Usuwanie i zabezpieczanie przeciwko graffiti, farbowanie tkanin, niklowanie i cynkowanie oraz inne usługi chemiczne

Za pomocą odpowiednich metod i środków chemicznych można wykonać wiele specjalistycznych prac. Usługi chemiczne są świadczone zarówno dla przemysłu, jak i klienta indywidualnego i obejmują niezwykle szeroką gamę czynności. Jako właściciel nieruchomości możesz być zainteresowany usuwaniem graffiti i zabezpieczaniem przed nim powierzchni na przyszłość. Jeżeli działasz w przemyśle, specjaliści od chemii mogą Ci pomóc przy trawieniu i pasywacji stali, farbowaniu tkanin czy niklowaniu i cynkowaniu chemicznym. Najpopularniejsze z tej branży usługi „dla domu” to bez wątpienia pranie chemiczne.

Malowanie proszkowe

Wykonawca: Qsystem sp. z o.o.

Malujemy elementy do 7.5 m. dł. Oferujemy własny transport. Mieścimy się w dobrym punkcie miasta.

Zabezpieczenie konstrukcji stalowych przed korozją

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Import-Export BROSET Farby Antykorozyjne

Specjalnością firmy BROSET są farby antykorozyjne zgodne z normą PN EN ISO 12944. Dzięki zawartości fosforanu cynku, miki żelaza oraz pyłu cynkowego, zabezpieczają przed niszczącym wpływem środowiska o zróżnicowanej korozyjności. Powłoka antykorozyjna może być nie tylko o określonym stopniu połysku ale także posiadać właściwości dekoracyjne (efekt struktury lub młoteczka). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zabezpieczenie konstrukcji stalowych przed korozją

Malowanie proszkowe

Wykonawca: Fello sp. z o.o.

Malowanie proszkowe elementów metalowych różnej wielkości - od małych do stosunkowo dużych. Wykorzystujemy szeroką gamę farb proszkowych (IBA, IGP, Pulverit, Pulver), a także możliwość wykorzystania farb dostarczonych przez klienta.

Malowanie proszkowe

Oczyszczanie/Izolacja związków chemicznych z mieszanin

Wykonawca: Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab Sp. z o.o.

Laboratorium dysponuje zarówno klasycznymi technikami izolacji substancji:
kolumny chromatograficzne wypełnione żelem krzemionkowym
Ekstrakcja ciecz-ciecz
destylacja

Jak również bardziej zaawansowanymi, nowoczesnymi technikami separacyjnymi:
SPE (ekstrakcja do fazy stałej)
separacja przy użyciu kolumn preparatywnych techniką HPLC

Laboratorium badawcze

Wykonawca: Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab Sp. z o.o.

Laboratorium świadczy usługi badawczo-rozwojowe w zakresie analiz chemicznych i farmaceutycznych.

Mechaniczne czyszczenie kotłów parowych i wodnych

Wykonawca: P.P.H.U. MAWI-S

Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kotłów. Nasza oferta skierowana jest do firm i odbiorców prywatnych, którzy szukają specjalistów.
Zalety mechanicznego czyszczenia kotłów:

 • mniejsze niebezpieczeństwo awarii kotła - regularne czyszczenie kotłów z osadów poprawia wydajność pracy kotła, jednocześnie zmniejszając ryzyko pojawienia się awarii. Koszty remontów kotłów potrafią osiągać niebotycznych sum, dlatego warto dbać o czystość instalacji.
 • niższe koszty eksploatacji - wyczyszczony kocioł spala znacznie mniej paliwa, co wiąże się z ogromnymi oszczędnościami. Regularne czyszczenie kotłów w przeliczeniu na oszczędności związane z paliwem przemawiają za tym, aby dbać o czystość kotłów.
 • większa efektywność pracy kotła - prócz oszczędności paliwowych, wyczyszczone kotły cechują się znacznie większa wydajnością pracy. Niż kotły, które nie są poddawane czyszczeniu.

Mechaniczne czyszczenie kotłów parowych i wodnych

Czyszczenie garderoby

Wykonawca: Pralnia Danex

Nasz pralnia świadczy usługi czyszczenia chemicznego odzieży
czyścimy garderobę, Płaszcze, marynarki, garnitury, odzież codzienną,
Do czyszczenia można oddać również suknie ślubne, komunijne, alby, sukienki, garsonki, żakiety
Czyścimy skóry z barana, koce, pledy, pokrowce, narzuty

Czyszczenie garderoby

Mieszanie farb przemysłowych

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Import-Export BROSET Farby Antykorozyjne

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BROSET posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży farb antykorozyjnych. Oferujemy farby tylko najlepszych i cenionych producentów takich jak: Brocolor, Hempel, Osnatol. W zależności od wymagań klienta jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni rodzaj i zestaw farb, aby służyły długo i solidnie zabezpieczały.
Ponadto posiadamy nowoczesny sprzęt do mieszania farb. Jesteśmy w stanie realizować zamówienia praktycznie od ręki. Malujemy we wszystkich kolorach RAL, NCS, Pantone oraz wg wzorów podanych przez zleceniodawce.

Mieszanie farb przemysłowych

Czyszczenie elewacji - zabezpieczanie elewacji - impregnacja

Wykonawca: ISSODRY Sp. z o.o.

