Psychoterapia

Wykonawca: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Aneta Sołomieniuk

Zajmuję się leczeniem skutków długotrwałego stresu, terapią zaburzeń lekowych i depresyjnych

Cena: 70 zł

Konsultacje psychologiczne

Wykonawca: Gabinet Psychoterapeutyczny Self Grażyna Miazga

Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię dla dorosłych oraz dzieci. Ponadto prowadzę konsultacje dla przyszłych rodziców.

Zwalczanie stresu

Wykonawca: Centrum Psychologii Podróży Cpp Ilona Ciżewska

Moi Klienci często zwracają się do mnie z pytaniami:

  • Jak radzić sobie ze stresem?

  • Jak żyć w tym stresującym świecie?

  • Co zrobić, żeby nie reagować tak nerwowo na każdą sytuację?

  • Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, które się pojawiają coraz częściej?

  • Dlaczego nie umiem cieszyć się z drobiazgów?

  • Jak nauczyć się żyć w stresie?

Jeśli i Państwo choć raz zadali sobie choćby jedno z tych pytań, to zapraszam do mnie. Poznacie Państwo nowe sposoby regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem i jednocześnie zyskacie Państwo dystans i spokój.

Cena: 80 zł

Sesja terapeutyczno - motywująca

Wykonawca: Masaż Terapia duszy i ciała MOC DOTYKU

Szczęście to nie przypadek to swiadomy wybór.

Zajmuje się terapią słowem, głosem, poprzez relaksację i wybudzanie ludzkich potencjałów. Prowadzę rozmowy o charakterze motywującym , wspierającym w atmosferze zrozumienia, przyjaźni i akceptacji.

Moim celem jest inspirowanie ludzi do życia o jakim zawsze marzyli z poziomu miłości do siebie. Największe moje szczęście i mój sukces to kiedy widzę blask w oczach moich klientów, kiedy oni dostrzegają swoją wartość i mają siłę, aby dokonywać zmian w swoim życiu.

Cena: 100 zł

Konopie lecznicze.

Wykonawca: TERAPIE MEDYCZNE

Strona główna / Konopie lecznicze.
Konopie lecznicze.

Olejki uzyskiwane metodą ekstrakcji nadkrytycznej CO2 – metoda charakteryzują się niską temperaturą procesu do 40 st. C co skutkuje uzyskaniem preparatu, który rzetelnie odzwierciedla skład kwiatu konopi, czyli wszystko co natura dała w formie nie zmienionej, a jedynie zatężonej przechodzi do ekstraktu. Zatężenie kształtuje się na poziomie od 10% do nawet 20% . Roślina naturalnie wytwarza kannabinoidy w formie kwaśnej, a dopiero w trakcie wzrostu oraz swoich potrzeb przekształca je w formy podstawowe, dlatego formy kwaśne nazywamy prekursorami. Ekstrakty wytwarzane tą metodą zawierają między innymi cenne kwaśne formy związków takich jak CBDa – czyli prekursor CBD, CBNa – prekursor CBN, CBGa – prekursor CBG itp. Kwaśne formy są związkami o najsilniejszym działaniu przeciwzapalnym, dlatego poleca się je przy takich problemach zdrowotnych jak :

choroby nowotworowe
choroby układu immunologicznego ( takich jak AIDS )
podczas chemioterapii ( zmniejszają lub w ogóle likwidują skutki uboczne jak wymioty, osłabienie, wypadanie włosów itp. )
choroby autoimmunologiczne ( Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów)
cukrzyca
problemy układu nerwowego
zapalenie żył itp.

także :

regulacja układu hormonalnego
osteoporoza
odkwaszenie organizmu

EEG Biofeedback, Terapia Pedagogiczna

Wykonawca: Biofeedback Anna Huber Centrum Wspierania Rozwoju

Podczas treningu EEG Biofeedback pacjent „gra w grę komputerową”, którą kontroluje wyłącznie swoim umysłem (bez użycia klawiatury czy myszki). W trakcie gry na głowie ma umocowane elektrody, co pozwala terapeucie na dokonanie pomiaru aktywności fal mózgowych wywołanych przez grę. Dzięki analizie wcześniej przeprowadzonego badania QEEG, terapeuta ustala dla pacjenta korzystne parametry treningu. Odpowiednio dobrana dynamika planszy stymulacyjnej, motywuje pacjenta do coraz lepszego skupiania się i uczy koncentracji, uwzględniając jednocześnie osiągany przez niego stan relaksacji.

Terapia pedagogiczna to specjalistyczne działania o charakterze psychologiczno - pedagogicznym, mające na celu niesienie pomocy dzieciom ujawniającym różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania, narażonym na niepowodzenia szkolne lub je przeżywającym, związane zazwyczaj z trudnościami w czytaniu, pisaniu, liczeniu i innych czynnościach szkolnych.

Psychoterapia, konsultacja psychologiczna

Wykonawca: Oro - Ośrodek Rozwoju Osobistego

Celem jest osiągnięcie równowagi, zmiany pewnych zachowań i postaw, a następnie umiejętność podejmowania słusznych życiowych wyborów w przyszłości, uczenie się nowych sposobów rozwiązywania problemów. Prowadzi też do rozwoju własnych kompetencji emocjonalnych. Opiera się na pracy w relacji psychoterapeuty z pacjentem.

Cykl sesji wymaga systematyczności, zaangażowania oraz pozwolenia na zmiany. Szczegółowy cel psychoterapii ustalany jest indywidualnie podczas pierwszych spotkań. Pomimo, że jest autorskim procesem, w ORO jest prowadzona w oparciu o teorie psychodynamiczne.

