Lekarze radiolodzy - Usluger.pl

Zajrzenie do ludzkiego ciała byłoby niemożliwe, gdyby nie ciągły rozwój i postęp medycyny. Radiologia to dziedzina medycyny a także samodzielna specjalizacja lekarska, która zajmuje się obrazowaniem całego ciała za pomocą promieni rentgenowskich, pola magnetycznego oraz ultradźwięków. Lekarze radiolodzy współpracują ściśle z wieloma innymi specjalizacjami, takimi jak chirurgia, onkologia czy ortopedia. Diagnostyka za pomocą obrazowania jest główną metodą określającą leczenie w dzisiejszych czasach. Lekarze radiolodzy wykorzystują w codziennej pracy zdjęcia rtg, przeprowadzają tomografie komputerowe, tomografie magnetyczne rezonansu jądrowego oraz inne badania. Jeżeli szukasz lekarzy radiologów, odnajdziesz ich w tym katalogu.

CBCT 3D

Wykonawca: Diagdent - Pracownia Radiologi Stomatologicznej na Ursynowie

Tomografia komputerowa 3D(CBCT) jest jedną z nowych metod obrazowania struktur zębowych. Jej najważniejszą zaletą jest precyzja i wysoka jakość badania CBCT , dlatego pozwala specjaliście na przygotowanie optymalnego planu leczenia stomatologicznego przez uniknięcie błędów w stawianiu diagnozy z użyciem zdjęć 2D.

Najważniejsze zalety zdjęć tomograficznych 3D zębów:

bezpieczeństwo badania – minimalna dawka promieniowania
szybkość wykonania zdjęcia –minimalny czas oczekiwania na rekonstrukcję
wyniki badania mogą być zarchiwizowane na nośnikach i odtworzone na komputerze
Tomografia 3D rekomendowana jest przede wszystkim w ustaleniu planu leczenia chirurgicznego ( stosowana jest przed zabiegami z zakresu implantologii) endodoncji, periodentologii etc. Dzięki niej można dokładnie sprawdzić strukturę kostną w miejscu wszczepienia implantu, a także dobrać jego właściwy rozmiar. Ze względu na specjalną technikę 3D lek.stom jest w stanie ocenić wszystkie struktury anatomiczne, także te, które nie są obrazowane wystarczająco precyzyjnie na badanich 2D (pantomogram, zdj. wewnątrzustne) co powoduje, zmniejszenie ryzyka uszkodzenia srtruktur do minimum.

Dodatkowo badanie pozwala na określenie lokalizacji zębów zatrzymanych, nadliczbowych oraz zobrazowanie zaburzeń w ustawieniu uzębienia. Dzięki temu jest ono stosowane jako wsparcie w leczeniu ortodontycznym i do kontroli i oceny wyników innych zabiegów stomatologicznych.

RTG zęba

Wykonawca: Diagdent - Pracownia Radiologi Stomatologicznej na Ursynowie

Nasza pracownia radiologiczna wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania, aby oferować jak najwyższą dokładność zdjęć rentgenowskich, co umożliwia precyzyjną diagnostykę. Posiadamy nowoczesny aparat rentgenowski Carestream (Kodak) CS 2100, który w porównaniu ze standardowym daje lepszą jakość zdjęcia oraz wykorzystuje przy tym mniejszą dawkę promieniowania.

Cena: 30 zł

Cefalometria

Wykonawca: Diagdent - Pracownia Radiologi Stomatologicznej na Ursynowie

Zdjęcia cefalometryczne to zdjęcia RTG wykorzystywane są przede wszystkim w ortodoncji. Dzięki nim ortodonta może zobaczyć dokładny obraz części twarzowej czaszki, w tym również struktury kostne i skórne pacjenta z uwzględnieniem wszystkich ważnych w planowaniu leczenia szczegółów.

W naszej pracowni radiologicznej posiadamy wysokiej klasy sprzęt pozwalający nam na robienie zdjęć cefalometrycznych. Dysponujemy trzeciej generacji modułem Kodak 9000C 3D, który posiada kolimator zdalnie sterowany mikroprocesorem. Możliwe jest dzięki niemu wykonanie zdjęć w różnych formatach i projekcjach dla kompleksowej diagnostyki, na przykład wykonanie zdjęcia bocznego, przedniego, skośnego, submento-vertex czy ocena wieku kostnego.

