Kinezyterapia - Usluger.pl

Kinezyterapia jest to rodzaj terapii, polegający na leczeniu ruchem. Od dawna znane są zalety i dobre działanie na organizm ludzki, codziennej gimnastyki zdrowotnej. W myśl tej dziedziny medycznej ruch ma stać się środkiem leczniczym i przygotować pacjenta do jak największej zdolności ruchowej. Kinezyterapia dzieli się na miejscową oraz ogólną. Możemy ćwiczyć na przykład jedną kończynę, która powraca do sprawności po złamaniu lub możemy wykonywać ćwiczenia całego ciała, które mają zwiększyć naszą wydolność fizyczną. Wyróżniamy ćwiczenia bierne, izometryczne, w odciążeniu, samo-wspomagane oraz czynno-bierne. Jeżeli chcesz ćwiczyć i zyskać dobrą formę, zapisz się na kinezyterapię.

Terapia manualna

Wykonawca: Kinesis mgr Fizjoterapii Karolina Działo

Indywidualna i kompleksowa terapia kręgosłupa. Z nami szybko pozbędziesz się bólu i nauczysz się jak zapobiegać takim dolegliwościom.

Zabiegi masażu leczniczego

Wykonawca: Kinesis mgr Fizjoterapii Karolina Działo

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty masażu. Wykonujemy masaż klasyczny, posiadamy urządzenie do masażu wibracyjnego oraz aparat do masażu pneumatycznego (ciśnieniowego).

Rehabilitacja po mastektomii

Wykonawca: Kinesis mgr Fizjoterapii Karolina Działo

Zajmujemy się kompleksową rehabilitacją kobiet po mastektomii. Wykonujemy drenaż limfatyczny połaczony z bandażowaniem oraz terapią ułożeniową.

Rehabilitacja dorosłych

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Pacjenci ortopedyczni, neurologiczni, onkologiczni, terapia sportowa, pourazowa, przd i pooperacyjna, bo opatrunkach gipsowych, zespoły bólowe.

Fizjoterapia kobiet

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Terapia dla kobiet w ciąży i okresie połogu, terapia blizn po cięciu cesarskim, terapia wysiłkowego nietrzymania moczu, terapia przepukliny brzusznej - rozejście się mięsni prostych brzucha po ciąży, ćwiczenia mięśni dna miednicy mniejszej.

Warsztaty pielęgnacji niemowlęcia

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Wielokrotne w ciągu dnia powtarzanie tych samych czynności pielęgnacyjnych (zmiana pieluszki,ubieranie, noszenie, odkładanie, podnoszenie, karmienie) wpływa w znacznym stopnieu na rozwój psychoruchowy dziecka. Sztuka prawidłowej pielęgnacji niemowląt pozwala w znacznym stopniu wpłynąć na prawidły rozwój dziecka. Zapraszamy na warsztaty dla rodziców w kameralnym gronie (z dzieckiem lub bez dziecka-możliwość ćwiczenia na lalkach demonstracyjnych).

Noszenie dzieci w chustach

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Warsztaty 2-5 osobowe, w dwóch stopniach trudności, podstawowy i zaawansowany. Skierowany do rodziców oczekujących na dziecko, już posiadających dziecko, a chcących merytorycznie i praktycznie poznać różne metody wiązania dziecka w chuście, przećwiczyć pod okiem terapeuty dziecięcego i doradcy chustonoszenia typy wiązań, dowiedzieć się o wpływie noszenie w chuście na rozwój dziecka. Organizator zapewnia chusty do ćwiczeń oraz lalki demonstracyjne do ćwiczeń. Przytulne i kameralne sale do ćwiczeń.

Terapia SI

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Terapia przyjazna dziecku, podążająca za jego chęcią poznawczą otoczenia. Kierowana do niemowląt tzw. rozregulowanych, wiecznie płaczących, dzieci z zaburzeniami sensorycznymi, zaburzeniami mowy, funkcji poznawczych, autystycznych, dzieci mających problemy z nauką, ze skupieniem uwagi, ADHD i inne.

Diagnozowanie noworodków metodą Prechtla

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Diagnozowanie bezinwazyjne wcześniaków i noworodków,to wczesna ocena ruchów globalnych pozwalająca na wychwycenie pewnych nieprawidłowości rozwojowych i kwalifikująca do wczesnego włączania terapii. Metoda polega na nagraniu dziecka w czasie jego spontanicznej aktywności, terapeuta analizuje nagranie, jakość i sekwencję ruchów, na tej podstawie klasyfikiując motorykę do penych standardów określonych przez profesora Prechtla w jego metodzie.

Terapia skolioz i wad postawy

Wykonawca: Centrum Terapii Manualnej Masażu i Żywienia Meridian dr Waldemar Miszewski

Niesustannie powstają nowe terapie, zajmujące się wadami postawy. Należą do nich:terapia FITS, terapia FED, terapia PNF, czy Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Wad Stóp u Dzieci.
WW wieku wczesnoszkolnym występuje u dzieci tzw. „głód ruchu”, który charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na ruch,jest on niezbędny dla harmonijnego rozwoju psychicznego, fizycznego oraz społecznego.

Rehabilitacja / Masaż

Wykonawca: Centrum Biomechaniki Chodu

Rehabilitacja ortopedyczna, pourazowa, pionizacja, drenaż.

Zajmujemy się rehabilitacją zarówno dzieci jak i osób starszych.
Rehabilitujemy zawodowych sportowców, osoby mało aktywne, oraz prowadzące siedzący tryb życia.

Na miejscu jesteśmy w stanie sprawdzać progres rehabilitacji na sprzęcie diagnostycznym

Cena: 100 zł

Masaż

Wykonawca: REH MEDIK Julian Skierski

Masaż wpływa na układ mięśniowy - powoduje rozluźnienie tkanek a także wpływa korzystnie na samopoczucie

Cena: 110 zł

Masaż

Masaż leczniczy

Wykonawca: REMAS Krzysztof Wojtasiak

Masaż – jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Masaż powinien być wykonywany rytmicznie, bez rozciągania skóry nieuzbrojoną ręką.

Cena: 80 zł

Masaż leczniczy

Kinezyterapia metoda PNF

Wykonawca: "FIZJOCLINIC WNUCZKO" REHABILITACJA Magdalena Wnuczko Kołodziej

W naszym gabinecie proponujemy kinezyterapię, która przyspiesza procesy naprawcze w układzie ruchowym i narządach wewnętrznych. Ćwiczenia poprawiają ogólną wydolność i są jedną z podstawowych form profilaktyki wielu schorzeń. Naszym pacjentom proponujemy metodę PNF. Celem terapii jest przywrócenie wzorców ruchowych, takich jak: prawidłowe chodzenie i siadanie. Wykorzystujemy techniki stabilizujące, rozluźniające, przeciwbólowe oraz uczące ruchu i koordynacji.

Kinezyterapia metoda PNF

Rehabilitacja, Terapia, Masaż, Logopeda

Wykonawca: Marga Gabinety Rehabilitacja i Terapia

Specjaliści w jednym miejscu dla całej rodziny:

Terapeuci ( SI, Terapia ręki, TUS, Biofeedback, i inne )
Logopeda,
Psycholog,
Fizjoterapeuta
Terapia manualna
Terapia wad postawy

www.terapiagliwice.pl

Rehabilitacja, Terapia, Masaż, Logopeda