Lekarze chirurdzy - Usluger.pl

Chirurgia jest z definicji dziedziną medycyny zajmującej się leczeniem operacyjnym. Jest to specjalizacja obejmująca swoim zakresem najwięcej działów narządowych. Chirurgia kojarzy nam się z chirurgią ogólną, która jest kliniczną dziedziną medycyny. Chirurgia obejmuje chirurgię naczyniową, chirurgię klatki piersiowej, układu nerwowego, urologię, chirurgię szczękowo- twarzową. Poza tym chirurgia obejmuje takie działy jak chirurgia urazowo-ortopedyczna oraz onkologiczna. Jeżeli szukasz lekarza specjalisty z zakresu chirurgii w tym katalogu odnajdziesz niezbędne adresy.

Paweł Kuczewski - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Wykonawca: Prywatny Gabinet Chirurgiczny Paweł Kuczewski

W ramach gabinetu prywatnego oferuję poradnictwo w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, diagnostykę, kwalifikację do zabiegów operacyjnych, leczenie zachowawcze, opiekę pooperacyjną, kontrolę po leczeniu w tym: zdejmowanie szwów, zmianę opatrunków i inne drobne zabiegi chirurgiczne.

Leczenie ran przewlekłych

Wykonawca: Król Jacek Gabinet Chirurgiczny

Leczenie ran przewlekłych ( odleżyny, owrzodzenia, oparzenia, stopa cukrzycowa)

Wszywki alkoholowe (Disulfiram, Anticol)

Wykonawca: Król Jacek Gabinet Chirurgiczny

implantacja Disulfiramu w znieczuleniu miejscowym, opieka pozabiegowa

Podochirurgia - plastyka wałów paznokciowych ( współpraca z podologiem

Wykonawca: Król Jacek Gabinet Chirurgiczny

chirurgiczne "opracowanie" wrastających paznokci
chirurgiczna plastyka wałów paznokciowych ( współpraca z podologiem)

Kwalifikacja do operacji przepuklin brzusznych laparoskopowo

Wykonawca: Centrum Medyczne "LEGIONÓW" - NZOZ "Stary Browar"

W Poradni Chirurgii Ogólnej w Centrum Medycznym “Legionów” w Lęborku
odbywa się również kwalifikacja do nowoczesnych operacji minimalnie inwazyjnych przepuklin brzusznych metodą laparoskopową – metoda ta zapewnia niewielki uraz tkanek podczas operacji i szybką rekonwalescencję.
Kwalifikację do zabiegów prowadzi lek. Urszula Staszek - specjalista chirurgii ogólnej

Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Wykonawca: Centrum Medyczne "LEGIONÓW" - NZOZ "Stary Browar"

W związku z rosnącą epidemią otyłości w Polsce i na świecie, dążąc do jak najwyższej jakości opieki nad pacjentem oraz pozostając w zgodzie z najnowszą wiedzą medyczną w Centrum Medycznym Legionów rozpoczynamy program przygotowania i kwalifikacji do chirurgicznego leczenia otyłości. Program będzie prowadzony we współpracy z Ośrodkiem Koordynowanej Opieki Bariatrycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Przygotowaniem do operacji zajmuje się w ramach poradni chirurgicznej Centrum Medycznego Legionów: lek. Urszula Staszek - specjalista chirurgii ogólnej.

Chirurgia bariatryczna pozostaje w przewadze nad leczeniem zachowawczym i jest jedyną metodą leczenia otyłości olbrzymiej o udowodnionej skuteczności. Leczenie operacyjne chorych otyłych wydłuża ich życie jednocześnie poprawiając jego jakość oraz prowadząc do ustąpienia chorób spowodowanych otyłością, np. cukrzycy, zaburzeń przemiany lipidów, nadciśnienia tętniczego, zmniejsza ryzyko występowania niektórych nowotworów. Wśród osób spełniających kryteria kwalifikacji, leczenie operacyjne stanowi postępowanie z wyboru.

Po więcej informacji zapraszamy do Poradni Chirurgii Ogólnej Centrum Medycznego Legionów.

Konsultacje chirurgiczne

Wykonawca: Anna Dołaszyńska-Żółkiewska - chirurg - proktolog - lekarz medycyny estetycznej

W zakres usług wchodzą porady i leczenie chorób z zakresu chirurgii ogólnej i proktologii. Przeprowadzam również kwalifikacje do leczenia operacyjnego i kontrole pooperacyjne. Wykonuję zarówno zabiegi ambulatoryjne jak i drobne zabiegi operacyjne.

