Lekarze fizjoterapeuci - Usluger.pl

Prawidłowy ruch wszystkich części naszego ciała, to gwarancja poprawnego funkcjonowania organizmu każdego z nas. Lekarze fizjoterapeuci zajmują się prowadzeniem zajęć i planowaniem ćwiczeń na różnego rodzaju dolegliwości narządów ruchu. Fizjoterapeutą można zostać po ukończeniu studiów pierwszego i drugiego stopnia i zajmują się oni masażami, światłolecznictwem, wodolecznictwem itp. Lekarze fizjoterapeuci są niezbędni przy planowaniu rehabilitacji po zabiegach operacyjnych czy też wypadkach drogowych. Jeżeli szukasz danych kontaktowych lekarzy fizjoterapeutów, odnajdziesz je w tym katalogu.

Fizjoterapia

Wykonawca: Osteopatia i Fizjoterapia Piotr Kucharuk

Fizjoterapeuta to specjalista zajmujący się terapią i rehabilitacją ruchową. Jego głównym celem jest przywrócenie pełnej sprawności i zdrowia pacjentów poprzez różnorodne metody terapeutyczne.

Fizjoterapeuta przeprowadza dokładną diagnozę pacjenta, analizując jego historię medyczną oraz oceniając zakres ruchu, siłę mięśniową i inne czynniki związane z funkcjonalnością ciała. Na podstawie tych informacji tworzy spersonalizowany plan terapeutyczny.

Metody stosowane przez fizjoterapeutę obejmują różnorodne techniki manualne, takie jak masaż, mobilizacje stawów, manipulacje tkanek miękkich, rozciąganie oraz ćwiczenia terapeutyczne. Wykorzystuje także urządzenia i narzędzia wspomagające rehabilitację, takie jak elektrostymulacja, ultradźwięki czy laseroterapia.

Fizjoterapeuta pracuje zarówno z pacjentami z urazami i schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, jak i osobami z zaburzeniami neurologicznymi, oddechowymi czy kardiologicznymi. Pomaga w redukcji bólu, poprawie zakresu ruchu, zwiększeniu siły mięśniowej oraz przywróceniu równowagi i koordynacji.

Dodatkowo, fizjoterapeuta edukuje pacjentów na temat zdrowego stylu życia, prawidłowej postawy ciała oraz wykonywania odpowiednich ćwiczeń i samopomocy w celu utrzymania zdrowia i zapobiegania nawrotom schorzeń.

Współpraca z fizjoterapeutą jest oparta na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta, uwzględniając jego potrzeby, cele terapeutyczne oraz specyfikę schorzeń. Dzięki profesjonalizmowi, wiedzy i doświadczeniu, fizjoterapeuta wspiera pacjentów w powrocie do pełnej sprawności ruchowej i poprawy jakości życia.

Masaże Lecznicze

Wykonawca: Salon Masażu Leczniczego Waldemar Sztuba

Wykonuje masaże lecznicze w chorobach naczyniowych: obrzęki kończyn górnych i dolnych , poprawa przepływu limfy . w chorobach reumatologicznych: RZS, ZZSK, w chorobach neurologicznych: dyskopatie, rwa kulszowa, rwa ramienna, wszelakie neuralgie, migrenowe bóle głowy, w dysfunkcjach narządu ruchu: skręcenia, zwichnięcia, stany po złamaniach,.
Usprawnienie napięć mięśniowych. W czasie ciąży i po porodach.

Cena: 120 zł

Rehabilitacja po urazach

Wykonawca: Michał Chmiel Fizjoterapia

Specjalnością gabinetu Michała Chmiela jest rehabilitacja pacjentów po przebytych urazach różnego typu, zarówno świeżych, jak i starych.

Komputerowe badanie stóp

Wykonawca: Rotula group spółka z o.o.

