Leczenie depresji - Usluger.pl

Depresja to zespół zaburzeń psychicznych, z grupy zaburzeń atypowych, które charakteryzują się przewlekłym obniżeniem nastroju, lękiem, obniżeniem napędu psychoruchowego i innymi objawami specyficznymi i różnymi dla każdego z nas. Jest to schorzenie trudne do wykrycia i zauważenia, kiedy nie jest stanem przewlekłym. Dzieli się ona na różne typy. Leczenie depresji powinno odbywać się pod okiem specjalisty. Używa się w tym celu leków przeciwdepresyjnych, stosuje się psychoterapię, fototerapię, elektrowstrząsy oraz inne metody. Jeżeli czujesz, że Twoje życie straciło blask i nie możesz sobie z tym poradzić, odszukaj w tym katalogu adresy gabinetów, w których uzyskasz pomoc.

Gabinet Medycyny Holistycznej

Wykonawca: Uzdrowiciel Wartus Mariusz Bryk

Specjalista medycyny holistycznej Mariusz Bryk prowadzi gabinet w Opolu przy ulicy Heleny Modrzejewskiej 2c. Oferuje kompleksowe podejście do zdrowia, uwzględniając zarówno stan fizyczny, duchowy jak i emocjonalny pacjenta. Zaprasza pacjentów do skorzystania z jego usług i do doświadczenia dobroczynnego wpływu medycyny holistycznej na ich życie.

Pan Mariusz świadczy usługi online na terenie całej europy.

Cena: 300 zł

Leczenie depresji

Wykonawca: Gabinet Psychoterapii Przystań Psychoterapeuta Olga Przybyłek

Oferuję psychoterapię indywidualną dla osób będących w depresji. Psychoterapia wspomaga walkę z depresją, pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym , podejmowanie bieżących zajęć zwiazanych zarówno z życiem prywatnym jak i zawodowym.

Cena: 170 zł

Psychoterapia

Wykonawca: Michał Adamski Psychoterapia

Pomagam osobom dorosłym, które:
- mierzą się z problemami w zakresie regulacji emocji: min. niekontrolowane wybuchy złości, zmienny nastrój, depresje, zaburzenia lękowe, nerwice, zachowania autodestrukcyjne, myśli samobójcze, ryzykowne używanie substancji psychoaktywnych
- doświadczają kryzysów życiowych (żałoba, szeroko rozumiane straty - nagła utrata zdrowia, dobrostanu; rozstania, poczucie pustki i braku sensu życia)
- doświadczają lub doświadczyły przemocy
- mierzą się z traumatycznymi doświadczeniami
- doświadczają trudności w budowaniu relacji
- doświadczają objawów psychosomatycznych
- mierzą się z cierpieniem wynikającym z zaburzeń osobowości
- są osobami współuzależnionymi ("DDA")
- mają diagnozę ChAD

Pacjentom proponuję także psychoterapię w nurcie ISTDP, która wykazuje się szczególnie wysoką skutecznością w porównaniu do innych technik terapeutycznych w leczeniu:
- niskiego poczucia wartości,
- napięć, objawów lęku, stresu,
- poczucia bezradności, braku sprawczości, życiowej pasywności,
- braku kontaktu z uczuciami (np. ze złością),
- konfliktu w przeżywaniu mieszanych uczuć do najbliższych osób, na przykład złości do osób, które się lubi czy kocha,
- nieadekwatnego, destrukcyjnego obwiniania się i chorobliwego poczucia winy oraz wstydu
lęków napadowych,

Cena: 180 zł

Poradnictwo psychologiczne, konsultacje, terapia

Wykonawca: Centrum Psychologiczne Monika Maj

Centrum Psychologiczne Monika Maj prowadzi profesjonalne poradnictwo psychologiczne, diagnostykę i leczenie zaburzeń depresyjnych, lękowych, wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomoc w problemach wychowawczych, rodzinnych. Prowadzimy terapię dzieci, młodzieży, dorosłych i par.

Hipnoterapia Sylwia Piwowarska

Wykonawca: Hipnoterapia Sylwia Piwowarska

Jestem zawodową hipnoterapeutką. Jeśli zmagasz się z: nerwicą, depresją, nałogami, uzależnieniem, masz fobię, tiki nerwowe lub brakuje Ci pewności siebie to zadzwoń lub napisz - jestem dla Ciebie. SKuteczna hipnoza Szczecin.

Cena: 300 zł

Pomoc w problemach życiowych

Wykonawca: Agnieszka Wielgus - Usługi Psychologiczne i Psychoterapia

Zajmuję się psychoterapią indywidualną, poradnictwem psychologicznym. Udzielam konsultacji, przeprowadzam diagnozę osobowości i diagnozę preferencji zawodowych. Pomagam osobom dorosłym w przezwyciężeniu trudności życiowych i w lepszym wykorzystaniu zasobów i talentów.

Psychoterapia depresji

Wykonawca: Psychoazyl ośrodek psychoterapii i wsparcia rodziny

Psychoterapia indywidualna depresji oparta na metodach o naukowo udowodnionej skuteczności.
Oferujemy metody leczenia: Psychoterapia poznawczo behawioralna, psychoterapia schematów, psychoterapia dialektyczno behawioralna, mindfullnes.

Psychoterapia dla pacjentów z depresją

Wykonawca: Dobra Przestrzeń Małgorzata Iwańczyk Gabinet psychoterapii i pomocy psychologicznej

Sesje psychoterapii. Gabinet w centrum Katowic. Psychoterapia może być odpowiednia dla osób cierpiących na depresję.

