Rehabilitacja narzadu ruchu

Wykonawca: Medical SPA & Wellness spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Dzięki doświadczonej kadrze i zapleczu aparatów do fizykoterapii jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową rehabilitację większości schorzeń narządu ruchu.

Masaż wyłącznie ręczny

Wykonawca: ARTUR - Gabinet Masażu Leczniczego, Technik Masażu Leczniczego Artur Kaczanowski

Leczenie i pomoc (ulga) w:

- bólach stawowych (choroby reumatyczne i ich pochodne)
- bólach zwyrodnieniowych: osteofitozy.
- bólach kręgosłupa różnego pochodzenia
- bólach korzonkowych górne i dolne dyskopatie
- bólach głowy i migrenach
- skręceniach i zwichnięciach
- możliwość terapii manualnej ("kręgarstwo") kręgosłupa i innych stawów,
- zabiegi odstresowujące (relaksacja)
- nadwadze i kształtowaniu sylwetki

Terapia manualna holistyczna

Wykonawca: Terapia Manualna, Rehabilitacja

Zajmuję się terapią manualną w modelu holistycznym / traktującym człowieka całościowo / , rehabilitacją. Pomagam w problemach bólowych / ból ostry, chroniczny, miejscowy, promieniujący /, dolegliwościach o cechach objawów wegetatywnych jak: zawroty, mdłości, szumy, wymioty, napięcie w krtani, zaburzenia słyszenia i widzenia etc., dolegliwościach psychosomatycznych, pseudonaczyniowych i pseudoneurologicznych / gdzie w badaniach obiektywnych nie znajduje się przyczyn choroby /, wad postawy i skolioz. Prowadzę rehabilitację kręgosłupa / także przed i po operacjach /oraz stawów / W pracy wykorzystuję także elementy masażu i terapii tkanek miękkich.Zajmuję się też terapią żuchwy. Ukończyłam wydział fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Studium Fizjoterapii w Konstancinie, studia teologiczne w Warszawie oraz liczne kursy, np. 6 - stopniowy kurs Terapia Manualna w modelu holistycznym / egzamin /, inne. Stale pogłębiam wiedzę na kursach, szkoleniach, konferencjach.

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego

Wykonawca: Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego wypożycza zarówno łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki, jak również chodziki, podpórki, ssaki elektryczne oraz kule.

Terapia manualna Ursus

Wykonawca: Therapea

Zabiegi terapii manualnej stosujemy jeżeli masz:
o bóle głowy, migreny
o rwę kulszową
o ograniczenia ruchowe bioder oraz nóg i rąk
o wadę postawy
o zaburzenia snu
o bóle kręgosłupa

Cena: 100 zł

Kinezyterapia indywidualna Ursus

Wykonawca: Therapea

Kinezyterapia stosowana jest najczęściej:
• w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu,
• w zespołach bólowych kręgosłupa,
• po udarach mózgu,
• po zawale serca,
• w niektórych chorobach układu oddechowego,
• w chorobach reumatoidalnych,
• o zabiegach operacyjnych

Cena: 80 zł

Plastry - kinezjotaping Ursus

Wykonawca: Therapea

Kinezjotaping to metoda, która wykorzystuje zdolności organizmu do samoleczenia. Plastry oddziałują przeciwbólowo, zmniejszają obrzęki, korygują ustawienie stawów. Terapię stosujemy w przypadku:
• bólów kręgosłupa
• stanów pourazowych mięśni i stawów
• przeciążenia mięśni i ścięgien
• nadmiernego napięcia mięśni
• niestabilności stawów
• wystąpienia obrzęków i zastojów limfatycznych

Cena: 30 zł

Szkoła zdrowych pleców Ursus

Wykonawca: Therapea

Indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń likwidujących przykurcze mięśniowe, poprawiających ich elastyczność i wzmacniających mięśnie antagonistyczne oraz poprawiających stabilizację tułowia. Gimnastyka nakierowana na wykorzenienie błędnych nawyków ruchowych i ukształtowanie prawidłowej postawy. Terapeuta w trakcie zajęć przekazuje wiedzę na temat ergonomii czynności dnia codziennego.

Cena: 35 zł

Pilates Ursus

Wykonawca: Therapea

Pilates jest metodą uczącą samoświadomości własnego ciała i mającą na celu stworzenie równowagi w ciele. Ćwiczenia bez stresu wprowadzają w dobry nastrój i poprawiają wygląd Twojego ciała. Pilates uważany jest za jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

Cena: 35 zł

Stretching Ursus

Wykonawca: Therapea

Stretching jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych. Koty i inne zwierzaki przeciągają się i rozciągają prawie przy każdej zmianie pozycji, człowiek istota z natury leniwa - niestety ciągle za rzadko.
Stretching polega na napinaniu mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i zastosowanie odpowiedniego napięcia mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu).

Cena: 35 zł

Gimnastyka korekcyjna Ursus

Wykonawca: Therapea

Gimnastyka korekcyjna pomaga korygować wady postawy dziecka. Poprawia koordynację ruchową i stabilizację tułowia oraz ogólną sprawność małego człowieka. Gimnastyka ma za zadanie kształtowanie prawidłowej postawy ciała u dzieci. Ćwiczenia dopasowane są indywidualnie do wieku, możliwości i potrzeb dziecka.

Cena: 35 zł

Gimnastyka profilaktyczna Ursus

Wykonawca: Therapea

Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty zwiększa siłę mięśni, poprawia wydolność kręgosłupa i ogólną sprawność fizyczną. Takie ćwiczenia pozwalają dziecku poradzić sobie z obciążeniami związanymi z długotrwałym siedzeniem, dźwiganiem tornistra, zajęciami dodatkowymi.

Cena: 35 zł

Terapia indywidualna dla dzieci Ursus

Wykonawca: Therapea

Skoliozy, stopy płaskie, stopy końsko-szpotawe, stopy końsko-koślawe, szpotawość lub koślawość stawów kolanowych to wyzwania, z którymi mierzą się nasi rehabilitanci. Powyższe wady pociągają za sobą szereg zmian w całym układzie ruchu, a także mogą mieć destrukcyjny wpływa na inne układy organizmu małego człowieka. Rehabilitacja polega na intensywnym oddziaływaniu na układ mięśniowy i poprawianie funkcji związanych ze sterowaniem postawą ciała. Indywidualna praca terapeuty z dzieckiem pozwala na maksymalizowanie jej efektów i jest stosowana przede wszystkim w odniesieniu do pacjentów wymagających szczególnej uwagi.

Cena: 80 zł

Masaże lecznicze Ursus

Wykonawca: Therapea

Masaże lecznicze
• klasyczny
• z elementami terapii manualnej
• akupresurowy
• izometryczny
• kontralateralny
• limfatyczny
• dla kobiet w ciąży

Terapia w domu Klienta Ursus

Wykonawca: Therapea

Umów wizytę
tel. 22 464 81 73,
tel. kom. 519 121 429
mail: kontakt@therapea.pl