Przycinanie drzew, suszenie i obróbka drewna oraz inne usługi leśnicze

Firmy zgromadzone w dziale „Leśnictwo” świadczą pełen zakres usług związanych z użytkowaniem i eksploatacją lasu oraz dbałością o stan drzewostanów. Usługi leśne obejmują wiele czynności, których nie można wykonać bez odpowiedniego sprzętu i fachowej wiedzy. Znajdziesz tu przedsiębiorstwa, których specjalizacją jest przycinanie drzew owocowych, suszenie, obróbka i zrywka drewna. Poza tym zaglądnij tu, jeżeli potrzebujesz konsultacji w sprawach pozaprodukcyjnych, np. odnośnie ochrony środowiska leśnego.

Usuwanie drzew i krzewów

Wykonawca: Usługi Leśne i Łowieckie Robert Gadejkis

W ramach działalności świadczymy usługi dla osób prywatnych. Zajmujemy się usuwaniem zakrzaczeń, krzewów i drobnych drzew. Proponujemy także koszenie posesji (sucha i stara trawa).

Czyszczenie upraw leśnych

Wykonawca: Usługi Leśne i Łowieckie Robert Gadejkis

W ramach usług leśnych zajmujemy się pielęgnacją, czyszczeniem, wykaszaniem upraw leśnych. Proponujemy, zarówno czyszczenie wczesne, późne, jak i czyszczenie późne z pozyskaniem drewna. nasza ofert obejmuje również koszenie kosą spalinową łąk śródleśnych i łąk podmokłych.

Mulczer leśny

Wykonawca: DOMI-DRWAL Dominik Stawczyk

Świadczymy usługi usuwania wszelkiego rodzaju zarośli, samosiewów na prywatnych działkach, terenach leśnych itp.
Dzięki nam przygotujesz swoją działkę pod inwestycję, rozdrobnisz pozostałości po wycince, czy też oczyścisz tereny pod liniami przesyłowymi z zieleni zagrażającej bezpieczeństwu.
Jesteśmy w stanie usunąć drzewa o średnicy do 40cm bez konieczności ich wcześniejszej wycinki! Ręczne wycinanie drzew, a później ich utylizacja kosztować będzie kilkukrotnie więcej niż użycie naszego sprzętu.

Nasza maszyna idealnie nadaje się do oczyszczania terenów pod liniami przesyłowymi gwarantując szybkie i tanie wykonanie powierzonych prac.

Oferujemy również możliwość przygotowania działek wielkoobszarowych pod równego rodzaju inwestycje drogowe, budowlane, linie energetyczne itp.

Użycie naszego mulczera jest szczególnie uzasadnione gdy znaczenie ma czas. Dzięki naszej maszynie jesteśmy w stanie zmulczować ok. 4 ha dziennie.
Wycinka drzew, szczególnie młodych samosiewów jest skuteczna lecz czasochłonna. Poza tym po wycince pozostaje jeszcze problem z utylizacją wyciętego materiału. Użycie mulczera z głowicą do mulczowania eliminuje ten problem ponieważ cały materiał jest rozdrobniony i rozrzucony po powierzchni.

Szkółka drzew

Wykonawca: AGROPOLIS Wiesława Juszczak

Zajmujemy się prowadzeniem sprzedaży zarówno detalicznej oraz hurtowej drzewek i krzewów.
Posiadamy własny transport do Państwa dyspozycji. Zapewniamy zawsze profesjonalną obsługę oraz rzetelne doradztwo podczas wyboru.
Zajmujemy się produkcją drzew i krzewów alejowych takich jak: lipa (tilia), klon (acer), dąb (quercus), buk (fagus), brzoza (betula), jarząb pospolity (sorbus aucuparia), jarząb szwedzki (sorbus intermedia), modrzew europejski (larix decidua) do nasadzeń, nasadzeń kompensacyjnych (obwód pnia do 14 cm.), oraz na podkładki.
W ofercie mamy także szereg drzew szczepionych w różnych formach, takich jak wyżej wymienione, jak również wiąz (ulmus), robinia akacjowa (robinia), wiśnia piłkowana (prunus serrulata) oraz wiele innych.
W ofercie naszej Szkółki znajdą Państwo dodatkowo rośliny żywopłotowe z odkrytym korzeniem (wiosna oraz jesień) i w pojemnikach takich jak: żywotnik (thuja) w różnych odmianach, ligustr (ligustrum), berberys (berberis), grab (carpinus), buk (fagus).
Oferujemy szeroki zakres roślin ozdobnych oraz owocowych z najlepszych gospodarstw szkółkarskich w Polsce.
Zakres materiałowy, ilościowy, jak i ceny mogą się różnić w zależności od pory roku. Do klienta podchodzimy zawsze indywidualnie.
Zajmujemy się wykonywaniem ogrodów, skwerów, parków. Realizujemy projekty na zlecenie klienta, jak również przedstawiamy własne pomysły.
Przy nasadzeniach polecamy swoje sadzonki w atrakcyjnych cenach.

