Rehabilitacja - krioterapia, kinezyterapia, fizykoterapia i masaże lecznicze.

Rehabilitacja jest niezwykle ważna w powrocie do pełnej sprawności. Jeśli więc czeka Cię kilka tygodni intensywnych ćwiczeń, w naszym katalogu znajdziesz ośrodki, które oferują skuteczne zabiegi rehabilitacyjne. Kinezyterapia pomaga uzyskać znaczną poprawę funkcji ruchowych. A fizykoterapia może być doskonałym uzupełnieniem leczenia. Wykorzystując bodźce fizykalne dostosowane do indywidualnych potrzeb można znacznie poprawić stan pacjenta. Jeśli zatem twoje dolegliwości nie dają Ci spokoju, skorzystaj z naszej bazy i znajdź specjalistów, którzy Ci pomogą.

Komputerowe badanie stóp

Wykonawca: Remedik Usługi Kosmetyczne Renata Buczyńska

Wykonujemy KOMPUTEROWE BADANIE STÓP. Posiadamy profesjonalny podoskop (jest to drugie tego typu urządzenie w Olsztynie i okolicach), który pozwala bardzo dokładnie obejrzeć kształt i sposób obciążania palców i stóp oraz zbadać zgrubienia i odciski.
Badanie komputerowe stóp pozwala zdiagnozować problem oraz jest niezbędne do prawidłowego doboru kuracji, która zniweluje dolegliwości wynikające z nieprawidłowego stawania stóp i przeciążeń powodujących bóle kończyn, kolan, bioder, kręgosłupa.
Dokładny obrys stopy (odbitka) jest przekazywana pacjentowi. Na jej podstawie specjalista przygotuje indywidualnie dobraną wkładkę ortopedyczną.

Komputerowe badanie stóp

Hirudotearapia

Wykonawca: Akademia Zdrowia Instytut Medycyny Holistycznej

Zabiegi hirudoterapii. Sprzedaż pijawek. Kursy hirudoterapii.

Hirudotearapia

Fizjoterapia

Wykonawca: M&R Marcin Rutkowski

masaż, terapia manualna, fizykoterapia, stacjonarnie lub z dojazdem do klienta

Sanatorium

Wykonawca: Polska Grupa Uzdrowisk Sp. z.o.o.

Polska Grupa Uzdrowisk, krajowy lider w turystyce medycznej, w której skład wchodzą Uzdrowisko Połczyn-Zdrój, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowiska Kłodzkie z uzdrowiskami Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowa -Zdrój, specjalizuje się w uzdrowiskowym leczeniu dzieci i dorosłych. Od 2011 roku z sukcesem dostarczamy usługi w zakresie rehabilitacji, oferujemy także pobyty wypoczynkowe oraz zabiegi SPA&Wellness. Charakteryzuje nas rozwinięta baza obiektów (Zakłady Przyrodolecznicze, baseny, sauny pijalnie wód, siłownie itd) oraz doświadczona i profesjonalna kadra lekarzy, fizjoterapeutów i instruktorów.

Wkładki ortopedyczne

Wykonawca: Rotula group spółka z o.o.

Wkładki formowane są na miejscu, podczas wizyty. Wykonanie wkładek poprzedza kompleksowa diagnostyka i badanie fizjoterapeutyczne.

Najważniejsze cechy wkładek: indywidualne - dopasowane do rodzaju wady lub problemu z jakim zgłasza się pacjent, termoplastyczne - dopasowane do stopy pacjenta, korygujące - wspomagają a nawet stymulują stopę. Korygują one negatywny wpływ wad stóp na cały organizm i prowadzą do poprawy stanu zdrowia oraz komfortu chodzenia.

Z pasją dbamy o stopy naszych pacjentów. Dlatego korzystamy z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych firmy Capron Podologie, europejskiego lidera w dziedzinie ortotyki. Stosowane techniki diagnostyczne oraz szeroka wiedza naszych specjalistów gwarantuje skuteczne rezultaty diagnostyczno-lecznicze.