Czyszczenie elewacji i zabezpieczanie elewacji super EKO produktem ISOKOR Cleaner i ISOKOR Building. Produkty nie niszczą powierzchni- NIE są na metalach ciężkich jak inne podobne produkty na rynku.
Czysto, profesjonalne. Wysoka jakość produktów i usług.
Zapraszamy
issodrysklep.pl

Cena: 12 zł

Czyszczenie elewacji - zabezpieczanie elewacji - impregnacja

Sprzątanie powierzchni przemysłowych

Wykonawca: GTLUX Mobilna Myjnia Parowa

czyszczenie biur, obiektów przemysłowych, pranie tapicerki biurowej, mycie okien i elewacji, dezynfekcja

Sprzątanie powierzchni przemysłowych

Zabezpieczenia chemoodporne

Wykonawca: RENDOR Sp. z o.o.

Firma RENDOR oferuje wysokiej jakości systemy zabezpieczeń chemoodpornych. Dysponujemy różnymi podkładami powierzchni umożliwiającymi zastosowanie chemoodpornych powłok na stali i betonie. Oferowane materiały to unikalne połączenia fluoroelastomeru VITON® i polimeru PTFE.

REKOMENDOWANE MATERIAŁY:

 • RP 501 Resichem CRSG – bezrozpuszczalnikowa powłoka chemoodporna ogólnego zastosowania w zanurzeniu do 60 ºC,
 • RP 511 Resichem UCEN - powłoka odporna na stężone chemikalia w zanurzeniu do 60ºC,
 • RP 512 Resichem UCEN 90 - powłoka odporna na stężone chemikalia w zanurzeniu do 90 ºoC,
 • RP 577 Resichem Chem Screed - trzyskładnikowa, epoksydowa zaprawa chemoodporna,
 • RP 583 Resichem Chemsil UC – jednoskładnikowa powłoka silikonowa, ochrona krótkookresowa kwasu azotowego,
 • RM 205 Resimetal Ceramic HT Fluid – metal ceramiczny do ochrony powierzchni w wysokich temperaturach do 130 ºC w zanurzeniu,
 • RM 206 Resimetal Ceramic HTA Fluid – powłoka ceramiczna do ochrony powierzchni w wysokich termperaturach i agresji chemicznej do 110 ºC w zanurzeniu,
 • FLUOROLAST – powłoka vitonowo-teflonowa na ekstremalnie silną agresję chemiczną.

Zabezpieczenia chemoodporne

Natrysk HOT AIRLESS powłok polimerowych

Wykonawca: RENDOR Sp. z o.o.

Firma RENDOR zapewnia kompleksową obsługę obejmującą nie tylko rozpoznanie problemu i przedstawienie technologii ale również ofertę wykonawczą w zakresie przygotowania powierzchni i nakładania materiałów.

Wykonujemy natrysk hydrodynamiczny "HOT AIRLESS". Nasza oferta obejmuje natrysk poliuretanów, polimoczników, gestych powłok epoksydowych i innych materiałów polimerowych.
Nasze wieloletnie dośwadczenie oraz specjalistyczny sprzęt gwarantuje profesonalne wykonanie powłok polimerowych do zabezpieczeń betonu i stali.

Za pomocą wysokociśnieniowego agregatu pompowego do natrysku bezpowietrznego tzw. "hot airless spray" wykonujemy trwałe i skuteczne zabezpieczenia: zbiorników, rurociągów, tac i mis podzbiornikowych, konstrukcji stalowych w tym trudno dostępnych miejsc o skomplikowanym kształcie, budynków murowanych i lekkich konstrukcji stalowych, posadzek i parkingów, dachów.

Dysponujemy specjalistycznymi przyrządzami kontrolno-pomiarowymi, które umożliwiają weryfikację poprawności zabezpieczenia na etapie przygotowania powierzchni, prac aplikacyjnych jak i po ich zakończeniu, podczas odbioru robót.

Natrysk HOT AIRLESS powłok polimerowych

Sortowanie, proszkowanie i charakterystyka cząstek

Wykonawca: Comex

Oferujemy usługi w postaci dostarczenia technologii do wytwarzania i separacji proszków, separacji optycznej cząstek o dużych rozmiarach, jak również systemów do charakterystyki cząstek online.

Chemiczne czyszczenie kotłów

Wykonawca: P.P.H.U. MAWI-S

Zajmujemy się wszelakim czyszczeniem kotłów. Chemiczne czyszczenie ma na celu całkowite rozpuszczenie i usunięcie osadów nagromadzonych podczas eksploatacji na wewnętrznych powierzchniach ogrzewalnych kotła lub innego urządzenia. Kamień kotłowy odkłada się na powierzchniach grzewczych. Zaleca się stosować proces czyszczenia z powodu wysokich kosztów produkcji pary i gorącej wody. Do strat finansowych dochodzi z powodu zanieczyszczenia powierzchni grzewczej od strony wodnej kamieniem kotłowym, oraz sadzą od strony paleniskowej. Kamień kotłowy posiada przewodnictwo cieplne dwadzieścia razy mniejsze niż przewodnictwo stali kotłowej, co może doprowadzić do uszkodzeń powierzchni najbardziej obciążonych cieplnie w kotle: płomiennice, płomieniówki, spawy łączeniowe, dolne odcinki rur opłomkowych.

Chemiczne czyszczenie kotłów

Badania i analizy papieru

Wykonawca: P.U.P. DEGEST Sp. z o.o.

badania i analizy właściwości wytrzymałościowych papierów,