Leczenie alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień - psychoterapie

We współczesnym świecie narażeni jesteśmy na wiele pokus. Nie mogąc się im oprzeć popadamy w nałogi, których przezwyciężenie okazuje się zbyt trudne, by podołać im samemu. Wtedy niezbędne okazują się terapie obejmujące leczenie uzależnień. W tym celu powstało wiele ośrodków, które oferują swoje usługi. Leczenie alkoholizmu czy narkomanii z pewnością wymaga wiele pracy, tutaj znajdziesz specjalistów, którzy Ci w tym pomogą. Dowiesz się też na czym polega leczenie depresji i znajdziesz poradnie, które się tym zajmują.

Wykłady

Wykonawca: Droga do Siebie Sylwia Zielińska

Organizujemy WYKŁADY, które polegają na przekazaniu usystematyzowanej wiedzy praktycznej o ciele i jego fizjologii w ujęciu terapii czaszkowo – krzyżowej. Warsztaty i wykłady będą organizowane w formie dni otwartych, warsztatów powiązanych tematycznie, wyjazdów weekendowych, a także mogą być realizowane w odpowiedzi na zaproszenie zainteresowanych kręgów, instytucji, imprez prozdrowotnych i innych.

Warsztaty pracy z ciałem

Wykonawca: Droga do Siebie Sylwia Zielińska

Organizujemy WARSZTATY TEMATYCZNE, które obejmują delikatne ćwiczenia. Na warsztatach uczestnicy nauczą się słuchać sygnałów płynących z ich ciał, reagować na nie w określony sposób, autorelaksacji, harmonizacji. Jako terapeutka oferuję pomoc doraźną w niektórych dolegliwościach. Wiedza przekazywana na warsztatach pochodzi z mojej własnej pracy terapeutycznej, teorii zdobytej podczas odbytych kursów i szkoleń, a także przeczytanej literatury fachowej. W trakcie warsztatów uczestnicy leżą na matach i poduszkach, przykryci kocem, na podstawie przekazywanych instrukcji pracują indywidualnie ze swoim ciałem, wykonując określone ćwiczenia.

Terapia czaszkowo – krzyżowa

Wykonawca: Droga do Siebie Sylwia Zielińska

Jedna sesja terapii czaszkowo-krzyżowej trwa ok. 1-1,5 godziny. Poprzedzona jest wywiadem, mającym na celu wysłuchanie klienta, wykluczenie przeciwwskazań, opisanie przebiegu terapii (jeśli jest to pierwsza wizyta), przygotowanie (zdjęcie biżuterii, okularów i innych krępujących elementów odzieży). Następnie pacjent kładzie się w ubraniu na stole do masażu w pozycji na plecach, otrzymuje wałek pod kolana jeśli miewa bóle w odcinku lędźwiowym podczas leżenia w tej pozycji, a następnie zostaje otulony kocem.
Na początku rozluźnia się struktury poprzeczne (powięzi w okolicach miednicy, przepony, górnego otworu klatki piersiowej i kości gnykowej), a zaraz po nich pionowe (stawy krzyżowo-biodrowe, połączenie lędźwiowo-krzyżowe i szczytowo-potyliczne). W końcowej fazie terapeuta zajmuje się rozluźnieniem opony twardej rdzenia kręgowego i mózgu.
Po zabiegu pacjent delikatnie przenosi się ze stołu w wygodne miejsce, na którym może usiąść, napić się wody, a gdy przebieg terapii był dynamiczny, emocjonalny – zostaje dodatkowo otulony kocem, otrzymuje ciepły napój w postaci wody lub herbaty. Niemowlęta po terapii powinny być nakarmione.
Zwyczajowo, po zakończeniu terapii, terapeuta upewnia się, że klient doszedł to takiego stanu równowagi, aby bezpiecznie wrócić do domu, zwłaszcza gdy prowadzi on pojazd.
Rezultaty są widoczne już po pierwszej sesji, jednak największą skuteczność przynosi cykl od 3 do 10 zabiegów. Najlepiej wykonywać je w regularnych odstępach ok. 2 tygodni (u dzieci częściej), aż do momentu całkowitego rozluźnienia powięzi i uregulowania rytmu cranio-sacralnego.
Terapie przeznaczone są dla wszystkich ludzi, bez ograniczeń wiekowych. Terapia czaszkowo krzyżowa jest w szczególności zalecana ludziom żyjącym w przewlekłym stresie (psycholodzy, biznesmeni, itp.), nastolatkom i studentom, a także rodzicom czy emerytom.
Sesji terapeutycznej mogą poddać się także ludzie z przewlekłymi bólami wszelkiego pochodzenia, dysfunkcjami w obrębie kręgosłupa, głowy i kończyn. Wskazana w procesach kompleksowej odnowy biologicznej, rekonwalescencji czy rehabilitacji. Terapia łagodnie przygotowuje kobiety do planowanej ciąży, jest wskazana dla kobiet będących w ciąży i w połogu. Niemowlęta i dzieci starsze korzystające z terapii są spokojniejsze, pogodniejsze, lepiej funkcjonują w szkole. Na terapię dobrze reagują dzieci autystyczne, dzieci z zaburzeniami układu nerwowego (zgrzytanie zębami, tiki nerwowe, moczenie nocne i inne). Również w traumach emocjonalnych takich jak: separacje, rozwody, utrata bliskich, ciężkie choroby i inne przeżycia.

