Kurs - urządzenia do składowania, magazynowania i rozładunku paliw

Wykonawca: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie

Szkolenie skierowane jest do grup zorganizowanych, chcących podnieść swoje kwalifikacje o nowe uprawnienia typu E w zakresie obsługi urządzeń do składowania, magazynowania i rozładunku paliw.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje:
- przepisy prawne;
- zagadnienia bhp;
- rodzaje magazynowanych paliw płynnych (benzyna, olej napędowy, olej opałowy lekki, olej opałowy ciężki);
- wyposażenie zbiorników magazynowych w zależności od rodzajów paliwa;
- wymagania UDT–u odnośnie zbiorników magazynowych – częstotliwość rewizji;
- budowę nowoczesnych zbiorników 2-wu płaszczowych jako wymóg proekologiczny; - rodzaje zbiorników: pod- i nadziemne, izolowane i bez izolacji;
- sposoby określania pojemności zbiorników;
- zasady rozliczania ilości pobranego i oddawanego paliwa;
- napowietrzanie zbiornika – metody ekologicznego wychwytywania oparów paliw ciekłych;
- ...

więcej informacji nt. pełnego zakresu tematycznego oraz warunków uczestnictwa można uzyskać po kontakcie z naszym ośrodkiem.

Kurs obsługi urządzeń elektrotermicznych

Wykonawca: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie

Szkolenie adresowane jest do osób, które chcą podnieść swoje nowe kwalifikacje o nowe uprawnienia typu E w zakresie obsługi urządzeń elektrotermicznych.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje:
- ochronę przeciw porażeniową;
- bhp,
- organizację pracy,
- ppoż.;
- ratownictwo;
- rodzaje i budowę urządzeń elektrotermicznych,
- izolację termiczną,
- regulację,
- pomiary temperatur: piece rezystancyjne, indukcyjne, pojemnościowe i elektrodow

Kurs Urządzenia i instalacje gazowe

Wykonawca: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje o nowe uprawnienia typu E w zakresie obsługi urządzeń i instalacji gazowych.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje:
- wiadomości ogólne o sieciach gazowych,
- paliwa gazowe,
- materiały do montażu instalacji,
- instalacje,
- urządzenia gazowe i pomiarowe – podstawowe pojęcia z fizyki i chemii,
- odbiór techniczny i eksploatację urządzeń i instalacji gazowych,
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- przepisy prawne

Szkolenie trwa od 8 do 24 godzin, zajęcia odbywają się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szczegóły do ustalenia.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie miniumum zawodowego wykształcenia.

Kurs operatorów suwnic i podestów ruchomych/zwyżek

Wykonawca: Grupa KENA - kursy wózki widłowe, suwnice, podesty/zwyżki, uprawnienia elektroenergetyczne

Profesjonalne kursy operatorów suwnic, hakowych i podestów ruchomych/zwyżek!
Przyjdź do nas i zdobądź uprawnienia na suwnice, podesty ruchome (zwyżki)!
Sprawdź jak powinny wyglądać kursy zawodowe na suwnice i podesty ruchome!

Kurs projektowania wnętrz - zaawansowany

Wykonawca: Pylon

Program kursu:
Projekty wnętrz użytkowych i prywatnych:
Kawiarnia / bistro
Biuro / Recepcja / Hall
Materiały wykończeniowe
Nowości i utrwalenie informacji o dostępnych na rynku materiałach wykończeniowych oraz dekoracyjnych.
Rysunki wykonawcze
Rozwinięcie informacji na temat planowania i oznaczania na rysunkach instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej.
Teoria design-nu (wykłady):
Klasyka światowego wzornictwa.
Najsłynniejsi twórcy i ich flagowe projekty- design, który doda klasy każdej przestrzeni.
Klasyka Polskiego wzornictwa
Współczesny design.
Realizacja projektu:

Proces projektowy od A do Z
Szczegółowe omówienie całościowego procesu projektowego- od pomysłu do końca realizacji na podstawie konkretnego przykładu: dokumentacja, inwentaryzacja, zdjęcia z poszczególnych etapów budowy. Powtórzymy także informacje na temat kosztorysowania projektów i współpracy z klientem.
Rysunek prezentacyjny

Cena: 1650 zł

Kursy zawodowe dla kierowców

Wykonawca: P.H.U. "System" Andrzej Altowęgier

Prowadzimy kursy:ADR,CKZ,BHP i PPOŻ,HDS,szkolenia okresowe,szkolenia w zakresie kwalifikacji wstępnej,wstępnej przyspieszonej,wstępnej uzupełniającej,wstępnej uzupełniającej przyspieszonej,oraz na operatorów wózków jezdniowych i ładowarek teleskopowych.

