tutaj trafisz na przedsiębiorstwa mogące wyjść naprzeciw twoich potrzeb – ich działalność to naprawa sprzętu rolniczego, obsługa maszyn rolniczych oraz ich wynajem.

Woliera dla kota

Wykonawca: TOP PROTECT - zabezpieczenia przed ptakami, kolce na ptaki, siatki

Budowa woliery to alternatywa dla wyprowadzania kotów na spacer, szczególnie gdy mieszkają Państwo poza miastem i jesteście posiadaczami domu, czy ogródka przyblokowego.
Przed przystąpieniem do realizacji należy zdecydować, czy konstrukcja ma być drewniana, czy metalowa. Za jedną i drugą przemawiają różne powody. Obie również mają swoje wady.
Konstrukcja metalowa będzie na pewno trwalsza i niepalna. Dodatkowo, gdy profile zostaną połączone śrubami (o ile będzie to możliwe ze względów konstrukcyjnych), woliera stanie się stosunkowo prosta do zdemontowania i mobilna. Wadami metalowego wybiegu jest potrzeba dość częstej renowacji i malowania (co 2-3 lata).
Woliera z drewna ma zazwyczaj o wiele atrakcyjniejszy wygląd niż metalowa. Jednak konieczność użycia do jej budowy grubych drewnianych belek, podnosi jej cenę. Jest ona również mniej trwała (podatna na gnicie i próchnienie) oraz trudniejsza w demontażu i ewentualnym transporcie. W przypadku domu z drewnianą podbitką, profesjonalny montaż woliery (z doborem odpowiedniego koloru) sprawia, że staje się ona częścią Państwa domu.
Należy pamiętać także o zabezpieczeniu woliery nie tylko nad powierzchnią ziemi, lecz także i pod nią. Jedną z najlepszych metod jest wpuszczenie w ziemię stalowej siatki lub odpowiedniej szerokości blachy.
Nasza firma stosuje tylko sprawdzone i bezpieczne siatki polietylenowe lub metalowe. Wielkość oczek należy dobrać tak, aby kot nie był w stanie włożyć w nie głowy. Najczęściej używa się siatek o oczkach 4 x 4 cm lub 5 x 5 cm..

Woliera dla kota

Czyszczenie oczu i uszu

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przemywanie oczu jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, gdyż łzy przenikające do sierści wokół oka z czasem wraz z kurzem i brudem tworzą twarde zbrylenia bardzo ciężkie do usunięcia. Takie obce ciało przy oku bardzo przeszkadza, a także wydziela nieprzyjemny zapach.
Usuwanie nadmiaru woskowiny, która jest naturalną wydzieliną, też jest naszym ważnym obowiązkiem, gdyż woskowina w nadmiarze przytyka kanał uszny, osłabia słuch, zatrzymuje w uchu wilgoć, co w konsekwencji często prowadzi do zapalenia ucha środkowego. Zapalenie nieleczone powoduje bardzo duży ból, ale może także doprowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej.

Czyszczenie oczu i uszu

Obcinanie pazurków

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Pazurki psa zbudowane są z części żywej i martwej. My przycinamy tylko i wyłącznie martwą część, przycięcie pazurka do żywej części powoduje ból i krwawienie. Należy pamiętać o tym, że obie części rosną równocześnie i mocno wyrośniętego pazurka jednorazowo nie można za bardzo skrócić, dlatego ważnym jest, aby skracać pazurki regularnie, wtedy można zachować ich odpowiednią długość nie sprawiając pieskowi bólu i cierpienia. Niewłaściwe przycinanie pazurków wywołuje u pieska stres i strach, który w konsekwencji negatywnie reaguje na tą czynność pielęgnacyjną.

