Leczenie alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień - psychoterapie

We współczesnym świecie narażeni jesteśmy na wiele pokus. Nie mogąc się im oprzeć popadamy w nałogi, których przezwyciężenie okazuje się zbyt trudne, by podołać im samemu. Wtedy niezbędne okazują się terapie obejmujące leczenie uzależnień. W tym celu powstało wiele ośrodków, które oferują swoje usługi. Leczenie alkoholizmu czy narkomanii z pewnością wymaga wiele pracy, tutaj znajdziesz specjalistów, którzy Ci w tym pomogą. Dowiesz się też na czym polega leczenie depresji i znajdziesz poradnie, które się tym zajmują.

Trening relaksacyjny

Wykonawca: PUNGA Biofeedback Diagnoza i Trening

Trening relaksacyjny opiera się na zastosowaniu protokołów wielomodalnych, czyli wykorzystujących zarówno EEG, jak i rytmu zatokowego (HRV), przewodności skóry (GSR), temperatury ciała.

Cena: 100 zł

Trening uważności - mindfulness

Wykonawca: PUNGA Biofeedback Diagnoza i Trening

trening oparty na pracy z ciałem i oddechem. Pozwala na uporanie się z natrętnymi myślami, odstresowuje, zapobiega powrotom epizodów depresyjnym. Punga Biofeedback Diagnoza i Trening oferuje trening uważności w wersji klasycznej jak i w wersji Biofeedback.

Cena: 100 zł

Trening wspomagający przy zaburzeniach ADHD, ADD

Wykonawca: PUNGA Biofeedback Diagnoza i Trening

Wg badań naukowych skuteczność treningu mózgu jest porównywalna z leczeniem farmakologicznym w przypadku zaburzeń koncentracji i nadpobudliwości zarówno u dzieci jak i osób dorosłych.

Cena: 100 zł

Diagnoza QEEG i trening mózgu

Wykonawca: PUNGA Biofeedback Diagnoza i Trening

W PUNGA Biofeedback Diagnoza i Trening wykonywane jest 19 punktowe EEG przy oczach zamkniętych, otwartych i podczas wykonywania zadania. Dzięki matematycznej obróbce oraz wciąż aktualizowanym bazom norm uzyskuje się mapę mózgu z zaznaczonymi punktami nadaktywności lub spowolnienia co może przekładać się na konkretne problemy w obszarze fizyczności, psychiki i emocji danego człowieka. Trening mózgu pozwala na wyregulowanie zaobserwowanych dysproporcji. Oprócz QEEG do pełnej diagnozy wykorzystywane są ankiety (między innymi ankieta funkcjonalności mózgu Daniela G. Amena) oraz testy (pamięć, koncentracja, kreatywność). Trening Biofeedback opiera się na neurofeedbacku oraz protokołach multimodalnych HRV (rytm zatokowy serca), GSR (przewodność skóry).

Cena: 2350 zł

diagnoza QEEG i trening mózgu

Terapia pękających pięt

Wykonawca: Kosmetyka & Podologia Agnieszka Rogalska - Cichocka

Zabieg jest bezbolesny, a nawet bardzo przyjemny. Na opracowaną skórę stóp nakładane są odpowiednie preparaty (profesjonalne linie kosmetyków), pacjent otrzymuje przy okazji masę cennych informacji, które pozwolą mu zadbać o kondycję skóry, wyeliminować problem i dłużej cieszyć się pięknymi, zdrowymi stopami. W trakcie wizyty specjalista dobierze też odpowiednie preparaty i zaleci pielęgnację domową tak, aby pęknięta pięta stała się historią...

Terapia pękających pięt

Usuwanie odcisków

Wykonawca: Kosmetyka & Podologia Agnieszka Rogalska - Cichocka

Odciski to zrogowacenia, które powstają na wyniosłościach kostnych. Czasami wchodzą one bardzo głęboko w strukturę skóry stóp i powodują ból. Im później odcisk trafi w ręce podologa, tym jest większy, docierają głębiej (czasem aż do okostnej), a jego usuwanie trwa dłużej.

Cena: 50 zł

Usuwanie odcisków

Metoda Arkady

Wykonawca: Kosmetyka & Podologia Agnieszka Rogalska - Cichocka

Zabieg korekcji paznokcia trwa około godziny. W tym czasie specjalista wydobywa paznokieć z wału paznokciowego, nadaje mu odpowiedni kształt, uzupełnia ewentualne braki w płytce paznokcia, całość utrwalana jest specjalnym, bakteriobójczym żelem, zawierającym cząsteczki srebra mineralnego. Korekcja Metodą Arkady przynosi natychmiastową ulgę oraz wiąże się z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia. W przypadku pań, niedługo po zabiegu paznokcie można pomalować.

