Usługi budowlane i przemłowe - budowlańcy, szklarze, ślusarze, gazownicy i inne usługi przemysłowo-budowlane

W tym dziale znajdziesz firmy działające w zakresie "Budownictwo i przemysł". Wśród nich są przedsiębiorstwa, które wykonują usługi budowlane, szklarskie, ślusarskie, gazownicze, projektowo-geodezyjne, wentylacyjne, hydrauliczno-wodociągowe oraz chemiczne. Przejrzyj tę sekcję także wtedy, gdy szukasz kogoś kto założy Ci lub naprawi instalacje elektryczne. Poza tym znajdziesz tu podmioty, których obszarem działania jest budownictwo drogowe, przemysł metalurgiczny oraz maszyny i sprzęt budowlany.

Panele fotowoltaiczne

Wykonawca: GLOBAL SUN

Oferta Global Sun to elastyczne rozwiązania dopasowywane do każdego rodzaju odbiorcy. Oferowane instalacje fotowoltaiczne znajdują swoje zastosowanie zarówno wśród klientów indywidualnych, biznesowych jak i również wśród rolników, którzy wykorzystują energię elektryczną w swojej działalności.
W naszej ofercie znajdują się moduły fotowoltaiczne renomowanych producentów. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Instalacje fotowoltaiczne

Wykonawca: GLOBAL SUN

Zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych elektrowni słonecznych.
Oferujemy kompletne systemy PV, ogniwa słoneczne,panele fotowoltaiczne, inwertery, regulatory ładowania, akumulatory, systemy mocowań oraz pozostałe, różnego rodzaju komponenty do budowy profesjonalnych elektrowni słonecznych. Każde powierzone nam zlecenie traktujemy indywidualnie i dostarczamy instalacje zgodne z potrzebami i wymaganiami klienta.

Projektowanie CAD/CAM

Wykonawca: Spaw-Kon

Posiadamy własny dział planowania i konstrukcji. Specjalistyczne oprogramowanie pozwala nam planować produkcję i tworzyć prototypy zgodnie z potrzebami. Projektowanie CAD/CAM oraz modelowanie 3D daje możliwość zmierzenia się ze skomplikowanymi częściami maszyn lub pojazdów, a wykorzystanie inżynierii odwrotnej na dokładne ustalenie jak one działają, np. by móc sprawnie wykonać prototyp.

Kotłownia gazowa

Wykonawca: PRZEDSIĘBIORSTWO GLIMAR sp. z o.o.

Nasza oferta zawiera szeroką gamę urządzeń zasilanych gazem: kotły kondensacyjne, z zamkniętą komorą spalania, atmosferyczne oraz gazowe podgrzewacze wody. Zajmujemy się kompleksowo instalacją gazową, czyli podłączeniem kotła gazowego do węzła cieplnego, również podłączeniem do instalacji gazowej wewnątrz budynku. Zgodnie z zapotrzebowaniem klienta i możliwościami infrastruktury, opracowujemy projekt oraz kosztorys całej inwestycji.

Szczegóły oferty oraz nasze realizacje np. w AMAZON Gliwice, gdzie wykonaliśmy kompletną kotłownię gazową o mocy 1MW.

Jeśli planujesz wymianę lub uruchomienie kotłowni, masz pytania i wątpliwości?

Jesteśmy, żeby Ci pomóc. Bądźmy w kontakcie!

Wynajem Sprzętu Ogrodniczego

Wykonawca: GiG Wypożyczalnia Przyczep i Sprzętu Budowlanego

WYNAJEM:
-KOSIARKA SPALINOWA
-WERTYKULATOR SPALINOWY
-WIERTNICA GLEBOWA
-ZAMGŁAWIACZ/ OPRYSKIWACZ SPALINOWY
-GLEBOGRYZARKA Z NAPĘDEM NA KOŁA
-WALEC OGRODNICZY
-POMPA SPALINOWA DO BRUDNEJ WODY
-SIEWNIK NA KOŁACH
-DRABINY 3X8, 3X10
-PRZYCZEPY

Fotowoltaika

Wykonawca: MAXLIFE

W przyjazny sposób wyjaśniamy jak działają panele fotowoltaiczne
Jak działa fotowoltaika - schemat
1. Światło słoneczne pada na ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele
2. Zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, a więc światło słoneczne przekształcane jest w prąd stały. Sprawność zjawiska zależy od struktury ogniwa fotowoltaicznego, miejsca, w którym są panele i warunków atmosferycznych. 
3. Prąd stały zamieniany jest w falowniku na prąd zmienny. 
4. Prąd zmienny płynie do naszych gniazdek i zasila sprzęty domowe. 
5. W przypadku wyprodukowania zbyt dużej ilości energii płynie ona do sieci elektrycznej, a prosument może później skorzystać z jej 70-80%. Jeżeli ilość wyprodukowanej energii jest zbyt mała prąd pobierany jest z sieci. Żeby ilość produkowanego prądu była odpowiednia, w trakcie planowania montażu należy obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej. 