Cena: 400 zł

UPRAWNIENIA AZBESTOWE furtacz.pl

Wykonawca: FURTACZ.PL Dariusz Furtacz

Po tym szkoleniu uzyskch uprawnienia do usuwania azbestu na terenie całej UE
www.furtacz.pl 793201118

Cena: 199 zł

Podstawy GSM/UMTS/LTE

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

Szkolenie pt. ”Podstawy GSM/UMTS/LTE” prezentuje w zwięzłej formie całość zagadnień związanych z funkcjonowaniem współczesnych sieci komórkowych, w których usługi GSM wraz z GPRS/EDGE i UMTS wraz z HSDPA/HSUPA są w powszechnym użytku, a wprowadzenie usług LTE wraz z IMS jest wyzwaniem kilku następnych lat.
W trakcie szkolenie jednakową wagę przywiązuje się do wszystkich technologii radiowych tj. GSM, UMTS, LTE i wszystkich rodzajów usług tj. tradycyjnych usług telefonii, usług pakietowej transmisji danych i usług IMS, ponieważ we współczesnej sieci wszystkie wspomniane rozwiązania są lub będą wykorzystywane równolegle.
Szkolenie odchodzi od tradycyjnego, sposobu ujęcia tematu, gdzie każda z technologii omawiana jest oddzielnie, proponując bardziej efektywną metodę przedstawiania konkretnych problemów i ich rozwiązań dla wszystkich technologii omawianych łącznie. Dzięki takiej formie ujęcia tematów, dla uczestników staje się również jasne, że operator posiada zestaw technologii dostosow

Podstawy LTE/IMS

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

Celem szkolenia pt. „Podstawy LTE/IMS” jest zapoznanie słuchaczy z systemem komórkowym EPS/LTE będącego następcą systemów GSM/UMTS w części świadczącej usługi przenoszenia pakietów IP (GPRS/HSPA). System EPS/LTE nie świadczy bezpośrednio teleusług (np. telefonii, videotelefonii, przesyłania wiadomości SMS). Teleusługi są świadczone przez, omówiony w drugiej części szkolenia system IMS, który komunikuje się z abonentami poprzez usługi przenoszenia pakietów IP świadczone przez sieć dostępową LTE/EPS. Tradycyjne teleusługi mogą również być świadczone dla abonentów zarejestrowanych w LTE/EPS poprzez przeniesienie połączenia w trakcie nawiązania do sieci GSM/UMTS, korzystając z omówionych w szkoleniu, rozwiązań CSFB i SMSoSGs.

Podstawy VoLTE

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

W odróżnieniu od poprzednich technologii komórkowych 3GPP, LTE nie oferuje usług przenoszenia danych z komutacją łączy (CS), tak więc świadczenie usługi telefonii w środowisku sieci LTE wymaga migracji w stronę rozwiązań pakietowych VoIP. Zanim to nie nastąpi, terminale LTE będą musiały, na czas trwania połączenia telefonicznego, przenosić się do tradycyjnych sieci 2G/3G, co może obniżyć jakość, a nawet zawiesić świadczenie działających w tle usług pakietowych. Dokument GSMA "IMS Profile for Voice and SMS", powszechnie znany pod nazwą "VoLTE" (ang. Voice over LTE), definiuje minimalny, obowiązkowy zestaw funkcji i elementów systemu bazujących na standardach IMS, niezbędny do świadczenia wysokiej jakości usług telefonii pakietowej i gwarantujący możliwość współpracy międzyoperatorskiej. Kurs "Podstawy VoLTE" przedstawia usługi VoLTE wraz z leżącą u ich podstaw architekturą IMS oraz ich wpływ na istniejącą sieć operatora.

