Usługi prawne - Radcy prawni, notariusze, prawnicy i adwokaci

Prawo dla laika jest wyjątkowo skomplikowaną i zawiłą dziedziną. Jeśli zmagasz się z jakimiś niejasnymi dla Ciebie zapisami lub trudności sprawia Ci interpretacja prawa, z pewnością pomoże Ci w tym cała rzesza specjalistów. Radcy prawni, notariusze, prawnicy czy adwokaci na pewno rozwiążą Twoje problemy. Wyszukaj w naszym katalogu odpowiednią usługę i dowiedz się na co możesz liczyć w jej zakresie. Tutaj porównasz oferty kancelarii, dzięki czemu będziesz mógł wybrać tę, która spełnia Twoje oczekiwania.

Rozwody

Wykonawca: Kancelaria Prawnicza MERITUM

Przeprowadzamy Klienta przez sprawę rozwodową w sposób dla Niego najbardziej komfortowy. W czasie trwania postępowania o rozwód skupiamy się również na kwestiach związanych z uregulowaniem władzy rodzicielskiej, miejscem zamieszkania małoletnich dzieci po orzeczeniu przez Sąd rozwodu a także zasądzeniem na rzecz małoletnich dzieci stron alimentów.

rozwody

BHP Koło usługi

Wykonawca: AKADEMIA BHP, Profesjonalne usługi BHP i P.Poż.

Kompleksowe i profesjonalne usługi z zakresu BHP -audyty, konsultacje, porady.

Opracowanie dokumentacji BHP

Wykonawca: AKADEMIA BHP, Profesjonalne usługi BHP i P.Poż.

Opracowanie całej niezbędnej dokumentacji BHP zgodnie z obowiązującymi przepisami (m.in. ocena ryzyka zawodowego, instrukcje, IBP).

Usługi mediacyjne - prawo rodzinne

Wykonawca: Centrum Mediacji i Negocjacji

Centrum Mediacji i Negocjacji prowadzi sprawy dotyczące prawa rodzinnego. Pomagamy sporządzić ugodę rozwodową, sporządzamy razem ze stronami podział majątku, a także sporządzamy rodzicielski plan wychowawczy.

Usługi mediacyjne - prawo rodzinne

Usługi mediacyjne - prawo pracy

Wykonawca: Centrum Mediacji i Negocjacji

Konflikt w pracy? Uważasz, że Twoje prawa są łamane? Spór zbiorowy? Mobbing? Centrum Mediacji i Negocjacji pomoże rozwiązać każdą z tych sytuacji.

Usługi mediacyjne - prawo pracy

Usługi mediacyjne - prawo własności intelektualnej

Wykonawca: Centrum Mediacji i Negocjacji

Ktoś bezprawnie wykorzystuje i publikuje w internecie Twoje zdjęcia, filmy albo inne dzieło, którego jesteś autorem? Zgłoś się do nas. Centrum Mediacji i Negocjacji pomoże rozwiązać Twój problem.

Usługi mediacyjne - prawo własności intelektualnej

Usługi mediacyjne - prawo gospodarcze

Wykonawca: Centrum Mediacji i Negocjacji

Centrum Mediacji i Negocjacji prowadzi sprawy mediacyjne w zakresie prawa gospodarczego, a więc tych dotyczących prawa handlowego, prawa gospodarczego publicznego.

Usługi mediacyjne - prawo gospodarcze

Usługi mediacyjne prawo cywilne

Wykonawca: Centrum Mediacji i Negocjacji

Centrum Mediacji i Negocjacji świadczy usługi mediacyjne z zakresu prawa cywilnego odnoszącego się do stosunków prawno-rodzinnych, majątkowego, spadkowego, zobowiązań, a także prawa rzeczowego.

Usługi mediacyjne prawo cywilne

Sprawy przeciwko firmom windykacyjnym i funduszom sekurytyzacyjnym

Wykonawca: Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Piotrowicz

Po otrzymaniu pisma od firmy windykacyjnej nie należy podejmować pochopnych kroków. Zatelefonowanie do firmy windykacyjnej i próba dogadania się bez uprzedniej konsultacji z profesjonalnym prawnikiem jest zdecydowanie złym pomysłem. Oznacza to często akceptację i uznanie długu, które zostać może wykorzystane przeciwko dłużnikowi w sądzie. Również należy z wielką ostrożnością prowadzić z tego typu firmami korespondencję.
Sprawa robi się bardzo poważna, kiedy otrzymujemy pozew z sądu o zapłatę lub dowiadujemy się o sprawie od komornika sądowego.
W takim wypadku osoba powinna skonsultować się zawodowym pełnomocnikiem, który w sposób profesjonalny poprowadzi sprawę, albo negocjacje z firmą windykacyjną.
Bardzo często roszczenia, z którymi występują windykatorzy lub fundusze sekurytyzacyjne są przedawnione lub całkowicie nieudowodnione co do cesji wierzytelności i dochodzonej kwoty. Fundusze powołują się na dokumenty prywatne, jak również kopie umów cesji wierzytelności, a także niechętnie przedstawiają dokumenty świadczące o wymagalności roszczenia.
Zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem pomagam dłużnikom w walce z firmami windykacyjnymi na wszystkich etapach postępowania.
Staram się aby koszty poprowadzenia sprawy były jak najniższe dla klientów i obciążały w głównej mierze występujące z powództwem firmy.

sprawy przeciwko firmom windykacyjnym i funduszom sekurytyzacyjnym

Porady prawne

Wykonawca: SALVE Kancelaria Prawnicza - Stały Mediator Sądowy

Porady prawne dotyczące prawa cywilnego, administracyjnego, rodzinnego itd. - pełen zakres wszechstronnych usług prawnych.

