Leczenie bezsenności - Usluger.pl

Zdrowie dla naszego organizmu, poza prawidłowym jego funkcjonowaniem, zapewnia nam odpowiednia i nieprzerwana dawka snu. Nie od dziś wiadomo, że osoby, które śpią odpowiednio długo, osiągają lepsze wyniki w pracy oraz w sporcie, a także na dłużej zachowują zdrowy i promienny wygląd. Co jakiś czas, naukowcy odkrywają kolejne plusy regularnego i odpowiednio długiego snu. Nawet odchudzanie przynosi lepsze efekty u osób, które się wysypiają. Co jednak zrobić, kiedy cierpimy na bezsenność? Leczy się ją w różny sposób, najczęściej za pomocą odpowiednio dobranej terapii. Stosuje się w tym celu także farmakologię oraz hipnozę.

Gabinet Akupunktury

Wykonawca: Gabinet Terapii Kręgosłupa "FizjoMan"

Gabinet Akupunktury Legnica https://akupunkturalegnica.pl
Akupunktura i medycyna wschodnia mają niezwykle szeroki zakres wskazań. Zdają egzamin w leczeniu chorób przewlekłych jak i chwilowych kłopotów ze zdrowiem. Zaletą terapii w naszym gabinecie jest indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta. Sam zabieg jest bezpieczny i zarazem skuteczny. Terapeuta nie zajmuje się leczeniem objawów ale w swojej diagnostyce i terapii stara się dotrzeć do przyczyny choroby.
Liczba zabiegów zależy od stanu i sytuacji danej osoby: wieku, przebytych chorób i ogólnego stanu chorego. Przeważnie szacuje się że sesja powinna wynosić 10 zabiegów, jednak indywidualne podejście do pacjenta bardzo różnicuje tę liczbę. Duży wpływ na tę liczbę ma również stadium choroby, czas jej trwania, ogólny stan pacjenta i wiele innych czynników. Przez całe życie pracujemy na stan naszego zdrowia, ale też i sami przyczyniamy się do rozwoju męczących nas chorób. Ponieważ organizm posiada naturalną moc samoleczenia, rolą terapeuty jest tylko pomoc w jej odblokowaniu, a przez to uruchomienie procesów naprawczych w organizmie człowieka i umożliwienie powrotu do zdrowia.
Zatem im wcześniej zdecydujemy się na zabiegi akupunktury, tym większa szansa na szybki i pełny powrót do zdrowia.

Cena: 80 zł

Leczenie zaburzeń snu

Wykonawca: Alicja Zborowska-Gordowy - psycholog, psychoterapeuta ISTDP

Przy leczeniu bezsenności stosowana jest Terapia ISTDP, której skuteczność potwierdzają najnowsze badania naukowe, prowadzone w klinikach psychoterapeutycznych i na uniwersytetach w USA, Kanadzie, a także Norwegii, Szwecji i Holandii.

Pomoc terapeutyczna w stanach bezsenności

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Elżbieta Szymczak

Zajmujemy się leczeniem bezsenności. Proponujemy pomoc psychoterapeutyczną z zastosowaniem różnych metod terapeutycznych, również hipnozy.

Skuteczna pomoc przy bezsenności, dżwiękiem, kamertonami.

Wykonawca: Kamertony, harmonia i zdrowie Irina Golubeva

W przypadku nierównomiernego rozkładu energii w organizmie, pewne meridiany (ścieżki energii łączące punkty akupunkturowe) są nadmiernie obciążone, a inne zablokowane. Poprzez naciskanie punktów kamertonem OT64 Hz., można wyrównać te nieprawidłowości w przepływie energii.
Połączenie akupunktury, odpowiedniej diety, ćwiczeń oddechowych i innych technik Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej, działa bardzo skutecznie w przypadku bezsenności, prawidłowe i głębokie oddychanie zmniejsza napięcie w ciele, bo stres i napięcie zatrudniają zasypianie.
Nadmiernie spożycie tłuszczu jest najważniejszą przyczyną chorób serca, medycyna chińska uważa, że stan serca wpływa na jakość snu.

Długotrwała bezsenność morze doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem,
zapisz się na terapie, ureguluj swój sen, i czesz się dobrym zdrowiem.

Zapraszam, są pytania, dzwoń.