Masaż Dotyk Motyla

Wykonawca: Szepty Natury

To delikatny dotyk, który zaprasza energię i prowadzi do jej rozszerzenia się na zewnątrz, aby osoba poddawana masażowi mogła w pełni cieszyć się życiem.
Masaż obejmuje całe ciało.

"Delikatny dotyk rozpuszcza napięcia, uzdrawia traumę i przywraca przepływ energii z naszego centrum do powierzchni skóry i dalej poza ciało."
Masaż kieruję do każdego. Twórczyni Eva Reich uczyła go na całym świecie, promując zdrowie i rozwój człowieka.
Zapraszam całe rodziny, dzieci wraz z rodzicami, czy nawet z dziadkami.
Zapraszam osoby, które maja mało czasu, ponieważ masaż trwa do 15 min.

Konsultacja zdrowotna

Wykonawca: Ayurveda Gabinet Naturoterapii Karina Powieśnik

Konsultacja zdrowotna składa się z 3 etapów:

1. Zebrania wywiadu żywieniowo-zdrowotnego. Przed wizytą klient proszony jest o wypełnienie formularza zdrowotnego oraz testu metabolicznego, które można pobrać z naszej strony www.e-ayurveda.pl. Formularze można uzupełnić komputerowo i przesłać na adres mailowy naszego gabinetu wraz z aktualnymi wynikami badań, historią choroby oraz jadłospisem z trzech ostatnich dni,

2. Drugi etap odbywa się juz podczas umówionej wizyty i polega na diagnostyce. W cenie konsultacji wykonywane jest badanie STRD oraz badanie żywej kropli krwi. Oba mają za zadanie ocenić aktualny stan organizmu klienta. Na ich podstawie oraz zebranego wywiadu przejdziemy do 3 etapu czyli opracowania zaleceń.

3. Opracowanie zaleceń. Już podczas wizyty klient dowie się jak będzie przebiegać terapia i jakie dostanie zalecenia jednak szczegółowy opis terapi dostanie na maila max tydzień od wizyty. Opis będzie zawierał zalecenia pod kontem dietetycznym, suplementacyjnym oraz mentalnym. Po otrzymaniu opracowania, zalecane jest aby osobiście w gabinecie bądź przez skypa lub telefonicznie wspólnie z terapeutom przeanalizować, omówić przepisaną terapię.

Cena: 170 zł

Hipnoza online

Wykonawca: Hipnoza Uzależnień dr Gutowski / Warszawa, Poznań, Katowice, Olsztyn, Białystok

W trakcie sesji online klient przebywa w wygodnych domowych warunkach, nie musi jechać na terapię.
Podczas sesji w domu klient może położyć się, co wskazane, nawet zasnąć. Po sesjach internetowych klient może skorzystać jeszcze z sesji w gabinecie.
Wymagania do hipnozy online
Do przeprowadzenia sesji hipnotycznej OnLine konieczny jest:
1.Oddzielny pokój. Na początku sesji, po uzgodnieniu, mogą być też bliskie osoby.
2.Wymagany jest stabilnie stojący komputer lub inne urządzenia. Podczas terapii musimy mieć dobrze oświetloną twarz, musimy siedzieć wygodnie, najlepiej w fotelu, mieć wolne ręce, niczego nie trzymać na kolanach.
Na drugą sesję musimy tak zorganizować sobie przestrzeń by móc, na prośbę terapeuty, położyć się, twarz, podobnie jak w pierwszej sesji musi być widoczna i dobrze oświetlona.
3.Koniecznie trzeba być w słuchawkach;
4.Na stoliku lub obok stawiamy butelkę z wodą i szklankę.
5.Pod ręką mamy przygotowany notatnik i coś do pisania.
6.Terapia przebiega najskuteczniej, jeśli klient jest wypoczęty, po lekkim posiłku, bez kawy i trunków.
7.Proszę mieć na ręku zegarek.
8.Preferowany jest kontakt hipnozy Online przez Skype, może to być także Messenger, Viber, Wchats App i inne. We wszystkich urządzeniach musi być działająca kamera.
W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Psychoterapia indywidualna

Wykonawca: Psycholog dla Ciebie - Psycholog | Seksuolog | Psychoterapeuta

Psychoterapia jest metodą leczenia - świadomym i zamierzonym działaniem, którego celem jest pomaganie i towarzyszenie ludziom w zmianie lub modyfikacji ich zachowań, przekonań, emocji i/lub innych osobistych właściwości na takie, które uznają oni za bardziej pożądane.