Badanie obejmuje kompleksową diagnostykę. W pierwszej kolejności wykonujmy komputerową diagnostykę stóp: na podoskopie, plantografie, macie tensometrycznej. Następnie wykonywane jest badanie manualne stopy oraz stawu skokowego. A na koniec przeprowadzane jest badanie fizjoterapeutyczne układu ruchu i instruktaż ćwiczeń.

Z pasją dbamy o stopy naszych pacjentów. Dlatego korzystamy z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych firmy Capron Podologie, europejskiego lidera w dziedzinie ortotyki. Stosowane techniki diagnostyczne oraz szeroka wiedza naszych specjalistów gwarantuje skuteczne rezultaty diagnostyczno-lecznicze.

Cena: 150 zł

Leczenie bólu: kręgosłupa, stawów, głowy i inne

Wykonawca: UNIVERSALIS Kamil Kobiałka

Korzystając z wielu narzędzi typu:
terapia manualna,
terapia punktów spustowych,
terapia powięziowa,
pinoterapia,
USG,
fala uderzeniowa,
masaż i inne,
skutecznie pomagamy zmniejszyć lub pozbyć się bólu.
Zapraszamy na darmową konsultację.

FIZJOTERAPIA

Wykonawca: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej BOMED Bożena Bąk

POLE MAGNETYCZNE, LASEROTERAPIA, ULTRADZWIĘKI

Terapia osteopatyczna

Wykonawca: STREFAFIZJO

Terapia osteopatyczna pomaga przywrócić równowagę między systemem strukturalnym (kości, stawy, mięśnie), trzewnym (narządy wewnętrzne) oraz czaszkowym (ukł. nerwowym, kości czaszki). Terapia czaszkowo-krzyżowa obejmuje: dolegliwości w obrębie głowy: migreny, bóle oczu, zatok oraz szumy w uszach, problemy ze stawami żuchwowo-skroniowymi oraz zaburzenia snu, przemęczenie, zaburzenia koncentracji i kłopoty z uczeniem się.

Fizjoterapia

Wykonawca: Terapia manualna, osteopatia, rehabilitacja, USG

kompleksowa diagnostyka i leczenie fizjoterapeutyczne

Terapia ręki dla niemowalków

Wykonawca: Logosfera Gabinet Logopedyczno - Pedagogiczny

TERAPIA RĘKI ma na celu usprawnienie tzw. motoryki małej czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, jak również dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów, struktur, nabywanie umiejętności ich rozróżniania.

Zajęcia dla:
- niemowlaków
- przedszkolaków
- uczniów

Cena: 65 zł

Chiropraktyka

Wykonawca: Nowacki Chiropraktyka

Chiropraktyka w województwie dolnośląskie. Zapraszam.

Migreny, leczenie migreny

Wykonawca: Nowacki Chiropraktyka

Leczenie bólów migrenowych. Zapraszam do lektury swojej oferty.

Przepuklina dysku

Wykonawca: Nowacki Chiropraktyka

Leczenie, objawy przepukliny dysku. Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

Leczenie dyskopatii

Wykonawca: Nowacki Chiropraktyka

Leczenie dyskopatii. Zapraszam do zapoznania się z ofertą gabinetu Nowacki Chiropraktyka.

Rwa kulszowa

Wykonawca: Nowacki Chiropraktyka

Rwa kulszowa. Objawy, przyczyny i leczenie. Zapraszam do kontaktu.

Elektrolecznictwo z dojazdem do klienta

Wykonawca: Marcin Składanek Rehabilitacja i Masaż w Twoim Domu SALUS

Elektro lecznictwo z dojazdem do klienta Grajewo Mońki Szczuczyn Prostki Radziłów Osowiec Trzcianne Goniądz

Firma Marcin Składanek Rehabilitacja i Masaż w Twoim Domu "Salus" świadczy usługi w domu klienta z zakresu rehabilitacji każdej dolegliwości oraz masażu klasycznego z zakresu leczniczego i relaksacyjnego.