Cena: 95 zł

Leczenie bezsenności

Wykonawca: Gabinet Terapii Zaburzeń Lękowych "Mam Terapeutę"

Leczenie bezsenności

Cena: 80 zł

Leczenie zaburzeń odżywiania

Wykonawca: Masiak M. Prywatne Sanatorium

W naszym nowoczesnym ośrodku terapeutycznym, który znajduje się w Nałęczowie, zajmujemy się zarówno poradnictwem, jak i leczeniem różnego rodzaju trudności oraz zaburzeń. Na co dzień pomagamy osobom m.in.: z zaburzeniami odżywiania, długotrwałą bezsennością oraz stanami przewlekłego zmęczenia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszego Sanatorium na stronie internetowej, leczenie zaburzeń odżywiania to jedna z naszych specjalności.

Profesjonalne leczenie bezsenności

Wykonawca: Masiak M. Prywatne Sanatorium

Warto wiedzieć, iż większość problemów ze snem może oddziaływać na stan naszego zdrowia, ale także określać również jakość życia i zdolność do pełnienia różnych funkcji zawodowych. Przewlekłe zaburzenia snu, nieleczone szczególnie przebiegające z bezdechem sennym są istotnym czynnikiem ryzyka chorób krążenia i znacząco zwiększają ryzyko zgonu w młodości i wieku dojrzałym.

Przewlekła, długotrwała bezsenność może nie mieć wyraźnych uwarunkowań medycznych, rozpoczyna się zwykle między 20-40 rokiem życia i dotyczy znacznie częściej kobiet niż mężczyzn.

Podstawową grupą chorób, z którą wiążą się zaburzenia snu, są zaburzenia somatyczne i psychiczne, a szczególnie depresyjne. W leczeniu farmakologicznym bezsenności stosuje się poza lekami nasennymi niektóre środki antydepresyjne o właściwościach sedatywnych, antyhistaminowe i inne.

Profesjonalne leczenie bezsenności niefarmakologiczne obejmuje: techniki poznawczo-behawioralne, ćwiczenia fizyczne, terapię relaksacyjną, restrykcje snu i ograniczenie bodźców w okresie poprzedzającym sen.

Czyszczenie materaców

Wykonawca: ABC SprząTANIO

Czyszczenie i dezynfekcja materaców . ZAPRASZAMY

Leczenie bezsenności - psychoterapia

Wykonawca: EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Na leczenie bezsenności zapraszamy osoby, które skarżą się na trudności w zasypianiu, utrzymaniu snu lub skarżą się na sen, który nie daje wypoczynku, powoduje złe samopoczucie lub zaburza funkcjonowanie w ciągu dnia.

Zapraszamy Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Walka z bezsennością

Wykonawca: RECEPTOR mgr biologii Ewa Gorol

Terapia bezsenności poprzedza pomiar obciążeń organizmu toksynami. Następnie indywidualne dla Każdego pacjenta opracowuje się procedury oddziaływujące na układ immunologiczny za pomocą preparatów Joalis. Uwolnienie organizmu z ognisk toksyn, będących przyczyną niepokojów, stresu, napięć nerwowych, wzmocnienie układu odpornościowego i nerwowego prowadzi do uspokojenia i kojącej regeneracji w spokojnym śnie. Dociekamy źródeł i je usuwamy a jednocześnie stymulujemy organizm do samoobrony i samoregulacji w naturalny sposób - bez chemii.

Bezsenność Łódź Konstantynów Pabian

Wykonawca: Gabinet Fizjoterapii i Eeg Biofeedback FIZJO-BRAIN

Trening EEG Biofeedback jest stosowany w problemach ze snem, stanach obniżonego nastroju, napięciowych bólach głowy, niskiej samoocenie, dla poprawy kreatywności, przy problemach szkolnych (m.in. dysleksja, zaburzenia uwagi).
W każdym przypadku indywidualna analiza EEG (czyli emisji fal mózgowych) prowadzi do wyznaczenia obszarów, w których zmiana amplitudy fali przyniesie pozytywne efekty terapeutyczne.
Terapia eeg biofeedback może być samodzielną, a także, bardzo często łączona jest z różnymi technikami relaksacyjnymi takimi jak : muzykoterapia, światłoterapia i innymi technikami zapewniającymi rozluźnienie i relaks a nawet magnetoterapią.

Terapia lęku o zdrowie

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Agata Mroczkowska

Indywidualna psychoterapia poznawczo-behawioralna lęku o zdrowie

Terapia zaburzeń depresyjno-lękowych

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Agata Mroczkowska

Indywidualna terapia zaburzeń depresyjno-lękowych

Terapia fobii społecznej

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Agata Mroczkowska

Indywidualna psychoterapia fobii społecznej młodzieży i dorosłych

Terapia poznawczo-behawioralna ADHD

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Agata Mroczkowska

Terapia indywidualna dzieci i młodzieży oraz psychoedukacja rodziców