Oferujemy usługi w zakresie:
- projektowania ogrodów i terenów zieleni,
- zakładania ogrodów przydomowych, zieleni wokół firm,
- zakładania trawników,
- nasadzania drzew i krzewów,
- oraz wszelkich możliwych prac związanych z zagospodarowaniem terenów zieleni.

Grzyby suszone - sprzedaż hurtowa i detaliczna

Wykonawca: F.H.U. "Seweryn" Sprzedaż grzybów suszonych

Sprzedajemy grzyby suszone w postaci krojonej oraz grysu. W naszej ofercie znajdują się grzyby leśne, jak również hodowlane - pieczarka czy boczniak.

Pozyskanie drewna

Wykonawca: Zakład Usług Leśnych "TYMEK" Tomasz Andrzej Jankowiak

Wycinamy drzewa i przygotowujemy sortymenty ze ściętych drzew w lasach państwowych i prywatnych oraz na posesjach i innych terenach.

Sprzedaż drewna na opał

Wykonawca: Usługi Leśne- Handel Drzewem

Zbliża się jesień, a wraz z nią konieczność uruchomienia kominków i pieców domowych. U nas dostaniecie Państwo najlepsze drewno na opał !

Sprzedaż drewna do kominków

Wykonawca: Profesjonalna wycinka drzew PILAS Sprzedaż drewna kominkowego i tarcicy

Firma PILAS zajmuje się sprzedażą drewna kominkowego, zarówno z drzew liściastych, jak i iglastych.. W ofercie posiadamy drewno w szczepach do 40 cm. Na specjalne zamówienie, drewno może być pocięte na krótsze kawałki.
Cena: od 120 zł 220 zł.

Wycinka samosiewów- NIEODPŁATNIE

Wykonawca: JAMEX

Wycinamy na gruntach rolnych i nie tylko, drzewa i krzaki tzw. samosiewy.

Szkółka Rodzinna Jażdżyk

Wykonawca: Szkółka Rodzinna Jażdżyk

Szkółka Rodzinna Jażdżyk reklamuje na niniejszym portalu online propozycję skierowaną do posiadaczy ogrodów. Jarosław Jażdżyk trudni się sprzedażą drzew iglastych i dekoracyjnych krzewów. Można tu zakupić stosowane do aranżacji ogrodowych tuje szmaragd, zajmujące 2/3 plantacji. Firma rozpowszechnia też cyprysy, sosny hakowate, świerki srebrne. Polecamy zwłaszcza wytrzymałe na mrozy sosny czarne.

Usuwanie samosiejek i podrostów

Wykonawca: Zakład Usług Leśnych "TYMEK" Tomasz Andrzej Jankowiak

Wykonujemy zadania mające na celu usuwanie samosiejek i podrostów z nieużytków, terenów rolnych i przeznaczonych pod zabudowę.

Używane maszyny leśne

Wykonawca: Saltus Serwis Paweł Mazur

Zajmujemy się sprzedażą używanych maszyn leśnych. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Serwis maszyn leśnych

Wykonawca: Saltus Serwis Paweł Mazur

Serwis sprzętu leśnego między innymi marek takich jak TIMBERJACK oraz JOHN DEERE. Zapraszamy do współpracy.

Plantacja choinek Łodź

Wykonawca: Plantacja Choinek Świerk Pospolity , Srebrny , Serbski , Jodła , Hurt

Nasza firma zajmuje się Plantacją Choinek takich jak : świerk srebrny, pospolity, serbski, cięty.

Pielęgnacje upraw

Wykonawca: Zakład Usług Leśnych Wojciech Kiełczykowski

Zajmujemy się pielęgnacją upraw i nie tylko. Zapraszamy do kontaktu i współpracy z naszą firmą.