Statystki rozwoju fotowoltaiki

Wykonawca: MAXLIFE

Prognozy dla sektora
Niedawno opublikowane projekty Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040) oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. (KPEiK 2030) zakładają wzrost mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych w 2020 r. Najbardziej optymistyczny scenariusz rozwoju sektora PV zakłada projekt PEP 2040 – łączna moc instalacji PV ma wynieść ponad 20,2 GW w 2040 r., (projekt KPEiK 2030 zakłada budowę 15,7 GW instalacji PV w 2040 r.). Według tych założeń (PEP) w 2040 r. fotowoltaika będzie stanowić około 25% mocy zainstalowanej.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Wykonawca: MAXLIFE

Moduły fotowoltaiczne lokalizujemy na budynku przy uwzględnieniu architektury obiektu i jego zabezpieczeń przeciwpożarowych lub na gruncie .

Nasza ekipa nie montuje w jeden dzień .

Jedną z głównych przyczyn spędzenia u Państwa więcej czasu jest dbałość by nie powstały żadne zagrożenia w związku z instalacją PV . . Instalacja ma być wykonana perfekcyjnie pod względem technicznym jak i wizualnym . Wszystkie elementy wykorzystywane do budowy instalacji fotowoltaicznych (falowniki, moduły, zabezpieczenia, złącza, okablowanie i inne) są tak zaprojektowane i skonstruowane, iż samodzielnie nie generują istotnego zagrożenia pożarowego. Aspektem, który to zagrożenie zwiększa są prace montażowe, których jakość zależy od doświadczenia i staranności instalatora oraz wykorzystania odpowiednich narzędzi. Mamy doświadczoną i zgrana ekipę . Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia a nawet więcej .

Mimo iż instalacje fotowoltaiczne charakteryzują się bardzo niską koniecznością obsługi, do bezpiecznej i prawidłowej pracy wymagają okresowych przeglądów. U nas przez pierwsze 2 lata przeglądy wykonujemy bezpłatnie oprócz tego zdalnie monitorujemy instalację
Sektor fotowoltaiki jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów OZE w Polsce i na świecie . Zadzwoń i umów się na darmowa wycenę . Zapraszamy do współpracy

Powłoki imitujące granit

Wykonawca: Przedsiebiorstwo Remontowo Budowlane JOANNA

Oferujemy wykonanie powłok imitujących granit na balkonach, tarasach, schodach, ścianach, sufitach.
Powłoki można również stosować na zewnątrz do dekoracji, np. elewacji, kolumn elewacyjnych, parapetów, drewna, betonu, ceramiki i tworzyw sztucznych.
Płaszczyzny charakteryzują się przyjemną dla oka imitacja granitu.
Po pokryciu lakierem żywicznym uzyskamy dodatkowy efekt imitacji kamienia 3D.
Przesyłamy wzorniki kolorów.

Zapraszamy do współpracy.

Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane JOANNA
tel. 790-678-752

Usługa geodezyjna

Wykonawca: Precyzja mgr. inż Alan Gałęza

Wykonujemy:
· mapa do celów projektowych
· tyczenie budynków, przyłączy, sieci
· pomiar powykonawczy budynków,
przyłączy, sieci
· podział działki
· wznowienie granic
· rozgraniczenie nieruchomości
· geodezyjna obsługa inwestycji
· aktualizacja mapy
· mapa do celów prawnych
· inne prace geodezyjne

Montaż pompy ciepła

Wykonawca: PRZEDSIĘBIORSTWO GLIMAR sp. z o.o.

Warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania i skorzystać alternatywnych źródeł energii. Jednym z takich rozwiązań są pompy ciepła wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń o dużej i małej kubaturze.