Porady prawne

Ochrona prawna biznesu

Wykonawca: Kancelaria Prawna Griffin

Oferta Kancelarii Prawnej dla Biznesu skierowana jest przede wszystkim dla przedsiębiorców oraz inwestorów, którzy prowadzą działalność gospodarczą zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Jako jedna z pierwszych i niewielu Kancelarii na terenie Pomorza skupiamy się bezpośrednio na indywidualnym doradztwie prawnym, finansowym oraz podatkowym naszych Klientów biznesowych. Zależy nam na zaufaniu i bezpieczeństwie w obrocie gospodarczym naszych partnerów, dlatego dbamy o wyczerpujące podejście do sprawy, terminowość, dyskrecję handlową oraz rzetelność w wykonywaniu naszych obowiązków.

W zakres działalności Kancelarii Prawnej dla Biznesu wchodzi m.in.:

- analiza ryzyka wraz z jego optymalizacją,
- audyty i szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych RODO,
- audyty i szkolenia z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa z uwzględnieniem prawnych rozwiązań (due diligence),
- zastępstwo prawne podczas spotkań oraz negocjacji,
- przygotowywanie i opiniowanie umów, kontraktów czy regulaminów,
- weryfikacja dokumentacji i nadzór nad wykonaniem umowy,
- doradztwo w procesach inwestycyjnych,
- wsparcie prawne w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej,
- zakładanie, przekształcanie, łączenie i likwidacja spółek,
- kompleksowa obsługa spółek i indywidualnych działalności gospodarczych,
- doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej,
- reprezentacja w postępowaniach administracyjnych, wieczysto-księgowych, sądowych i komorniczych,
- wsparcie w sprawach nieuczciwej konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych, a także doradztwo na gruncie zapewnienia właściwej ochrony praw konsumenta,
- doradztwo marketingowe i wizerunek przedsiębiorstwa w sieci.

Ochrona prawna biznesu

Sporządzanie i analiza umów

Wykonawca: Kancelaria Prawna Griffin

Sporządzanie umów oraz analiza projektów w celu ustalenia potencjalnych zagrożeń i wprowadzenia zmian, zabezpieczających Klientów przed nieuczciwymi kontrahentami.

Sporządzanie i analiza umów

Sprawy wykroczeniowe i karne

Wykonawca: Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Piotrowicz

Sprawy karne i wykroczeniowe sprawiają dla oskarżonych, a także pokrzywdzonych czynem niedozwolonym, mnóstwo stresu oraz zagubienie w przeprowadzeniu postępowania dowodowego przed sądem.
Reprezentując strony postępowania, zarówno obwinionych, oskarżonych jak również oskarżycieli posiłkowych, pomagam w przeprowadzeniu przed sądem dowodów korzystnych dla danej strony.
Osobie oskarżonej bądź obwinionej należy przed sądem karnym udowodnić winę. Jednak na wszystkich stronach spoczywa obowiązek przeprowadzania korzystnych dla nich dowodów, które mogą doprowadzić do skazania bądź uniewinnienia oskarżonego.
Również postępowanie przygotowawcze wymaga udziału zawodowego pełnomocnika lub obrońcy, który pomoże w przygotowaniu odpowiedniej strategii procesu a także w miarę potrzeby przeprowadzi negocjacje z prokuraturą.
W razie skazania osoby, również w postępowaniu wykonawczym zawodowy obrońca pomoże w odpowiednim wniosku np o dozór elektroniczny lub o odroczenie wykonania kary.

sprawy wykroczeniowe i karne

Sprawy spadkowe i o zachowek, podział majątku spadkowego

Wykonawca: Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Piotrowicz

Sprawy związane ze spadkiem po na mocy testamentu lub ustawy po osobie zmarłej często prowadzą do sporów pomiędzy potencjalnymi spadkobiercami i innymi osobami roszczącymi prawa do majątku spadkowego.
Odpowiednia reprezentacja strony pomaga nie tylko wywalczyć należną osobie dziedziczącej część spadku, ale także doprowadzić do kompromisu strony postępowania o spadek.
Doświadczenie oraz wiedzę wykorzystuję doradzając stronom postępowania dotyczącego przyjęcia i odrzucenia spadku, stwierdzenia praw do spadku, działu majątku spadkowego, jak również spraw o zachowek.

sprawy spadkowe i o zachowek, podział majątku spadkowego

Rozwód, alimenty, sprawy rodzinne

Wykonawca: Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Piotrowicz

Sprawy rodzinne należą do kategorii spraw, które dla osób w nich uczestniczących są związane z wielkim stresem i przeżyciami.
Rozwód, walka o kontakty z dzieckiem, jak również uzyskanie dla osoby uprawnionej i zobowiązanej odpowiednich alimentów stają się często celem ponad siły strony postępowania.
W swojej praktyce, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie wspieram strony spraw rodzinnych na każdym etapie zarówno przedsądowym, sporządzając odpowiednie pisma jak pozew i wnioski, a także w późniejszych etapach sądowych oraz komorniczych.

rozwód, alimenty, sprawy rodzinne