Cena: 150 zł

Chirurgia stomatologiczna

Wykonawca: Implanty Stomatologia

  • usuwanie zębów zniszczonych, których stan nie pozwala na leczenie
  • usuwanie złamanych korzeni zębów
  • usuwanie złamanych korzeni zębów z dłutowaniem
  • usuwanie zębów mlecznych
  • usuwanie zębów mądrości
  • szycie chirurgiczne ran
  • rekonstrukcja uszkodzeń koron zębów

Wykonujemy wszelkie zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym i ogólnym, zarówno
u dorosłych, jak i u dzieci.

Terapia kolagenem ( GUNA), kwas hialuronowy

Wykonawca: Król Jacek Gabinet Chirurgiczny

Oferta gabinetu obejmuje usługi związane z "ostrzyknięciem" stawów, więzadeł, mięśni, tkanki podskórnej, tkanek miękkich.
To jedna z możliwych terapii w schorzeniach narządu ruchu, urazach, urazach sportowych, chorobach tkanek miękkich, wspomagająco przy schorzeniach nerwów obwodowych.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Gastroskopia,kolonoskopia,rektoskopia itp.

Wykonawca: Prywatna Praktyka Lekarska Sławomir Czekałowski Zgorzelec

Badanie i leczenie chorób układu pokarmowego.

Zabiegi neurochirurgiczne

Wykonawca: Rut Marcin Gabinet Lekarski

Dr Marcin Rut posiada doświadczenie w wykonywaniu małoinwazyjnych zabiegów, takich jak blokady zewnątrzoponowe. Jest to zabieg diagnostyczny oraz leczniczy, pomocny w leczeniu dyskopatii lędźwiowej oraz zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego.

Operacje dyskopatii lędźwiowej

Wykonawca: Rut Marcin Gabinet Lekarski

Mikrochirurgiczne usunięcie dysku lędźwiowego przeznaczone jest dla pacjentów cierpiących na rwę kulszową bez nasilonych zmian zwyrodnieniowych, usunięcie dysku z dostępu przedniego z kolei dla pacjentów, u których występuje zespół bólowy okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Operacje dyskopatii szyjnej

Wykonawca: Rut Marcin Gabinet Lekarski

Dr Marcin Rut posiada doświadczenie w przeprowadzaniu operacji dyskopatii szyjnej - artrodeza oraz artoplastyka.

Artodeza przeznaczona jest dla pacjentów z rwą barkową ze zmianami zwyrodnieniowymi oraz nieprawidłowym ustawieniem kręgosłupa szyjnego, z kolei artroplastyka przeznaczona jest dla pacjentów bez nasilonych zmian zwyrodnieniowych oraz prawidłowym ustawieniem kręgosłupa.

Leczenie stopy cukrzycowej

Wykonawca: Prywatna Praktyka Chirurgiczna Robert Burda

Leczenie stopy cukrzycowej to nasza specjalność, która oferujemy naszym klientom. Warto wiedzieć, że leczenie stopy cukrzycowej należy prowadzić w wyspecjalizowanych ośrodkach i gabinetach podologcznych - takich jak nasz.

Leczenie owrzodzeń podudzi

Wykonawca: Prywatna Praktyka Chirurgiczna Robert Burda

Naszym pacjentom oferujemy specjalistyczne leczenie owrzodzeń podudzi, które wykonujemy w oparciu o niezbędną wiedzę i spore doświadczenie. Bardzo często objawem zaawansowanej niewydolności żył kończyn dolnych jest bardzo trudno gojąca się rana podudzia, która zlokalizowana najczęściej w okolicy kostek.

Główną przyczyną jest długotrwałe nadciśnienie w żyłach kończyny dolnej, które wywołane jest chorobą żył kończyn dolnych, prowadzące zazwyczaj do degeneracji skóry, tkanki podskórnej i w konsekwencji do powstania owrzodzenia. Przewlekła rana na podudziu może być niewielka w przypadku złego leczenia powiększenia się nierzadko obejmując cały obwód łydki.

Specjalistyczne leczenie owrzodzenia tego typu jest długotrwałe, polega na chirurgicznym leczeniu przyczyny owrzodzenia, stosowania odpowiednich opatrunków, kompresjoterapii, a niekiedy kończy się położeniem przeszczepu skóry.