Cena wkładek: od 220-270 zł. (wkładki dziecięce), 200-250zł (wkładki do butów na wysokim obcasie), od 300-350 (wkładki dla dorosłych), od 350-400 zł (wkładki dla sportowców).

Cena: 220 zł

Wkładki ortopedyczne

Terapia logopedyczna

Wykonawca: Gabinet Logopedyczny Marta Chrostek

terapia logopedyczna

Cena: 60 zł

Joga w pracy

Wykonawca: Dom Jogi Dorota Starzyńska

Proponujemy praktykę jogi w pracy (ćwiczenia wykonywane przed, w trakcie lub po pracy). Odpowiednio dobrane ćwiczenia mają pozytywne działanie na kręgosłup, stawy, mięśnie, oraz prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych. Jogę w firmie może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek i kondycję, stopniowo dochodząc do doskonałości.

Joga w pracy

Joga Bielany

Wykonawca: Dom Jogi Dorota Starzyńska

Proponuję rozpoczęcie praktyki jogi grupowej. Odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń - mają dobroczynne działanie na kręgosłup, stawy, poszczególne grupy mięśni, a także prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych i dobre samopoczucie.
Zajęcia grupowe jogi na Bielanach odbywają się, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 223, przy ul. Kasprowicza 107. Dojście od stacji metra Wawrzyszew zajmuje 5 min. (150 m).

Cena: 35 zł

Joga Bielany

Wyjazdy z jogą

Wykonawca: Dom Jogi Dorota Starzyńska

Zapraszamy na przedłużony weekend 13-15.04 br. Mieszkamy w Hotelu Zamek Ryn, obiekt sprawdzony przez nas podczas weekendowych warsztatów.

Dwa razy dziennie ćwiczymy jogę. Rano przed śniadaniem aktywizujące asany - ćwiczenia dające energię na cały dzień. Czas: 1h

Po południu asany + pranajama - sesje pracy z oddechem oraz ćwiczenia relaksacyjne, usuwające napięcie z ciała i umysłu. Czas: 1,5h
Dla każdego uczestnika indywidualne konsultacje na temat jego postępów, zalecanych ćwiczeń, porady medyczne – w trakcie pobytu
Wspólne spacery nad jeziorami, basen i sauny - gratis; gra w kręgle, bilard.

Wyżywienie: HB, smaczne, wykwintne śniadania w formie bufetu i obiadokolacje.
Zakwaterowanie: pokoje 2-osobowe lub 3-osobowe.
Cena za osobę: (2 noclegi, 3 dni): 730 zł
Zawiera: zakwaterowanie w pokoju 2, wyżywienie HB, 2 x dziennie zajęcia jogi, program wycieczek i integracji, indywidualne konsultacje i informacje o postępach udzielane przez dyplomowanego instruktora.
Cena za osobę towarzyszącą: 630 zł Zawiera wszystko jak wyżej, bez zajęć jogi. Dzieci do 5 lat w pokoju z rodzicami w łóżku bezpłatnie.
Dostawka w pokoju dbl i wyżywienie dla dziecka 5-10 lat 150 zł/brutto/doba.

Cena: 730 zł

Wyjazdy z jogą

Kinezjotaping

Wykonawca: Gabinet Rehabilitacji Funkcjonalnej ,,ODNOWA'' Anita Kosiorek

Gabinet ODNOWA zaprasza na Kinesiotaping. Jest to metoda rehabilitacji, która jest coraz bardziej popularna. Kinezjotaping polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Terapię stosujemy w przypadku: bólów kręgosłupa, stanów pourazowych mięśni i stawów, przeciążenia mięśni i ścięgien, nadmiernego napięcia mięśni, wystąpienia obrzęków i zastojów limfatycznych.

