Kinezyterapia - Usluger.pl

Kinezyterapia jest to rodzaj terapii, polegający na leczeniu ruchem. Od dawna znane są zalety i dobre działanie na organizm ludzki, codziennej gimnastyki zdrowotnej. W myśl tej dziedziny medycznej ruch ma stać się środkiem leczniczym i przygotować pacjenta do jak największej zdolności ruchowej. Kinezyterapia dzieli się na miejscową oraz ogólną. Możemy ćwiczyć na przykład jedną kończynę, która powraca do sprawności po złamaniu lub możemy wykonywać ćwiczenia całego ciała, które mają zwiększyć naszą wydolność fizyczną. Wyróżniamy ćwiczenia bierne, izometryczne, w odciążeniu, samo-wspomagane oraz czynno-bierne. Jeżeli chcesz ćwiczyć i zyskać dobrą formę, zapisz się na kinezyterapię.

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Wykonawca: FIZJOTERAPIA Anna Marek-Gąsiorowska

Celem konsultacji jest przeprowadzenie badań i testów potrzebnych do zdiagnozowania zaistniałego problemu oraz ustalenia indywidualnego planu przebiegu terapii. Konsultacja fizjoterapeutyczna pozwoli znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania, ustalić czy objawy które Cię niepokoją wskazują na problem rozwojowy Twojego dziecka.

Cena: 70 zł

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Fizjoterapia

Wykonawca: KINEZIS Krzysztof Komisarek

W moim gabinecie prowadzę indywidualną terapię pacjenta na każdym etapie leczenia. W wielu przypadkach rehabilitacja powinna być rozpoczęta już 24 h od urazu, kontuzji. Uważam, że wcześnie podjęta fizjoterapia zarówno w ortopedii, jak i neurologii warunkuje cały późniejszy przebieg leczenia.

Według mnie nieuzasadnione unieruchamianie pacjenta, brak aktywności, bierny odpoczynek tak często zalecany jest niewłaściwym, szkodliwym postępowaniem. Nie zajmuję się leczeniem twojego zdjęcia RTG, tomografii komputerowej, rezonansu. Nie będę namawiać Cię na operację jeśli uznam,że mogę Ci pomóc. Nie będę leczył tylko Twojego bolesnego miejsca, gdyż wcale nie musi być ono jedynym źródłem Twojego problemu.

Zajmę się Twoim problemem globalnie uwzględniając wszelkie zaburzenia Twojego organizmu,wpływające na Twój konkretny problem. Służę Ci moją wiedzą i umiejętnościami. Dołożę wszelkich starań aby sprostać Twoim oczekiwaniom i potrzebom. W trakcie terapii dowiesz się, że masz realny wpływ na przebieg i szybkość procesu usprawniania. Udowodnię ci, że pomimo zwyrodnień, pęknięć, przepuklin możesz spokojnie uczestniczyć w życiu zawodowym i sportowym.

Jeśli będziesz aktywnie uczestniczył w procesie rehabilitacji jesteś w stanie to wszystko realizować. Będę leczyć Cię według najbardziej aktualnej wiedzy spośród wielu metod nowoczesnej fizjoterapii. Dołożę wszelkich starań aby Twoje leczenie było szybkie, skuteczne.

Cena: 100 zł

Fizjoterapia

Kinesiotaiping

Wykonawca: Rehabilitacja i Medycyna Sportowa Robert Gulewicz, Agata Balska-Gulewicz

30-40 złotych w zależności od wielkości plastrowanej powierzchni.

Plastrowanie dynamiczne (inaczej Kinesio Taping) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, jest jedną z metod plastrowania. Została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka Dr Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex Gold. Jest to plaster nieograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry. Jest odporny na działanie wody i nie powoduje uczuleń dzięki specjalnemu klejowi, którym jest nasączony z jednej strony. Kolory aplikacji nie mają żadnych dodatkowych działań.

Cena: 30 zł

Kinesiotaiping

Ćwiczenia z fizjoterapeutą

Wykonawca: Rehabilitacja i Medycyna Sportowa Robert Gulewicz, Agata Balska-Gulewicz

Gimnastyka indywidualna z fizjoterapeutą-30 minut

Cena: 50 zł

Ćwiczenia z fizjoterapeutą

Masaż bańką chińską

Wykonawca: Rehabilitacja i Medycyna Sportowa Robert Gulewicz, Agata Balska-Gulewicz

15 minut

Masaż bańką chińską nie jest wykorzystywany tylko w przypadku zwalczania cellulitu, rozstępów czy innych problemów kosmetycznych jak to jest powszechnie przyjęte. Masaż z jej wykorzystaniem stosuje się również w dolegliwościach mięśniowych bądź też w celu zwalczania bólów kręgosłupa.

