Specjalistyczne kliniki, szpitale i centra medyczne

Zależy Ci na kompleksowej i profesjonalnej opiece medycznej? Szukasz specjalistów, którzy postawią odpowiednią diagnozę? Z pewnością to wszystko zapewnią Ci centra medyczne zatrudniające specjalistów w wielu dziedzinach medycyny. W naszej bazie znajdziesz wszystkie usługi, jakie mają Ci one do zaproponowania. Poznasz ich ofertę medyczną i dowiesz się, na jaką pomoc konkretnie możesz liczyć. Odpowiednio wybrane centrum medyczne profesjonalnie poprowadzi Cię od procesu diagnostycznego do zakończenia leczenia.

Leczenie zaćmy

Wykonawca: Centrum Lekarskie ALFA

Operacja usunięcia zaćmy to zabieg tzw. chirurgii jednego dnia i trwa zaledwie około 20 minut! Jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym – za pomocą specjalnych kropli do oczu.

Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do domu i jest sprawny. Zaleca się prowadzenie oszczędnego trybu życia w okresie rekonwalescencji, a poprawa widzenia następuje w krótkim czasie po zabiegu.

Stomatologia dziecięca

Wykonawca: Centrum Stomatologii Al-Dent - Stomatolog Tomaszów Mazowiecki

Specjaliści naszego centrum Al-Dent w Tomaszowie Mazowieckim, posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dbają o to, by mali pacjenci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo, dlatego też zawsze zapraszamy na pierwszą wizytę adaptacyjną, aby przygotować dziecko do kontaktu ze stomatologiem.
Wszystko po to, aby kolejna wizyta odbyła się bez stresu i obawy o ból, zarówno dziecka jak i rodzica.

Stomatologia zachowawcza

Wykonawca: Centrum Stomatologii Al-Dent - Stomatolog Tomaszów Mazowiecki

Stomatologia zachowawcza Tomaszów Mazowiecki – terminem stomatologia zachowawcza lekarze stomatolodzy określają standardowe leczenie próchnicy oraz jej profilaktykę. W naszej klinice Al – dent w Tomaszowie Mazowieckim zajmujemy się codziennym leczeniem zapobiegawczym próchnicy. Nasi doświadczeni dentyści w profesjonalny sposób zajmą się Waszym uzębieniem tak, aby uśmiech stanowił ozdobę, a zęby były zdrowe i mocne przez lata.

Badania mykologiczne

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Badanie polega na pobraniu zeskrobin, co jest dla całkowicie bezbolesne. Następnie materiał przekazywany jest do laboratorium, gdzie na podstawie odpowiednich badań, stawiana jest diagnoza.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Rekonstrukcja płytki paznokciowej to zabieg, który ma na celu odtworzenie brakującej części płytki za pomocą specjalistycznej masy. Rekonstrukcja paznokcia jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku paznokci uszkodzonych częściowo, ale i również tych, które w wyniku mocnego urazu doznały trwałego uszkodzenia i już nigdy nie wrócą do swojej pierwotnej formy.

Leczenie nadpotliwości stóp

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Leczenie nadpotliwości stóp metodą jonoforezy, czyli poprzez wprowadzanie jonów do tkanek za pomocą pola elektrycznego. Mechanizm działania metody polega na zaburzeniu gradientu elektrycznego kontrolującego przepływ potu w przewodach wyprowadzających gruczołów potowych.

Leczenie grzybicy paznokci

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Leczenie grzybicy jest indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta. Terapię poprzedza dokładny wywiad chorobowy i ocena stanu stóp. Leczenie grzybicy obejmuje:
stosowanie preparatów przeciwgrzybiczych o działaniu miejscowym, antybiotykoterapia, mechaniczne oczyszczanie paznokci, laseroterapia.

Pielęgnacja stopy cukrzycowej

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Leczenie stopy cukrzycowej przez specjalistę - podologa sprowadza się do odpowiedniej pielęgnacji stopy, usuwania zrogowaceń, bolesnych odcisków, modzeli i deformacji płytki paznokciowej czy wrastających paznokci , zakładania opatrunków na trudno gojące się rany, stosowania masaży stóp rozluźniających napięcie mięśniowe oraz stymulujących krążenie krwi i płynów limfatycznych oraz odciążania stóp poprzez wykonanie odpowiednich ortez silikonowych zapobiegających rozwojowi deformacji.

Leczenie wkręcających się paznokci

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

W zależności od stopnia wkręcania się paznokcia specjalista - podolog wybiera najlepszą terapię. Zazwyczaj jest to założenie tamponady lub klamry ortonyksyjnej.

Leczenie wrastających paznokci

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

W zależności od stopnia wrastania się paznokcia specjalista- podolog wybiera najlepszą terapię. Zazwyczaj jest to usunięcie części wrastającego paznokcia, założenie klamry ortonyksyjnej lub w uzasadnionych przypadkach - wykonanie plastyki wałów okołopaznokciowych.

Terapie pękających pięt

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Terapia pękających pięt ma na celu usunięcie i opracowanie pęknięć, likwidację zaburzeń w obrębie płaszcza hydrolipidowego skóry oraz poprawę kondycji skóry. Istotną rolę w tej terapii odgrywa ścisła współpraca pacjenta z podologiem, opierająca się systematycznym stosowaniu zaleconych przez specjalistę - podologa preparatów do pielęgnacji domowej.

Usuwanie odcisków

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Po dokładnej analizie i rozpoznaniu odmiany odciska, specjalista - podolog przy pomocy odpowiednich narzędzi usuwa odcisk. Zdarza, że dokuczliwe odciski zakończone rdzeniem trzeba usuwać częściowo, podczas kilku wizyt u podologa.
Do usuwania odcisków najczęściej stosuje się środki złuszczające, dłuta podologiczne, skalpel, odpowiednio dobrany frez oraz specjalne opatrunki.

Usuwanie modzeli

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Usuwanie modzeli polega na opracowaniu zmiany oraz zastosowaniu preparatów, które ograniczą rogowacenie naskórka w obrębie odcisku. Specjalista - Podolog korzysta ze specjalnych narzędzi, dlatego cała procedura jest bezbolesna i nie stwarza ryzyka powstania głębokich ran.

Usuwanie brodawek wirusowych

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Zabieg polega na zdezynfekowaniu zmiany, oczyszczeniu za pomocą jednorazowych, wysterylizowanych (jałowych) narzędzi, zastosowanie odpowiedniego preparatu lub urządzenia elektrokoagulującego.

Konsultacja chirurgiczna

Wykonawca: Gabinet Podologiczny Karolina Jędryczka

Celem konsultacji chirurgicznej jest dobór odpowiedniej metody leczenia do konkretnego przypadku.