Cena: 80 zł

Masaż mięśniowo-powięziowy REBALANCING

Wykonawca: MASAŻ & HAMMAM Remigiusz Kostusiak

REBALANCING jest formą pracy nad ciałem, która przywraca harmonię wewnętrzną i pozwala na życie w jedności ciała, umysłu i serca. Dochodzi do tego dzięki połączeniu głębokiego i miękkiego dotyku, rozluźnienia stawów, pracy nad oddechem i energią, odczytywaniu ciała, ćwiczeniu świadomości ciała i uczuć oraz ich wyrażaniu. Przywracanie równowagi - REBALANCING - to wyjątkowa kuracja duszy i ciała łącząca techniczną precyzję z artystyczną medytacją. Ta skuteczna i prosta metoda, która korzeniami sięga Rolfingu, jest fascynującą podróżą ciała i umysłu dzięki połączeniu głębokiego masażu, rozluźnieniu stawów i zrównoważeniu energii. Przywracanie równowagi przeciwdziała chronicznym wzorcom hamującym, które przyczyniają się do bólu i chorób. Metoda ta podkreśla wagę spojrzenia na ciało jako jedność fizyczności z jej emocjonalnym, energetycznym i duchowym aspektem. Istotą tego masażu jest dotyk pełen miłości i wrażliwości.

Cena: 150 zł

Leczenie stresu

Wykonawca: Gabinet Psychologiczny

Pomoc w przezwyciężeniu Zespołu Stresu Pourazowego, Zespołu Stresu Ostrego, radzeniu sobie ze stresem w codziennych sytuacjach.

Neurorefleksologia

Wykonawca: Terapie z natury

Neurorefleksologia w terapii dzieci jest bardzo skutecznym narzędziem pozwalający na poprawę ogólnego stanu zdrowia, podniesienie odporności organizmu, eliminację wielu zaburzeń emocjonalnych, jako terapia wspomagająca rehabilitację w schorzeniach umysłowych i ruchowych.W terapii dzieci refleksolog dobiera odpowiedni plan postępowania spośród dostępnych metod neurorefleksologii twarzy, głowy, rąk, stóp. Doskonałe efekty terapii uzyskuje się poprzez dołączenie, gimnastyki mózgu i kranioterapii.
Kranioterapia polega na stymulacji różnych punktów i stref czaszki, które korespondują z odpowiednimi strukturami mózgu. Medycyna orientalna udowodniła, że możliwe jest pobudzanie ośrodków mózgu poprzez różne części ciała i odwrotnie.
W takich przypadkach jak paraliż, ograniczenia ruchomości ciała, zaburzenia czucia itp. możliwe jest przyspieszenie czasu zdrowienia za pomocą stymulacji punktów i linii czaszki.

Terapia psychologiczna dla par

Wykonawca: mgr Magdalena Anna Skotnicka - Konsultacje Psychologiczne i Psychoterapia

Prowadzę terapię psychologiczną dla par. Zajmuję się pomocą w przypadku kryzysów małżeńskich i rodzinnych. Proponuję też porady indywidualne.

Szkolenia sprzedażowe

Wykonawca: mgr Magdalena Anna Skotnicka - Konsultacje Psychologiczne i Psychoterapia

Zajmuję się prowadzeniem szkoleń sprzedażowych. Między innymi prowadzę kursy asertywnego zachowania oraz radzenia sobie ze stresem.

Treningi Biofeedback

Wykonawca: NEUROSFERA s.c.

Biofeedback to metoda pozwalająca mierzyć stany fizjologiczne, z których zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy i następnie nauczyć się świadomie kontrolować te stany dzięki przekształcaniu mierzonych sygnałów biologicznych w zrozumiałą formę, np. gry lub filmu na ekranie. Wpływając na to, co dzieje się na ekranie (np. przebieg gry) można modyfikować stany własnego ciała i umysłu.

Jednym z rodzajów metody biofeedback jest EEG-biofeedback (neurofeedback), w którym osoba trenująca uczy się zmieniać aktywność swojego mózgu, kierując przebiegiem gry lub filmu.

Treningi zalecane są dla osób z:
- ADHD/ADD
- Zaburzeniami pamięci i koncentracji uwagi
- Które nie radzą sobie ze stresem
- Problemami ze snem
- Epilepsją
- Depresją
- Trudnościami z kontrolą emocji

Cena: 80 zł

Konsultacja psychologiczna

Wykonawca: PSYCHOTERAPIA Justyna Domanowska-Kaczmarek

Psychoterapia jest procesem odkrywania, przy pomocy terapeuty, swoich zasobów, możliwości, potencjału i siły tak, żeby poradzić sobie z doświadczanymi trudnościami, problemami czy kryzysem. Psychoterapia jest twórczym szukaniem rozwiązań, zaproszeniem do uważnego i bliskiego kontaktu z samym sobą, a jej celem jest poprawa jakości i komfortu życia.

Cena: 120 zł

Trening biofeedback

Wykonawca: Placówka psychologiczno - terapeutyczna

Biofeedback jest skuteczną metodą w leczeniu chorób i zaburzeń, które głównie są spowodowane przez stres i niezdrowy styl życia. Powszechnie wiadomo, że chroniczny stres ma negatywne wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego podobnie jak i innych układów ciała. Przewlekły stres może powodować także szereg problemów psychologicznych, a wiele osób sięga po leki, aby sobie z tym poradzić. Leki jednak tylko tłumią objawy a nie uczą radzić sobie ze źródłami pochodzenia problemów.

Biofeedback uczy radzić sobie z nadmiernym stresem w sposób konstruktywny dlatego ma też zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z tym zjawiskiem. Poprawa umiejętności panowania nad swoim ciałem i psychiką znajdzie zastosowanie również dla osób zdrowych – pracowników, uczniów, artystów, sportowców…

Cena: 50 zł