Cena: 20 zł

Masaż bańką chińską

Terapia manualna

Wykonawca: Kinesis mgr Fizjoterapii Karolina Działo

Indywidualna i kompleksowa terapia kręgosłupa. Z nami szybko pozbędziesz się bólu i nauczysz się jak zapobiegać takim dolegliwościom.

Zabiegi masażu leczniczego

Wykonawca: Kinesis mgr Fizjoterapii Karolina Działo

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty masażu. Wykonujemy masaż klasyczny, posiadamy urządzenie do masażu wibracyjnego oraz aparat do masażu pneumatycznego (ciśnieniowego).

Rehabilitacja po mastektomii

Wykonawca: Kinesis mgr Fizjoterapii Karolina Działo

Zajmujemy się kompleksową rehabilitacją kobiet po mastektomii. Wykonujemy drenaż limfatyczny połaczony z bandażowaniem oraz terapią ułożeniową.

Rehabilitacja dorosłych

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Pacjenci ortopedyczni, neurologiczni, onkologiczni, terapia sportowa, pourazowa, przd i pooperacyjna, bo opatrunkach gipsowych, zespoły bólowe.

Fizjoterapia kobiet

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Terapia dla kobiet w ciąży i okresie połogu, terapia blizn po cięciu cesarskim, terapia wysiłkowego nietrzymania moczu, terapia przepukliny brzusznej - rozejście się mięsni prostych brzucha po ciąży, ćwiczenia mięśni dna miednicy mniejszej.

Warsztaty pielęgnacji niemowlęcia

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Wielokrotne w ciągu dnia powtarzanie tych samych czynności pielęgnacyjnych (zmiana pieluszki,ubieranie, noszenie, odkładanie, podnoszenie, karmienie) wpływa w znacznym stopnieu na rozwój psychoruchowy dziecka. Sztuka prawidłowej pielęgnacji niemowląt pozwala w znacznym stopniu wpłynąć na prawidły rozwój dziecka. Zapraszamy na warsztaty dla rodziców w kameralnym gronie (z dzieckiem lub bez dziecka-możliwość ćwiczenia na lalkach demonstracyjnych).

Noszenie dzieci w chustach

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Warsztaty 2-5 osobowe, w dwóch stopniach trudności, podstawowy i zaawansowany. Skierowany do rodziców oczekujących na dziecko, już posiadających dziecko, a chcących merytorycznie i praktycznie poznać różne metody wiązania dziecka w chuście, przećwiczyć pod okiem terapeuty dziecięcego i doradcy chustonoszenia typy wiązań, dowiedzieć się o wpływie noszenie w chuście na rozwój dziecka. Organizator zapewnia chusty do ćwiczeń oraz lalki demonstracyjne do ćwiczeń. Przytulne i kameralne sale do ćwiczeń.

Terapia SI

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Terapia przyjazna dziecku, podążająca za jego chęcią poznawczą otoczenia. Kierowana do niemowląt tzw. rozregulowanych, wiecznie płaczących, dzieci z zaburzeniami sensorycznymi, zaburzeniami mowy, funkcji poznawczych, autystycznych, dzieci mających problemy z nauką, ze skupieniem uwagi, ADHD i inne.

Diagnozowanie noworodków metodą Prechtla

Wykonawca: Marzena Cebula RehaPraxis Fizjoterapia

Diagnozowanie bezinwazyjne wcześniaków i noworodków,to wczesna ocena ruchów globalnych pozwalająca na wychwycenie pewnych nieprawidłowości rozwojowych i kwalifikująca do wczesnego włączania terapii. Metoda polega na nagraniu dziecka w czasie jego spontanicznej aktywności, terapeuta analizuje nagranie, jakość i sekwencję ruchów, na tej podstawie klasyfikiując motorykę do penych standardów określonych przez profesora Prechtla w jego metodzie.

Terapia skolioz i wad postawy

Wykonawca: Centrum Terapii Manualnej Masażu i Żywienia Meridian dr Waldemar Miszewski

Niesustannie powstają nowe terapie, zajmujące się wadami postawy. Należą do nich:terapia FITS, terapia FED, terapia PNF, czy Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Wad Stóp u Dzieci.
WW wieku wczesnoszkolnym występuje u dzieci tzw. „głód ruchu”, który charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na ruch,jest on niezbędny dla harmonijnego rozwoju psychicznego, fizycznego oraz społecznego.