Pompa ciepła ma spore możliwości pozyskania energii. Źródłem energii może być powietrze, ziemia, a także woda. Pompa jest odpowiedzialna za zamianę niskiej temperatury źródeł na energię cieplną. Dzięki jej działaniom otrzymujemy ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie.

Oto zalety wykorzystania pompy ciepła:
- ekonomiczny sposób ogrzewania,
- pompa ciepła jest wielofunkcyjna, tzn. zimą grzeje, a latem chłodzi,
- może osuszać powietrze,
- może działać jako rekuperator w systemie klimatyzacji,
- rozwiązanie proekologiczne,
- dofinansowanie i ulgi na zakup pompy ciepła.

Przy zakupie i montażu oferujemy pełen serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.

Zapytaj o szczegóły, a przygotujemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Konserwacja przeglądy techniczne gaśnic legalizacja

Wykonawca: Inka Bhp Szkolenia okresowe wstępne bhp usługi bhp ppoż

Przeprowadzenie przeglądu technicznego urządzenia przez insp. ppoż polega na sprawdzeniu gaśnicy pod względem technicznym, ewentualnej naprawie o dopuszczeniu go jej użytku przez kolejny rok. Przegląd gaśnicy samochodowej, czy też innej nie jest drogi, ponieważ kosztuje w granicach do 10 złotych. Warto go zrobić, aby mieć pewność, że w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia lub ewentualnego pożaru, będzie ona sprawa i gotowana do działania. Warto sprawdzić przy zakupie gaśnicy jej datę produkcji, bowiem często kupowane gaśnice „przeleżały” na magazynach kilka miesięcy i ich termin pierwszego przeglądu jest krótszy niż 1 rok.
Jeśli chodzi o gaśnice proszkowe w tym gaśnice samochodowe jesteśmy zobowiązani zgodnie z polskim prawem do wykonywania przeglądów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

Po każdym przeglądzie technicznym gaśnica, która zostaje zakwalifikowana jako sprawna, zostaje oznaczona etykietą kontrolną określającą datę następnego przeglądu technicznego.

Co jeśli okres następnego przeglądu gaśnicy wynosi dwa lata od daty produkcji, która wybita jest na gaśnicy ? Zgodnie z § 3 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków innych obiektów budowlanych i terenów (DzU nr 109, poz. 719) urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym zgodnie z zasadami określonymi w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w odnośnej dokumentacji technicznej oraz instrukcjach obsługi. Przeglądy te powinny być przeprowadzane w okresach i w sposób zgodny z instrukcją ustaloną przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

Cena: 100 zł

Kosztorysowanie robót budowlanych, kosztorysy dla banku,do ubezpieczeń

Wykonawca: Kosztorysowanie robót budowlanych

Specjalizujemy się w wykonaniu kosztorysów, przedmiarów, obmiarów, rozliczeń.
Powyższą ofertę kierujemy do:Firm wykonawczych, Inwestorów, Osób fizycznych, Innych podmiotów gospodarczych,np. Firm Ubezpieczeniowych, Sanatoriów Uzdrowiskowych, Ośrodków Wczasowych, Spółdzielni mieszkaniowych itp.
Realizacja pilnych zleceń, możliwy dojazd do klienta, usługi świadczę na terenie całego kraju.
28 lat doświadczenia w zakresie kosztorysowania.
Wykonujemy kosztorysy przy ubezpieczeniowych szkodach majątkowych, w zdarzeniach losowych (zalania, pożary, huragany itp.), weryfikacja kosztorysów firm ubezpieczeniowych. Ubiegasz się o odszkodowanie z tytułu szkody majątkowej lub nie zgadzasz się z kwotą, którą zaproponował ubezpieczyciel skontaktuj się z nami posiadamy wieloletnie doświadczanie przygotujmy kosztorys remontowy, który będzie podstawą do uzyskania wyższego odszkodowania.

Folia grzewcza na podczerwień

Wykonawca: 3MMedia

System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,45 mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Produkcja wiązek kablowych

Wykonawca: PHU ELMITECH

Nasza dotychczasowa produkcja zrealizowała blisko setkę różnych typów wiązek kablowych. Zdobyte doświadczenie i wiedza pozwalają na wykonywanie zleceń począwszy od doboru wymaganych materiałów, przez doradztwo, po pełną realizację oraz dostawę w wyznaczonym terminie. Dodatkowo, dział produkcyjny przygotowany jest do obróbki kabli pod zamówienia klienta oraz prefabrykację szaf sterowniczych.