Psychoterapia indywidualna polega na regularnych spotkaniach klienta i terapeuty, podczas których realizowane są powyższe założenia.

Jest ona procesem, w trakcie którego wykorzystywane mogą być rozmaite techniki terapeutyczne, jednak podstawę jej działania stanowi relacja terapeutyczna między klientem a terapeutą.

Psychoterapię prowadzimy stacjonarnie w gabinecie, a także w formie online (Skype/Zoom).

Cena: 120 zł

EEG Biofeedback i Biorezonans Healy

Wykonawca: Quantum Holopedia

Przeprowadzamy trening i terapie EEG Biofeedback na bazie diegnozy neurologicznej oraz wspierany spersonalizowaną terapią mikroprądami oraz oddziaływaniem na kwantowe pole informacyjne z użyciem technologii Healy.

Konsultacja psychologiczna pary

Wykonawca: Michał Głuszek Psychoterapia Psychodynamiczna Konsultacje Psychologiczne

Konsultacje psychologiczne i psychoterapia odbywają się w przestrzeni wygodnego gabinetu. Terapia w nurcie psychodynamicznym opiera się wyłącznie na rozmowie między pacjentem lub pacjentką (zachęcanymi do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, uczuciami i skojarzeniami) i psychoterapeutą. Podczas sesji pacjent lub pacjentka i psychoterapeuta siedzą w fotelach, mając możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego (w przeciwieństwie do, na przykład, klasycznej psychoanalizy, gdzie pacjent lub pacjentka leży na kozetce – nie widząc siedzącego psychoanalityka czy psychoanalityczki). Do dyspozycji pary jest sofa. Podczas sesji niewskazane jest jedzenie, picie oraz używanie telefonu.

Cena: 150 zł

Leczenie uzależnienia od środków psychoaktywnych

Wykonawca: Centrum Zdrowia i Edukacji Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień "PARASOL"

Zajmujemy się leczeniem uzależnień od środków psychoaktywnych m.in. od alkoholu, narkotyków. Zapraszamy do naszego Ośrodka Terapii Uzależnień "Parasol". Proponujemy pomoc w wyjściu z uzależnienia oraz długoterminową terapię i profilaktykę, aby zapobiec nawrotom. Naszym pacjentom zapewniamy pełną dyskrecję oraz poczucie bezpieczeństwa.

Nikotynizm - odwyk

Wykonawca: Centrum Zdrowia i Edukacji Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień "PARASOL"

Ośrodek PARASOL proponuje terapię dla osób, które są uzależnione od nikotyny. Dzięki właściwie dobranej terapii jesteśmy w stanie wyciągnąć naszych pacjentów ze szkodliwego nałogu.

Masaż bańką chińską

Wykonawca: Centrum Terapii Somatycznej i Pomocy Psychologicznej

Masaż bańką chińską jest wykorzystywany w dolegliwościach mięśniowych bądź też w celu zwalczania bólów kręgosłupa, jak również w przypadku zwalczania cellulitu, rozstępów czy innych problemów kosmetycznych.

Akupunktura

Wykonawca: Centrum Terapii Somatycznej i Pomocy Psychologicznej

Akupunktura wywodzi się ze starożytnej Medycyny Chińskiej i bazuje na regulowaniu zaburzonego przepływu energii .Zabieg przywraca równowagę fizjologiczną i metaboliczną, wzmacnia układ odpornościowy, pobudza układ krwionośny, naprawia tkanki i łagodzi ból.

Aromaterapia

Wykonawca: Centrum Terapii Somatycznej i Pomocy Psychologicznej

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu! Nasza oferta obejmuje m.in. akupresurę z olejkami estetycznymi. Aromaterapia wykorzystuje lecznicze działanie olejków eterycznych

Terapia manualna

Wykonawca: Centrum Terapii Somatycznej i Pomocy Psychologicznej

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu! Zajmujemy się terapią manualną. Pozwala ona leczyć dolegliwości kręgosłupa, zwyrodnienia, bóle głowy oraz napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia.