Leczenie uzależnień - Usluger.pl

Uzależnienia to rodzaj nałogu, mogący zniszczyć nam zdrowie oraz życie. Człowiek bardzo szybko ulega wpływom, ciekawości i innym bodźcom, i daje się nabrać na pozorne poczucie szczęścia po zażyciu narkotyków i innych środków odurzających. Dlaczego stajemy się nałogowymi hazardzistami lub fanatykami zakupów? Ponieważ daje nam to poczucie wypełnienia pustki wewnątrz nas, zaspakaja nas emocjonalnie. Jeżeli mamy problem z papierosami, alkoholem, narkotykami oraz innymi uzależnieniami powinniśmy sięgnąć po pomoc. Leczenie uzależnień wykonuje się różnymi metodami, które przy odrobinie chęci przynoszą efekty.

Terapia stacjonarna

Wykonawca: "Moje Życie" Ośrodek Leczenia Uzależnień i współuzaleznienia

Zapraszam do obejrzenia rozmowy o naszym Ośrodku

https://youtu.be/
GSzXa9tpB80Oferujemy:

• terapia stacjonarną (pobyt w ośrodku przez 28 dni)

POMAGAMY:
- osobom uzależnionym od: alkoholu, narkotyków, leków, hazardu i inneCo nas wyróżnia ?
• kameralne, przyjazne miejsce
• profesjonalne metody terapii
• mała grupa – maksymalnie siedmioro pacjentów
• wsparcie dla bliskich (terapia dla współuzależnionych i DDA)
• opieka psychiatryczna
• siłownia dla rozładowania emocji
• wifi
• pełne wyżywienie
• w razie potrzeby zwolnienie lekarskie

DETOKS ALKOHOLOWY
• pacjent może przyjechać pod wpływem alkoholu
• profesjonalne ambulatorium
• opieka lekarskie i pielęgniarska
• opieka terapeutyczna - sesje motywacyjne

Pełna dyskrecja !!!
Dane osobowe są przez nas traktowane jako poufne.
Nie udostępniamy ich żadnym instytucjom i firmom.

Opinie !!! - warto przeczytać.
O nas mówią nasi pacjenci:
• na naszej stronie ( www.moje-zycie.eu)
• na Facebooku
• w przeglądarce Google

www.moje-zycie.eu

510 157 448
504 437 952

Cena: 6700 zł

terapia stacjonarna

Terapia uzależnień

Wykonawca: Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień "DEZYDERATA"

Zajmujemy się leczeniem uzależnień, które są poszukiwaniem emocjonalnej satysfakcji, dla poczucia bezpieczeństwa, poczucia bycia kochanym, nawet poczucia kontroli nad własnym życiem.

Satysfakcja ta jest złudna i tymczasowa, zamiast jej pojawia się realna bezsilność, brak poczucia bezpieczeństwa, nieumiejętność radzenia sobie w otaczającym świecie, beznadziejny obraz samego siebie.

Te cechy, wszystkie uzależnienia mają wspólne.
W naszym ośrodku mogą Państwo liczyć na profesjonalną pomoc specjalistów. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Terapia uzależnień

Leczenie lekomanii

Wykonawca: Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień "DEZYDERATA"

Zajmujemy się terapią uzależnienia od leków.
Silne fizjologiczne i psychiczne uzależnienie się od leków charakteryzuje się:

  • przymusem przyjmowania coraz większych dawek leków, które powodują zmianę stanu psychicznego i somatycznego,
  • niepokojem lub reagowaniem paniką gdy zaczyna brakować wystarczającej ilości leku,
  • zażywaniem kilku rodzajów leków równocześnie lub wzmacnianie działanie leku alkoholem.
Nie zwlekaj. Zadbaj o siebie już teraz. Szczegółowe informacje na temat oferty dostępne są na naszej stronie internetowej.

Leczenie lekomanii

Terapia narkotykowa

Wykonawca: Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień "DEZYDERATA"

Naszym pacjentom oferujemy 2 etapowy program terapii.
Program terapii uzależnień jest złożonym procesem oddziaływań. Na etapie wstępnym i podstawowym powinien trwać nie krócej niż 4 tygodnie ale nie dłużej niż 8 tygodni. O tym jak długi powinien być pobyt w ośrodku powinna decydować diagnoza nozologiczna, psychiatryczna, psychologiczna i problemowa.

Bardziej szczegółowe informacje na temat oferty ośrodka dostępne są na stronie internetowej.

Terapia narkotykowa

Terapia alkoholowa

Wykonawca: Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień "DEZYDERATA"

Oferujemy dwuetapową terapię alkoholową

Zdajemy sobie sprawę z tego, że do każdej uzależnionej osoby należy podchodzić nieco inaczej – rozumiemy, iż odwiedzający nas chorzy mają różne doświadczenia życiowe i różną świadomość swojego stanu. Terapia uzależnień w naszym ośrodku zawsze jest dostosowana do indywidualnych problemów każdego kuracjusza – niezależnie od tego, czy jest to terapia alkoholowa, narkotykowa czy lekowa. Gwarantujemy pomoc na najwyższym poziomie.
Program terapii uzależnień jest złożonym procesem oddziaływań. Na etapie wstępnym i podstawowym powinien trwać nie krócej niż 4 tygodnie ale nie dłużej niż 8 tygodni. O tym jak długi powinien być pobyt w ośrodku powinna decydować diagnoza nozologiczna, psychiatryczna, psychologiczna i problemowa.

Terapia alkoholowa

Leczenie narkomanii

Wykonawca: Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień "DEZYDERATA"

Oferujemy pomoc osobom z podwójną diagnozą, nasz model zintegrowanego leczenia jest idealny do rozwiązywania wszystkich problemów, które uniemożliwiają żyć pełnią życia.

W czasie pobytu w naszym ośrodku pacjenci mają możliwość spotkania i porozmawiania z osobami uzależnionymi, które żyją w abstynencji od lat, naukowcami zajmującymi się badaniami nad uzależnieniami oraz wieloma ciekawymi osobami, które mogą być bardzo pomocne w terapii.
Częścią terapii którą oferujemy są wycieczki górskie, spacery po lasach, pływanie, jazdę na nartach, wycieczki rowerowe, piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Leczenie narkomanii

Leczenie alkoholizmu

Wykonawca: Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień "DEZYDERATA"

Leczenie alkoholizmu

Alkohol uzależnia fizycznie i psychicznie. To pierwsze polega na przyzwyczajeniu swojego organizmu do obecności alkoholu we krwi i zaburzeniami prawidłowości funkcjonowania w tzw. momentach trzeźwości. Drugie to nieodparta chęć spożycia.

Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, wymaga pomocy odpowiednich specjalistów, kontroli psychologicznej i wsparcia innych osób. Nade wszystko, niezbędna jest wola uzależnionego do zwalczenia choroby. Zazwyczaj proces leczenia zaczyna się od detoksykacji, polegającej na odtruciu organizmu, wyzbyciu się z niego toksyn, inaczej mówiąc – na oczyszczeniu. Następnym etapem jest psychoterapia, mająca na celu przygotowanie uzależnionego do funkcjonowania bez alkoholu. Leczenie alkoholizmu to zatem proces wymagający zaangażowania wielu osób, ale przede wszystkim – samego uzależnionego.

Właściwa kuracja odwykowa od alkoholu odbywa się dwuetapowo.
Pierwszy krok to tzw. terapia podstawowa, odbywająca się w szpitalu, na oddziale leczenia uzależnień. Polega na opiece medycznej połączonej z blokiem zajęć edukacyjnych, odbywających się w grupach. Wymiana doświadczeń, grupowa rozmowa o skutkach choroby, ma na celu wywarcie wpływu na psychikę chorego i wywołanie realnej chęci odstawienia kieliszka. Następna faza terapii to tzw. pogłębiona, odbywa się po wyjściu z oddziału, polega na wizytach w poradni indywidualnej i grupowych spotkaniach, a jej celem jest, wprowadzenie w życie już „trzeźwego” pacjenta, zmian, które pomogą zaadaptować się do nowej, pozbawionej procentów rzeczywistości.

Alkoholizm to choroba i tak jak każdą inną chorobę, należy leczyć. Niestety, nie ma żadnego gotowego leku, zastrzyku czy pigułki, której zażycie zwalczyłoby nałóg. Leczenie alkoholizmu wymaga dużej determinacji i pracy nad sobą.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego ośrodka. Nie zwlekaj! Zadbaj o siebie już teraz.

Leczenie alkoholizmu

Terapia osób uzależnionych wysokofunkcjonujących

Wykonawca: MÓJ TERAPEUTA Michał Grzywacz

Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień zajmuje się terapią osób uzależnionych wysokofunkcjonujących od alkoholu, narkotyków, hazardu. Wysokofunkcjonujący alkoholicy są określani także skrótem HFA (High-Functioning Alcoholic). Z perspektywy otoczenia są to osoby wykształcone, zadbane, odpowiedzialne, produktywne, które dobrze radzą sobie w pracy, mają rodziny oraz grono znajomych. Jednocześnie w związku z postępującą chorobą odczuwają coraz większy dyskomfort psychiczny, ale nie potrafią przyznać się do uzależnienia i skorzystać z pomocy specjalistów.

Terapia osób uzależnionych wysokofunkcjonujących

Leczenie uzależnień

Wykonawca: Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień "DEZYDERATA"

Oferujemy leczenie uzależnień w całodobowym Ośrodku Leczenia Uzależnień. Można także skorzystać z oferty Poradni - Leczenia Uzależnień i Współuzależnień.
W naszym ośrodku mogą Państwo liczyć na pomoc specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby świadczyć kompleksową pomoc w uzależnieniu od narkotyków, alkoholu, leków, hazardu czy nowoczesnych technologii.

Jako ośrodek odwykowy dla alkoholików staramy się dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących naszej pomocy. Zarówno leczenie uzależnień narkotykowych, jak i alkoholowych musi rozpocząć się od uświadomienia chorym istnienia problemu. Terapia nie zaczyna się od właściwego leczenia, ale właśnie od uświadamiania. Jeśli zatem chodzi o leczenie narkomanii ośrodki, które gwarantują współpracę z doświadczonymi profesjonalistami, zawsze są najlepszym miejscem na rozpoczęcie swojej walki o nowe, lepsze życie.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Leczenie uzależnień

Indywidualna terapia uzależnienia od alkoholu

Wykonawca: Ośrodek Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ

Zapewniamy naszym pacjentom profesjonalną opiekę terapeutyczną oraz możliwość odpoczynku, refleksji w pięknym i spokojnym miejscu.
Oferujemy terapię indywidualną całodobową, która jest najskuteczniejszą formą pomocy osobom uzależnionym. Terapia ta obejmuje zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych, wyżywienie dostosowane do diety ustalonej przez lekarza, opieka psychologiczna i terapeutyczna, konsultacje medyczne, terapia indywidualna, praktyczna nauka życia na trzeźwo, wyjazdy na grupy wsparcia, badania lekarskie, zajęcia medytacyjne i relaksacyjne, zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Terapia uzależnień składa się z trzech cyklów. Pierwszy z nich ma na celu budowanie tożsamości osoby uzależnionej. Druga część zajęć skoncentrowana jest na uznaniu przez osobę uzależnioną własnej bezsilności wobec substancji psychoaktywnej. Ostatnia część terapii dotyczy sposobów radzenia sobie z uzależnieniem w trzeźwym życiu.

Indywidualna terapia uzależnienia od alkoholu

Odtrucia alkoholowe

Wykonawca: Ośrodek Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ

Ośrodek Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ realizuje program, którego celem jest nabycie tożsamości osoby uzależnionej, uznanie własnej bezsilności wobec alkoholu oraz nabyciu niezbędnych umiejętności w trzeźwym życiu.
Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok do wyleczenia nałogu. W początkowej fazie leczenie uzależnienia wymagana jest detoksykacja organizmu. Oferujemy detoksykację, która obejmuje krótki okres przyjmowania leków i środków medycznych (3-6 dni), co może zredukować lub nawet wyeliminować nieprzyjemne objawy odstawienia alkoholu.

Odtrucia alkoholowe

Konsultacje terapeutyczne

Wykonawca: GABINET PSYCHOTERAPII Joanna Biedrzyńska

Zapraszam na konsultacje terapeutyczne. Pierwsze spotkanie z terapeutą ma na celu przyjrzenie się aktualnym trudnościom i lepsze zrozumienie siebie w obecnej sytuacji. Konsultacje indywidualne mają na celu zmotywowanie osób uzależnionych od alkoholu do podjęcia leczenia, oraz zmotywowanie do ograniczenia zachowań ryzykownych związanych ze spożywaniem alkoholu.

Konsultacje terapeutyczne

Terapia uzależnień

Wykonawca: GABINET PSYCHOTERAPII Joanna Biedrzyńska

Utraciłaś/utraciłeś sens/chęć/radość życia?
Czujesz, że "łagodzisz" swoje dni alkoholem, narkotykami, hazardem, internetem?
Chcesz poprawić/budować swoje relacje?
Zastanawiasz się nad zmianą swoich zachowań/postaw/reakcji?
Męczą cię emocje/nie radzisz sobie z nimi?
Chcesz okiełznać stres?
Jeśli na choć jedno powyższe pytanie odpowiedziałeś/odpowiedziałaś "TAK", skontaktuj się ze mną!
Zajmuję się terapią uzależnień i współuzależnień. Zapraszam na terapię indywidualną, grupową oraz konsultacje terapeutyczne.
Jeżeli nie jesteś w stanie/nie masz siły przyjść do mnie, możemy umówić się na wizytę u ciebie w domu. Jeśli mieszkasz daleko, możemy spotkać się na skype/fb.
Joanna Biedrzyńska

Terapia uzależnień

Terapia DDA

Wykonawca: GABINET PSYCHOTERAPII Joanna Biedrzyńska

Terapia DDA skierowana jest do osób, które dorastały w rodzinie z problemem alkoholizmu. Dorosłe Dzieci Alkoholików są częściej narażone na problemy emocjonalne i mają trudności w utrzymywaniu relacji międzyludzkich. Terapia polega na pogłębianiu świadomości własnych trudności i zrozumieniu ich przyczyn.

Terapia DDA

Hipnoza uzależnień: alkohol, hazard, nadwaga, palenie, narkotyki

Wykonawca: Hipnoza Uzależnień/ Oddziały Poznań, Olsztyn, Bielsko-Biała, Przemyśl, Białystok

Dr Piotr Gutowski stosuje hipnozę leczniczą nie estradową. Klient możne być w hipnozie nawet przy otwartych ochach bez uświadomienia tego faktu, również może być głęboki sen od parę sekund do 30 minut. To dotyczy wszystkich nałogów: alkohol, hazard, nadwaga, palenie, narkotyki, inne: shopoholizm, sexoholizm, pracoholizm i temu podobne. Ale najpierw odbywa się rozmowa z pacjentem i jego osobami towarzyszącymi. W czasie rozmowy osoba chętna do zmian otrzymuje niezbędną informacje o przebiegu terapie, ważne podkreślić, że dr Gutowski odmawia niektórym z powodu niegotowości do terapii i prosi spełnić określone warunki na następne spotkanie. Dr Gutowski uważa że gotów pracować z pacjentem do skutku i w takim przypadku zawsze osiągniemy zamierzony cel-wolność od każdego rodzaju nałogów i komfort psychiczny.

Hipnoza uzależnień: alkohol, hazard, nadwaga, palenie, narkotyki