Obcinanie pazurków

Strzyżenie

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przy tej usłudze należy pamiętać, że nie wszystkie rasy psów kwalifikują się do strzyżenia, niektórym rasom ostrzyżenie może zaszkodzić. Są rasy psów górskich, czy z dalekiej północy, gdzie sierść stanowi ochronę tak przed mrozami jak i przed palącym słońcem. Są tez psy ratownicze jak np, owczarek nowofundlandzki, gdzie okrywa włosowa chroni przed niską temperaturą wody, a także tworzy poduszkę ułatwiającą długie utrzymywanie się na powierzchni akwenu wodnego.
Jestem także zdecydowanym przeciwnikiem strzyżenia psów dla własnej wygody, aby mieć święty spokój np. z czesaniem. Dobrze ostrzyżony York wygląda elegancko i efektownie, to ostrzyżenie owczarka niemieckiego długowłosego tylko go szpeci i nie może się nikomu podobać

Strzyżenie

Resocjalizacja niesfornych psów

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Większość właścicieli psów zdaje sobie sprawę z kłopotów i problemów, gdy niewłaściwie zachowuję się pies duży, groźnej rasy, całkowicie ignorując i lekceważąc takie niesforne zachowanie u małych " maskotek " i to jest zasadniczy błąd. Nieważne czy to jest rottweiler, pitbul, owczarek niemiecki, czy york, jamnik czy może chihuahua, są to psy i wszystkie należy traktować jednakowo.
Pies jest zwierzęciem stadnym i tak jak w każdej grupie, tak i u psów muszą obowiązywać określone zasady i ograniczenia. Pies uwielbia służyć człowiekowi i to należy wykorzystać. To my musimy być psa przywódcą i autorytetem. O miejscu w stadzie decyduje siła psychiczna i choć konfrontacji fizycznej na pewno nie wygralibyśmy np. z owczarkiem kaukaskim, to przy odpowiednim postępowaniu taki pies może być chodzącą owieczką.
Nie powinniśmy lekceważyć nawet najdrobniejszych niesubordynacji, okazywania przez psa niezadowolenia, gdyż czym wcześniej zareagujemy, tym wcześniej osiągniemy sukces. Pocieszającym jest fakt, że prawie każde niesforne zachowanie naszego pupila można w prosty sposób i stosunkowo szybko wyeliminować.

Resocjalizacja niesfornych psów

Trymowanie

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przy tym zabiegu ważnym jest, aby włos, który chcemy usuwać był rzeczywiście martwy, gdyż w przeciwnym razie sprawimy pieskowi wiele bólu, a zabieg nie będzie wykonany prawidłowo. Przy trymowaniu sierść ma być wyrwana, a nie przycinana.

Trymowanie

Kąpiel

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Przy kąpieli trzeba pamiętać, że ph skóry psa jest zdecydowanie odmienne od ph skóry człowieka, więc nie należy używać środków czystości przeznaczonych dla ludzi do pielęgnacji czworonogów. Mydła, szampony, balsamy, czy inne odżywki zawsze powinny być przeznaczone dla naszych pupili i polecam te produkty raczej renomowanych , sprawdzonych i doświadczonych firm, aby konsekwencją używania tych niewłaściwych nie było uczulenie, czy też inne dolegliwości skórne naszego przyjaciela.

Kąpiel

Rozczesywanie

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Regularnie rozczesując sierść psa zapobiegamy gubieniu jej w otoczeniu, poprawiamy wygląd naszego pupila, a przede wszystkim zapobiegamy mierzwieniu i kołtunieniu się sierści. Nie czesana sierść w krótkim czasie tworzy na ciele psa pancerz, którego usunięcie bardzo często sprowadza się do wygolenia psa. Rozczesanie zakołtunionej sierści jest pracochłonne i czasochłonne, niemożliwe jest także wykonanie tej czynności całkowicie bezboleśnie, więc za wszelką cenę starajmy się do takiej sytuacji nie doprowadzać. Zakołtuniona sierść jest dodatkowym ciężarem, uniemożliwia właściwe oddychanie skóry, zatrzymuje wilgoć i temperaturę doprowadzając do zaparzeń, tworzy także idealną atmosferę do rozwoju wszelkiego rodzaju grzybów, pasożytów i innych chorób skórnych.

Rozczesywanie

Wiązanki Ślubne

Wykonawca: Kwiaciarnia Sis-Zuza Slide Anna Jaworska

Wiązanki Ślubne

Metamorfoza

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Na indywidualne zamówienie dojedziemy do Państwa i wykonany profesjonalnie czyszczenie uszu psów. Posiadamy niezbędną wiedze i doświadczenie w oferowaniu takich usług. Zapewniamy bezpieczeństwo i wysoką jakość świadczonych usług.