Cena: 120 zł

Sesje Psychotramatologiczne i Diagnoza Zaburzeń Dysocjacyjnych

Wykonawca: Psychotraumatolog Wiola Jodłowska

Sesje dotyczące problemów traum pojedynczych oraz złożonych, włączając problematykę PTSD PTSDc oraz zaburzenia dysocjacyjne, w tym diagnostyka oraz testy.

Trauma powoduje taki uraz, który zmusza osobę do ponownego jej przeżywania. Tak jakby człowiek wsiadł w wehikuł czasu i przenosił się do „tamtego momentu” gdzie doświadczanie, flashbacki i tracenie poczucia rzeczywistości pojawiają się samoistnie, nagle i bez zaproszenia.

Wypadek, nagła śmierć bliskiej osoby, udział w wojnie, bycie zakładnikiem lub doznanie w dzieciństwie traumy zaniedbania, przemocy, nadużyć, molestowania mogą powodować i odbijać w dorosłym życiu wieloma komplikacjami.
Symptomy traumy w dorosłym życiu:
- o naturze interpersonalnej - konfliktowość, trudność utrzymywania kontaktów międzyludzkich
- problemy w regulowaniu emocji,
- tendencje do autodestrukcji,
- niekontrolowanych zachowaniach impulsywnych
- poczuciu bycia "odciętym" od rzeczywistości,
- chorobach somatycznych,
- poczuciu osobistej nieskuteczności,
- ciągłego wstydu, desperacji,
- poczuciu "bycia permanentnie uszkodzonym"
- przeżywaniu poczucia bycia zagrożonym,
- przeżywania "bycia ciagle odrzucanym" oraz towarzyszących temu stanów izolacji społecznej, - - nadmiernej podejrzliwości, nienawiści i rozpaczy powoduje, iż trauma cały czas żyje i nie ma jak wydostać się z tego zaklętego koła.

Często osoba celowo nie podejmuje się działań na różnych płaszczyznach życia by unikać konfrontacji i z góry założonych, przykrych rozczarowań.

Zaburzenia Dysocjacyjne cechują się doświadczaniem:
DEPERSONALIZACJI - Poczucie oddzielenia od własnego ciała lub umysłu.
DEREALIZACJI - Doświadczanie świata zewnętrznego jako nierealnego, nierzeczywistego,
przypominającego bardziej sen niż prawdę.

TESTY DIAGNOZY ZABURZEŃ DYSOCJACYJNYCH mają na celu dokładne zbadanie i diagnozowanie pod  względem zaburzeń dysocjacyjnych jak i DID, przynoszą wiele korzyści. Można w ten sposób wykluczyć lub potwierdzić stan z jakim boryka się człowiek.

Brak dokładnej diagnozy może zmuszać osobę do poszukiwania terapii, która nie przyniesie skutku.

Cena: 120 zł

Psychoterapia

Wykonawca: Gabinet psychologiczny Anna Fabian-Kulas

Psychoterapia osób dorosłych, rodzin

Cena: 100 zł

Psychoterapia indywidualna psychodynamiczna

Wykonawca: PSYCHOTERAPEUTA Marta Wollek

Psychoterapia psychodynamiczna polega na leczeniu tego co Cię uwierzą w życiu, co Ci przeszkadza w dobrym funkcjonowaniu. Jeśli z czymś sobie nie radzisz albo ciągle przytrafiaja Ci się podobne trudności, jeśli coś szczególnie Cię przytłacza, zadzwoń i umów wizytę 664632623

Cena: 130 zł

Terapia depresji

Wykonawca: Alicja Zborowska-Gordowy - psycholog, psychoterapeuta ISTDP

Metoda ISTDP w terapii depresji polega na spotkaniach z terapeutą po 1,5 godziny, w trakcie których klient uczy się rozpoznawać destrukcyjne mechanizmy, które go niszczą, które są uruchamiane nawykowo i nie potrafi sam ich zatrzymać.
Klient uczy się także, jak w zdrowy sposób regulować swój lęk oraz rozbudować zdrową część, by zacząć żyć w zgodzie ze sobą i zdrowieć.

Terapia zaburzeń afektywnych dwubiegunowych

Wykonawca: Alicja Zborowska-Gordowy - psycholog, psychoterapeuta ISTDP

ISTDP to niezwykle skuteczna metodą leczenia depresji, potwierdzona licznymi badaniami naukowymi, które są kontynuowane obecnie w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej i Kanadzie. Badania nad tą metodą leczenia depresji prowadzone są w Kanadzie przez wybitnego przedstawiciela tego nurtu - profesora psychiatrii Allana Abbasa.
Terapia trwa zwykle od kilku do kilkunastu sesji po 1,5 godziny. Pierwsza sesja ma charakter konsultacji, w trakcie której następuje diagnoza i ustalenie tematu pracy z klientem.

Uzdrawianie Umysłu przyczyn depresji

Wykonawca: Borny Waldemar Centrum Rozwoju Osobistego Waldemar Borny

Uzdrawianie Umysłu- Uzdrawianie przyczyn depresji

Terapia depresji

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny Ewa Gross

Zastosowanie sprawdzonych i najbardziej skutecznych w leczeniu depresji i stanów obniżonego nastroju technik poznawczo-behawioralnych, diagnoza i psychoterapia depresji.