Cena: 80 zł

Pantomogram

Wykonawca: Diagdent - Pracownia Radiologi Stomatologicznej na Ursynowie

Zrobienie zdjęcia panoramicznego jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne dla pacjenta i trwa tylko kilka sekund. Aby uzyskać dokładny obraz, pacjent musi zagryźć specjalny ustnik pozwalający na rozklinowanie zębów i uzyskanie czytelnego zdjęcia bez nakładania się zębów górnych i dolnych. Podczas badania pacjent nie może się poruszać i musi postępować zgodnie ze wskazówkami radiologa.

Cena: 80 zł

Gabinet tomografii komputerowej

Wykonawca: Iwona i Jan Grupowa Praktyka Lekarska s.c.

Wykonujemy badania TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ i RTG wszystkich okolic ciała.

Badanie USG

Wykonawca: Neuromedica s.c.

Badanie USG u dzieci i dorosłych:
- przezciemiączkowe
- stawów biodrowych
- jamy brzusznej
- ortopedyczne
- narządów

Cena: 100 zł

Badania usg dopplerowskie

Wykonawca: Pracownia USG

Badania dopplerowskie to jeden z rodzajów badań ultrasonograficznych, które wykonuję w moim gabinecie. Pozwalają one na wykrycie zmian i schorzeń ze strony układu krążenia. Badania są bezbolesne i można je wykonywać w każdym wieku. Nie powodują żadnych powikłań.

Badanie usg tarczycy

Wykonawca: Pracownia USG

Badanie usg tarczycy pozwala na ocenę stanu i wielkości gruczołu. Badanie zleca w przypadku ujawnionych problemów z tarczycą (na podstawie badań) lub podejrzenia występowania schorzenia. Badanie trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesne.

Badanie usg jamy brzusznej

Wykonawca: Pracownia USG

Badanie usg jamy brzusznej to jeden ze sposobów na zdiagnozowanie dolegliwości bólowych w okolicy brzucha. Badanie pozwala na ocenę stanu wielu narządów wewnętrznych. Warto badanie wykonywać profilaktycznie, by móc monitorować swój stan zdrowia.

RTG pantomogram

Wykonawca: Gabinety Lekarskie i Stomatologiczne BIAŁA SZUFLADA

RTG pantomogram

Badania USG Kolorowy Doppler

Wykonawca: DOKTOR Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Centrum Stomatologiczno-Medyczne, Przychodnia Doktor

USG - KOLOROWY DOPPLER BEZPŁATNIE - jama brzuszna
Pełny zakres najnowszym aparatem Toschiba Nemio MX.
USG - JAMA BRZUSZNA, TARCZYCA,PIERSI, NARZĄD RODNY i USG CIĄŻY, JĄDRA, SZYJA,
USG CIĄŻY wynosi obecnie 80 zł/badanie

Pacjenci zapisani do lekarza rodzinnego jama brzuszna bezpłatnie, pozostałe w cenie rabatowej po 60 złotych/badanie.
Pacjenci nie zapisani do przychodni lekarza rodzinnego 70 złotych/badanie.

USG NACZYŃ (Żył, Tętnic) - pełny zakres.
Kończyny - OBYDWIE -110 zł/badanie, pacjenci zapisani do lekarza POZ --100 zł
UWAGA !!! Specjaliści radiolodzy zalecają wykonanie USG Obydwu Kończyn Dolnych co pozwala postawić najbardziej wiarygodną diagnozę i podjąć odpowiednie leczenie.

Dlatego jednostka nasza traktuje poważnie każdego pacjenta i dba o jego zdrowie zatrudniając najlepszych radiologów !!!

Badanie USG bioderek

Wykonawca: GABINET USG specjalista radiolog lek.med. Jacek Krzymiński

Wykonujemy badania USG dzieci i niemowląt. Między innymi wykonujemy USG bioderek oraz przezciemiączkowe USG mózgowia.

Badanie USG jamy brzusznej

Wykonawca: GABINET USG specjalista radiolog lek.med. Jacek Krzymiński

Wykonujemy badania USG, między innymi USG jamy brzusznej. Do badań wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt.

Doppler tętnic i żył

Wykonawca: GABINET USG specjalista radiolog lek.med. Jacek Krzymiński

Badanie tętnic i żył metodą dopplera. Wykonujemy badania tętnic i żył szyjnych oraz tętnic i żył kończyn górnych i dolnych. Dodatkowo wykonujemy doppler naczyń jamy brzusznej.

Badania usg

Wykonawca: Just Marcin Indywidualna Praktyka lek

USG jamy brzusznej, narządów szyi, piersi, doppler naczyń szyjnych
konsultacja TK,MRI rtg

Cena: 100 zł