Metamorfoza

Metamorfoza

Wykonawca: Mobilna Pielęgnacja Psów

Usługa kompleksowej pielęgnacji jest ze wszech miar najbardziej polecaną, gdyż korzystając ze specjalistycznych urządzeń, narzędzi, a także używając wysokiej klasy renomowanych marek preparatów i środków czystości wykonujemy wszystkie czynności od a do z.

Metamorfoza

Analizy inżynieryjne

Wykonawca: Małopolskie Biuro Konsultingowo-Marketingowe

Wykonujemy w pełni profesjonalnie:
• konsulting oraz doradztwo w zakresie ochrony środowiska oraz dziedzinach pokrewnych,
• opracowywanie Programów Ochrony Środowiska oraz Planów Gospodarki Odpadami dla gmin, powiatów oraz województw
• opracowanie prognoz oddziaływania na środowisko planów, programów, dokumentów strategicznych,
• opracowanie ocen strategicznych systemów gospodarki odpadami,
• opracowywanie sprawozdań z realizacji Planów Gospodarki Odpadami,
• opracowywanie Raportów oddziaływania na środowisko,
• opracowywanie wniosków o wydanie decyzji środowiskowych
• opracowywanie opinii oraz analiz inżynieryjnych w zakresie ochrony środowiska,
• wykonywanie obliczeń propagacji hałasu i emisji substancji do powietrza,
• prowadzimy również konsultacje społeczne w dziedzinach związanych z ochroną środowiska
• kompleksowa obsługa firm w zakresie wypełniania wymogów ochrony środowiska,
• opracowanie wniosków o wydanie pozwoleń zintegrowanych,
• przygotowanie wniosków oraz konsulting w z

Hurtownia zoologiczna

Wykonawca: Till - Hurtownia Zoologiczna

Asortyment hurtowni to bogaty zestaw artykułów zoologicznych, w swojej ofercie posiadamy ponad 6000 pozycji. Sprzedajemy pokarmy dla zwierząt (koty, psy, gryzonie, ptaki)akcesoria dla zwierząt oraz akwarystyczne.

Hodowla ślimaków Helix Aspersa Müller

Wykonawca: SNAILS-POL

W zakresie oferowanych przez nas usług jest m.in.: profesjonalna hodowla ślimaków Helix Aspersa Müller, które najczęściej konsumowane są w Hiszpanii, Portugalii oraz we Włoszech, a dorosłe osobniki ważą od 6 do 12 gram.

Hodowla ślimaków Helix Aspersa Müller

Wagi elektroniczne kasy fiskalne

Wykonawca: Hydra Serwis

Zajmujemy się naprawą, legalizacją oraz sprzedażą wag elektronicznych, mechanicznych oraz kas fiskalnych.
Wiemy, że w każdym biznesie "czas to pieniądz", dlatego też dbamy o możliwie najszybsze terminy realizacji, przy jednoczesnym zachowaniu jakości naszych usług. Liczy się dla nas przede wszystkim pełna satysfakcja i zadowolenie naszych klientów, ponieważ ich dobra opinia leży w naszym interesie. :-)

W skrócie: sprzedaż / serwis / legalizacja wag.

Jakie wagi sprzedajemy? Skoro już Państwo pytacie:

- wagi laboratoryjne
- wagosuszarki
- wagi apteczne
- wagi jubilerskie
- wagi mechaniczne
- wagi przemysłowe
- wagi samochodowe
- wagi kolejowe
- wagi edukacyjne
- wagi medyczne
- wagi handlowe
- wagi weterynaryjne
- akcesoria do wag
- mierniki wagowe
- platformy wagowe
- tensometry
- części do wag
- wzorce masy

Zapewniamy wagi zastępcze na okres naprawy / legalizacji.

Odwiedź nas na http://www.hydraserwis.pl/pl/c/WAGI/265

Mając takie zaplecze, wiemy, że nie zawiedziemy żadnego kli

wagi elektroniczne kasy fiskalne