Cena: 30 zł

Kinezjotaping

Terapia manualna

Wykonawca: Gabinet Rehabilitacji Funkcjonalnej ,,ODNOWA'' Anita Kosiorek

Anita Kosiorek zajmuje się terapią manualną w podejściu holistycznym. Metoda bezpieczna dla pacjenta, daje szybko ulgę pacjentowi.

Terapia manualna

Sanatorium dla dorosłych

Wykonawca: Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o.

Sanatorium dysponuje bazą noclegową w pokojach 1,2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym rozmieszczonych w pawilonach: ‘Azalia’, ‘Magnolia’, ‘Limba". W czasie pobytu zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska, zabiegi rehabilitacyjne i balneologiczne.

Całodzienne wyżywienie w sanatorium oparte jest o indywidualnie dobrane różnego rodzaju diety, m.in.:
dietę podstawową,
dietę lekkostrawną,
dietę z ograniczaniem łatwo przyswajalnych węglowodanów dla chorych na cukrzycę,
dietę ubogo energetyczna
Uzdrowisko dysponuje własną bazą diagnostyczną : zakład radiologii, laboratorium analityczne, pracownie diagnostyczne. W leczeniu chorych stosowane są tradycyjne metody leczenia wykorzystujące naturalne surowce lecznicze, w tym solanki jodobromowe i borowiny. Oprócz leczenia w formie pobytowej z zakwaterowaniem na miejscu możliwe jest również leczenie ambulatoryjne w ramach Poradni Rehabilitacyjnej oraz Poradni Uzdrowiskowej pełnopłatnej z własnym dojazdem na konkretne zabiegi.

Sanatorium dla dorosłych

Rehabilitacja logopedyczna EEG Biofeedback tDCS

Wykonawca: Neuroterapia Anna Gabara

Rehabilitację prowadzi neurologopeda z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Odbywa się ona w gabinecie lub domu pacjenta. W pracy wykorzystuje nowoczesne metody pracy dostosowane do potrzeb pacjenta. Proponowane usługi: manualna terapia krtani i dysfagii, kształtowanie podstawowych zdolności słuchowych i wzrokowych w oparciu o treningi Brain Boy Universal, nauka korzystania z komunikatora Mówik, terapia dyzartrii i afazji, stymulacja mózgu tDCS, EEG Biofeedback

Stretching mięśni PIR

Wykonawca: Centrum Terapii Manualnej Masażu i Żywienia Meridian dr Waldemar Miszewski

Stretching jest metodą bardzo delikatną metodą rozluźniania nadmiernie napiętych mięśni oraz mobilizacji zablokowanych stawów.
Przywraca równowagę między poszczególnymi mięśniami i poprawia ich współdziałanie, dzięki czemu stają się silniejsze i wydolniejsze.

Stretching mięśni PIR

Gimnastyka korekcyjna

Wykonawca: Terapeuta Mobilny Anna Pliszka

Gimnastyka korekcyjna w domu pozwala szybciej zniwelować wady postawy. Systematyczne domowe korekcyjne pomagają leczyć wady postawy takie jak:
- wady kręgosłupa (plecy okrągłe, wklęsłe, płaskie),
- skoliozą,
- wady klatki piersiowej (kurza, szewska),
- wady kolan (koślawe, szpotawe),
- wady stóp (płaskie, płasko-koślawe, szpotawe).
Ćwiczenia dobrane są do poziomu sprawności i umiejętności dziecka. W trakcie zajęć wykorzystywane są kolorowe przybory gimnastyczne (piłki, taśmy, dyski sensomotoryczne, równoważnie i inne).
Celem zajęć jest wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała, oraz nabycie umiejętności samodzielnego korygowania własnej sylwetki.
Podczas zajęć rodzice dostają instruktaż ćwiczeń oraz dowiadują się, w jaki sposób należy ćwiczyć z dzieckiem w domu, na co zwracać uwagę, a czego unikać.

Cena: 50 zł

Gimnastyka korekcyjna