Technologia LTE/EPS

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

Technologia EPS to kolejny krok w rozwoju standardów 3G kontrolowanych przez 3GPP w stronę systemów 4G. EPS to bardzo prosta i efektywna architektura sieci umożliwiająca uzyskanie przez terminale mobilne jeszcze większych przepustowości niż ma to obecnie miejsce w systemie UMTS/HSPA, z jednoczesnym zmniejszeniem opóźnień transmisji i podniesieniem efektywności spektralnej. Sieć EPS jest siecią całkowicie opartą o protokół IP, gdzie wszystkie teleusługi, w tym również telefonia, są świadczone z wykorzystaniem usług przenoszenia pakietów. Na system EPS składają się: nowy system stacji bazowych E-UTRAN powstały w ramach projektu LTE (ang. Long Term Evolution) i sieć szkieletowa EPC powstała w ramach SAE (ang. System Architecture Evolution). Technologia LTE/EPS jest szkoleniem średnio zaawansowanym, poruszającym wszystkie aspekty architektury i działania sieci EPS.

Sygnalizacja E-UTRAN/LTE

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

Szkolenie przedstawia sygnalizację pomiędzy węzłami systemu EPS/LTE w ramach E-UTRAN. W czasie kursu dokładnie omawiane są wszystkie procedury i protokoły interfejsów E-UTRAN (tj. Uu, X2 i S1). Szkolenie zawiera również ogólne omówienie architektury EPS i ogólnosystemowych procedur sygnalizacyjnych wraz z opisem współpracy pomiędzy EPC i E-UTRAN.

LTE Advanced E-UTRAN R10/R11

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

Szkolenie “LTE Advanced E-UTRAN R10/R11” przedstawia różnice pomiędzy E-UTRAN R8/R9 i E UTRAN R10/R11 znanym również jako LTE Advanced. Oprócz opisu funkcjonalnego wszystkich głównych ulepszeń systemu R10/R11, kurs zawiera również wymagane dla ich wprowadzenia modyfikacje protokołów sygnalizacyjnych.

Sygnalizacja EPC/LTE

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

Szkolenie przedstawia sygnalizację pomiędzy węzłami systemu EPS/LTE w ramach sieci szkieletowej Evolved Packet Core (EPC) bazującej na protokole GPRS Tunnelling Protocol (GTP)

  • . W czasie kursu omawiane są szczegółowo procedury i protokoły interfejsów EPC S1, S3, S4, S5/S8, S6a, S6c, S9, S10, S11, S12, S13, SGs, SGd, Sv i opcjonalnie X2). Szkolenie zawiera również ogólne omówienie architektury EPS i ogólnosystemowych procedur sygnalizacyjnych wraz z opisem współpracy pomiędzy EPC i E-UTRAN.

Zakres poruszanych zagadnień

  • Wstęp
  • Procedury sygnalizacyjne
  • Procedury bezpieczeństwa
  • Sygnalizacja NAS
o EPS Mobility Management (EMM)
o EPS Session Management (ESM)
  • Stream Control Transmission Protocol (SCTP)
  • S1 Application Part (S1AP)
  • X2 Application Part (X2AP)
  • Bazowy protokół Diameter
  • Interfejsy MME/SGSN bazujące na protokole Diameter
  • Procedury GTPv2-C
  • (v)SR-VCC
  • CSFB, SMSoSGs i SMS w MME

- szkolenie nie uwzględnia procedur związanych z działaniem sieci EPC opartej o PMIP.

Podstawy RCS-e/joyn

Wykonawca: Leliwa Sp. z o.o.

Przez długi czas, IMS pozostawał jedynie rewolucyjną ideą przeniesienia świadczenia wszystkich istniejących teleusług, w tym telefonii, do systemów pakietowych sieci mobilnych oraz stworzenia szerokiego zestawu nowych usług całkowicie bazujących na łączności IP. Obecnie, dzięki projektowi RCS-e (Rich Communication Suite-enhanced), istnieje precyzyjna i ogólnie akceptowana strategia stopniowego wprowadzania usług IMS do użytku komercyjnego. RCS-e zapewnia, że ten sam początkowy zestaw usług IMS będzie wspierany przez większość operatorów oraz dostawców infrastruktury sieciowej i terminali mobilnych, dzięki czemu usługi RCS będą działały również w scenariuszach połączeń międzyoperatorskich. Szkolenie przedstawia usługi RCS-e wraz z leżącą u ich podstaw architekturą IMS oraz ich wpływ na istniejącą sieć operatora.