Cena: 300 zł

metoda Arkady

Poradnictwo

Wykonawca: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Diagnoza dzieci i młodzieży :

– badanie psychologiczne,

– badanie pedagogiczne

oraz w razie potrzeby

– badanie logopedyczne,

– przesiewowe badania wzroku i słuchu.

Terapia logopedyczna

Wykonawca: Mowa i Słowa Klub Rozwoju Dziecka

USŁUGI LOGOPEDYCZNE

W moim odczuciu, współpraca terapeuty i pacjenta/dziecka opiera się, w głównej mierze, na zawartym konkrakcie, czyli zasadach, które wspólnie zostały omówione i wzajemnie zaakceptowane.
Do tego dopiero można dołączyć techniki terapeutyczne oparte o standardy postępowania.
Istotną rolę w życiu każdego człowieka stanowi proces komunikacji, dzięki któremu wkracza on w różne sfery przestrzeni społecznej. Im wcześniej będzie kształtowany według norm/zasad obowiązujących w społeczeństwie, tym pełniejsza będzie przestrzeń komunikacyjna, dzięki której nawiązywana będzie sieć interakcji społecznych.

Nie będzie to możliwe bez:


- wyrazistej i poprawnej mowy
(alternatywną formą budowania kompetencji komunikacyjnej będzie stosowanie znaków/systemów komunikacji alternatywnej w sytuacji, dla zaburzeń związanych z
niewykształceniem odpowiednich kompetencji np.: językowych/werbalnych i innych)

- świadomego kształtowania systemu językowego

- usprawniania deficytów rozwojowych

- aktywnego uczestnictwa w życiu codziennym


Zapraszam do odwiedzenia mojej strony mowaislowa.pl

Logopeda

Wykonawca: Barbara Sikora Gabinet Logopedyczny po drugiej stronie lustra

Terapia wad wymowy

Terapia Hiperbaryczna

Wykonawca: Centralny Ośrodek Nurkowy Sea Lion

Terapia hiperbaryczna to nieinwazyjna metoda terapeutyczna wykorzystująca 100% tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, znajdujący się w specjalnym pomieszczeniu – tzw. komorze hiperbarycznej. Ideą terapii hiperbarycznej jako metody leczenia jest poprawienie naturalnych mechanizmów gojenia i procesów naprawczych w przypadku ran oraz innych schorzeń. Obecnie komora hiperbaryczna jest często wykorzystywana jako terapia wspomagająca leczenie wielu chorób i dolegliwości.

Terapia logopedyczna

Wykonawca: Barbara Sikora Gabinet Logopedyczny po drugiej stronie lustra

Terapia zaburzeń mowy u dzieci i dorosłych

terapia logopedyczna

Psychoterapia indywidualna

Wykonawca: Gabinet Psychologiczno-Terapeutyczny. Psycholog mgr Ewa Okrojek

Zajmuje się psychoterapią indywidualna. Zapraszam na konsultacje osoby dorosłe oraz młodzież. Proponuję pomoc psychologiczną związaną m.in. z kryzysem życiowym, utratą nadziei i sensu życia, przeżywaniem lęku i niepokoju. Zajmuję się także leczeniem nerwic, obsesji, fobii, natręctw, depresji czy też terapią zaburzeń odżywiania. Specjalnością gabinetu jest terapia uzależnień oraz pomoc osobą współuzależnionym.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia

Wykonawca: Ośrodek Terapii Psychoanalitycznej

psychoterapia polega na rozmowie w określonych warunkach

Terapia bólów migrenowych

Wykonawca: REAL-MED - Gabinet Biorezonansu

Zajmujemy się terapią bólów migrenowych i innych bólów głowy. Dzięki odpowiednim częstotliwością filtra możliwe jest przetworzenie patologicznych drgań powstających w strefie bólu, usunięcie ich i tym samym usunięcie napięć odpowiednich mięśni i tkanki podskórnej.
Już podczas zabiegu pacjent odczuwa stopniową poprawę. W zależności od czasu trwania schorzenia konieczne jest przeprowadzenie 3-5 zabiegów, tak by usunąć zupełnie ból i dolegliwości.
W wielu przypadkach przyczyną bóli migrenowych są nietolerancje pokarmowe. Wystarczy zrobić u nas testy i nie spożywać produktów, które szkodzą a dolegliwości znacznie się zmniejszą.

Terapia bólów migrenowych