Specjalistyczne kliniki, szpitale i centra medyczne

Zależy Ci na kompleksowej i profesjonalnej opiece medycznej? Szukasz specjalistów, którzy postawią odpowiednią diagnozę? Z pewnością to wszystko zapewnią Ci centra medyczne zatrudniające specjalistów w wielu dziedzinach medycyny. W naszej bazie znajdziesz wszystkie usługi, jakie mają Ci one do zaproponowania. Poznasz ich ofertę medyczną i dowiesz się, na jaką pomoc konkretnie możesz liczyć. Odpowiednio wybrane centrum medyczne profesjonalnie poprowadzi Cię od procesu diagnostycznego do zakończenia leczenia.

Impressio-Med stomatologia

Wykonawca: IMPRESSIO-MED

Zadbaj o swoje zęby w kameralnej klinice Impressio-Med na Mokotowie. Nasz najnowocześniejszy sprzęt medyczny pozwala nam zapewnić kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. Doświadczenie, pasja i zaangażowanie to nasze atuty, a Twój uśmiech to nasza satysfakcja.

IMPRESSIO-MED
ul. Biały Kamień 2
(wejście od Danielewicza)
02-593 Warszawa - Mokotów
tel. (+48) 22 400 60 60
contact@impressiomed.com
https://impressiomed.com/

Akupunktura - kolejna wizyta.

Wykonawca: Terapie Wschodu Joanna

Wybierz tę usługę, jeśli chcesz zarezerwować kolejną wizytę w ramach trwającej terapii. Podczas wizyty sprawdzę postęp terapii, porozmawiamy o zmianach w Twoim samopoczuciu i wykonam zabieg akupunktury.

Cena: 130 zł

Akupunktura - pierwsza wizyta

Wykonawca: Terapie Wschodu Joanna

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam szczegółową diagnozę wg Medycy Chińskiej. Obejmuje ona dokładny wywiad, diagnozę z wyglądu, pulsu i języka. Potem ustalamy razem cele terapeutyczne - cel długookresowy i cel na daną wizytę oraz - w zależności od potrzeby - również kamienie milowe w trakcie terapii. Następnie przeprowadzam pierwszy zabieg akupunktury.

Podczas zabiegu wykonuję delikatne nakłucia sterylnymi cienkimi igłami jednorazowymi - przeciętnie jest to kilka igieł w czasie jednego zabiegu. Igły pozostawiam w ciele na około 20 minut. Potem dajemy organizmowi czas na adaptację, dlatego na zabiegi umawiamy się z około 1-tygodniowymi odstępami.

Cena: 180 zł

Akupunktura kosmetyczna

Wykonawca: Terapie Wschodu Joanna

PRZEBIEG ZABIEGU

ETAP 1 - ZABIEG WSTĘPNY (ok. 20 min.)

CEL: przygotowanie organizmu do zabiegu głównego

1A. GUA SHA SZYI I BARKÓW

Polega na stymulacji ciała przyrządem wykonanym z rogu bawoła wodnego lub jadeitu. Zabieg ten - poprzez wspomaganie krążenia krwi i zmniejszenie napięcia mięśniowego w okolicy szyi i barków - doprowadza odżywienia do twarzy i głowy, zwiększając skuteczność zabiegu głównego.

1B. MASAŻ PUNKTÓW AKUPUNKTUROWYCH NA PLECACH Z UŻYCIEM BANIEK

Masaż bańką to kombinacja ruchów masujących z wykorzystaniem podciśnienia wytworzonego przez bańkę. Ten etap zabiegu, oprócz korzyści wynikających z samej bańkoterapii (uspokojenie układu nerwowego, rozproszenie zastojów krwi, dopływ krwi do skóry, łagodzenie stanów zapalnych, usuwanie toksyn, rozluźnienie mięśni), wpływa korzystnie na narządy wewnętrzne odpowiedzialne za odżywienie skóry i tkanki podskórnej twarzy.

ETAP 2 - ZABIEG GŁÓWNY (ok. 45 minut)

CEL: zabieg celujący w konkretny problem kosmetyczny twarzy

2A. AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA

Zabieg obejmuje nakłuwanie punktów akupunkturowych na twarzy, nakłuwanie bezpośrednie obszarów problematycznych oraz akupunkturę punktów na ciele w celu wzmocnienia i zrównoważenia pracy narządów wewnętrznych.

2B. GUA SHA KOSMETYCZNA

Zabieg obejmuje masaż twarzy płytką Gua Sha z uwzględnieniem punktów akupunkturowych na twarzy.

Materiały, z których wykonany jest przyrząd Gua Sha wspomagają efekty masażu oraz przynoszą organizmowi różne korzyści w zależności od użytego produktu.

Właściwości jadeitu: pobudza krążenie, oczyszcza krew, równoważy emocje, relaksuje mięśnie, wzmacnia układ nerwowy i odpornościowy.

Właściwości rogu bawoła wodnego: wspomaga detoksykację i oczyszczanie krwi, pobudza krążenie krwi i przełamuje zastoje krwi, działa przeciwzapalnie i łagodzi ból.

ETAP 3 - ZABIEG KOŃCOWY

CEL: utrzymanie efektów zabiegu po jego zakończeniu

3A - KOREAŃSKA TERAPIA DŁONI

Polega na stymulacji punktów na dłoniach odpowiadających obszarowi twarzy oraz wpływających na pracę narządów wewnętrznych. Pomaga to zrównoważyć pracę narządów, pozwalając na utrzymanie odżywienia skóry po zabiegu, co przedłuży jego działanie.

3B - AURIKULOTERAPIA

Polega na stymulacji uszu poprzez masaż, uciskanie, nakłuwanie punktów akupunkturowych lub naklejaniu na te punkty plasterków stymulujących odpowiednie miejsca jeszcze po wyjściu z gabinetu. Wzmacnia i przedłuża efekty zabiegu głównego.

Cena: 250 zł

Leczenie zaćmy

Wykonawca: Centrum Lekarskie ALFA

Operacja usunięcia zaćmy to zabieg tzw. chirurgii jednego dnia i trwa zaledwie około 20 minut! Jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym – za pomocą specjalnych kropli do oczu.

Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do domu i jest sprawny. Zaleca się prowadzenie oszczędnego trybu życia w okresie rekonwalescencji, a poprawa widzenia następuje w krótkim czasie po zabiegu.

Stomatologia dziecięca

Wykonawca: Centrum Stomatologii Al-Dent - Stomatolog Tomaszów Mazowiecki

Specjaliści naszego centrum Al-Dent w Tomaszowie Mazowieckim, posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dbają o to, by mali pacjenci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo, dlatego też zawsze zapraszamy na pierwszą wizytę adaptacyjną, aby przygotować dziecko do kontaktu ze stomatologiem.
Wszystko po to, aby kolejna wizyta odbyła się bez stresu i obawy o ból, zarówno dziecka jak i rodzica.

Stomatologia zachowawcza

Wykonawca: Centrum Stomatologii Al-Dent - Stomatolog Tomaszów Mazowiecki

Stomatologia zachowawcza Tomaszów Mazowiecki – terminem stomatologia zachowawcza lekarze stomatolodzy określają standardowe leczenie próchnicy oraz jej profilaktykę. W naszej klinice Al – dent w Tomaszowie Mazowieckim zajmujemy się codziennym leczeniem zapobiegawczym próchnicy. Nasi doświadczeni dentyści w profesjonalny sposób zajmą się Waszym uzębieniem tak, aby uśmiech stanowił ozdobę, a zęby były zdrowe i mocne przez lata.

Badania mykologiczne

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Badanie polega na pobraniu zeskrobin, co jest dla całkowicie bezbolesne. Następnie materiał przekazywany jest do laboratorium, gdzie na podstawie odpowiednich badań, stawiana jest diagnoza.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Rekonstrukcja płytki paznokciowej to zabieg, który ma na celu odtworzenie brakującej części płytki za pomocą specjalistycznej masy. Rekonstrukcja paznokcia jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku paznokci uszkodzonych częściowo, ale i również tych, które w wyniku mocnego urazu doznały trwałego uszkodzenia i już nigdy nie wrócą do swojej pierwotnej formy.

Leczenie nadpotliwości stóp

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Leczenie nadpotliwości stóp metodą jonoforezy, czyli poprzez wprowadzanie jonów do tkanek za pomocą pola elektrycznego. Mechanizm działania metody polega na zaburzeniu gradientu elektrycznego kontrolującego przepływ potu w przewodach wyprowadzających gruczołów potowych.

Leczenie grzybicy paznokci

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Leczenie grzybicy jest indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta. Terapię poprzedza dokładny wywiad chorobowy i ocena stanu stóp. Leczenie grzybicy obejmuje:
stosowanie preparatów przeciwgrzybiczych o działaniu miejscowym, antybiotykoterapia, mechaniczne oczyszczanie paznokci, laseroterapia.

Pielęgnacja stopy cukrzycowej

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Leczenie stopy cukrzycowej przez specjalistę - podologa sprowadza się do odpowiedniej pielęgnacji stopy, usuwania zrogowaceń, bolesnych odcisków, modzeli i deformacji płytki paznokciowej czy wrastających paznokci , zakładania opatrunków na trudno gojące się rany, stosowania masaży stóp rozluźniających napięcie mięśniowe oraz stymulujących krążenie krwi i płynów limfatycznych oraz odciążania stóp poprzez wykonanie odpowiednich ortez silikonowych zapobiegających rozwojowi deformacji.

Leczenie wkręcających się paznokci

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

W zależności od stopnia wkręcania się paznokcia specjalista - podolog wybiera najlepszą terapię. Zazwyczaj jest to założenie tamponady lub klamry ortonyksyjnej.

Leczenie wrastających paznokci

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

W zależności od stopnia wrastania się paznokcia specjalista- podolog wybiera najlepszą terapię. Zazwyczaj jest to usunięcie części wrastającego paznokcia, założenie klamry ortonyksyjnej lub w uzasadnionych przypadkach - wykonanie plastyki wałów okołopaznokciowych.

Terapie pękających pięt

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Terapia pękających pięt ma na celu usunięcie i opracowanie pęknięć, likwidację zaburzeń w obrębie płaszcza hydrolipidowego skóry oraz poprawę kondycji skóry. Istotną rolę w tej terapii odgrywa ścisła współpraca pacjenta z podologiem, opierająca się systematycznym stosowaniu zaleconych przez specjalistę - podologa preparatów do pielęgnacji domowej.