Lekarze diabetolodzy - Usluger.pl

Diabetologiem nazywamy lekarza specjalistę, zajmującego się leczeniem cukrzycy oraz jej powikłań. Diabetolog dba, aby w przypadku stwierdzenia tego schorzenia, zachować odpowiednią dietę i wprowadzić zupełnie nowy, zdrowy tryb życia. Uzyskanie specjalizacji lekarza diabetologa, musi być poprzedzone uzyskaniem specjalizacji z medycyny chorób wewnętrznych lub pediatrii a specjalizacja diabetologiczna musi trwać 24 miesiące. Jeżeli masz problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru lub już stwierdzono u Ciebie cukrzyce, to w tym katalogu odnajdziesz dane lekarzy diabetologów.

Edukacja diabetologiczna

Wykonawca: DIAMED. Prywatna Praktyka Internistyczno - Diabetologiczna Katarzyna Wakulińska

Aby w pełni kontrolować chorobę przewlekłą, jaką jest cukrzyca, należy mieć o niej jak największą wiedzę. Oferuję Państwu edukację diabetologiczną, zwłaszcza z zakresu zdrowego odżywiania, bezpiecznego treningu zdrowotnego, samodzielnych oznaczeń poziomu cukru oraz zasad leczenia insuliną.

Cena: 120 zł

Medyczna pielęgnacja stóp

Wykonawca: DIAMED. Prywatna Praktyka Internistyczno - Diabetologiczna Katarzyna Wakulińska

Cukrzyca zwiększa ryzyko powstania groźnego powikłania, jakim jest stopa cukrzycowa. Aby je zminimalizować,należy regularnie badać stopy i odpowiednio o nie dbać. W moim gabinecie macie Państwo możliwość regularnej kontroli i oceny wyglądu stóp, stanu nerwów i tętnic, a w razie potrzeby także wykonania zabiegów pielęgnacyjno - leczniczych.

Cena: 150 zł

Leczenie przy pomocy osobistych pomp insulinowych

Wykonawca: DIAMED. Prywatna Praktyka Internistyczno - Diabetologiczna Katarzyna Wakulińska

Do kontroli i leczenia cukrzycy coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne technologie, takie jak osobiste pompy insulinowe, systemy ciągłego monitorowania glikemii oraz glukometry z możliwością odczytu i analizy danych za pomocą programów komputerowych. W moim gabinecie korzystam z tych możliwości w szerokim zakresie.

Cena: 120 zł

Cukrzyca ciążowa

Wykonawca: DIAMED. Prywatna Praktyka Internistyczno - Diabetologiczna Katarzyna Wakulińska

Diagnostyka i leczenie cukrzycy ciążowej.

Cena: 120 zł

Diagnostyka i leczenie cukrzycy

Wykonawca: DIAMED. Prywatna Praktyka Internistyczno - Diabetologiczna Katarzyna Wakulińska

Gabinet zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem cukrzycy typu 1,cukrzycy typu 2, cukrzycy ciążowej, stanów przedcukrzycowych i insulinooporności. Prowadzi także edukację w zakresie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, skutecznego i bezpiecznego treningu zdrowotnego. Pacjenci objęci opieką gabinetu mogą liczyć na regularne badania kontrolne, diagnostykę powikłań cukrzycy ze szczególnym uwzględnieniem stopy cukrzycowej, w tym badania w kierunku neuropatii i angiopatii, a także zabiegi pielęgnacyjno - lecznicze stóp w przypadku wysokiego ryzyka powstania ran.

Cena: 120 zł

Leczenie i terapia cukrzycy

Wykonawca: Medicenter - Centrum Medyczne

Przyjęcia pacjentów leczonych lub diagnozowanych z cukrzycą, czyli diabetes

Cena: 140 zł

Leczenie cukrzycy

Wykonawca: Medform - leczenie otyłości i zaburzeń odżywiania

Medform zajmuje się również leczeniem cukrzycy przez stosowanie dietoterapii. Nasz diabetolog dobiera odpowiednią dietę u chorych na cukrzycę zarówno z prawidłową masa ciała, jak i z nadwagą, czy otyłością. Nasza przychodnia skupia się nie tylko na bezpiecznym odchudzaniu, ale również na szkoleniu pacjentów.

Leczenie pompą insulinową

Wykonawca: Instytut Diabetologii

Oferujemy kurs edukacyjny, konsultacje specjalisty diabetologa doświadczonego w terapii pompowej i sprzęt - pompę insulinową. Dla osób, które korzystają z pompy insulinowej proponujemy specjalistyczne konsultacje oraz szkolenia indywidualne i grupowe. Ponadto wypożyczamy sprzęt do ciągłego monitorowania glikemii. Oferujemy najwyższej jakość sprzęt medyczny oraz szkolenia i konsultacje dotyczące metod leczenia.

Leczenie cukrzycy typ 1

Wykonawca: Centrum Diabetologii Klinicznej CenterMed

Leczenie cukrzycy typ 1 wykonujemy w pełni profesjonalnie i rzetelnie posiadając niezbędną wiedze i doświadczenie w branży.

Leczenie cukrzycy u kobiet w ciąży

Wykonawca: Centrum Diabetologii Klinicznej CenterMed

Leczenie cukrzycy u kobiet w ciąży prowadzimy już od wielu lat i posiadamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.

Diabetolog - konsultacje telemedyczne

Wykonawca: Dr n. med. Arkadiusz Głowania, Specjalistyczna Praktyka Lekarska

konsultacje diabetologiczne telemedyczne, szczegóły na stronie http://diabetes.waw.pl

Porady lekarskie

Wykonawca: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marzena Bromirska

Porady lekarskie w gabinecie i domu chorego, Edukacja diabetologiczna, Dieta w cukrzycy i otyłości, Nauka samokontroli w cukrzycy

Cena: 70 zł

Stopa cukrzycowa

Wykonawca: Anna Mienicka

Leczenie stopy cukrzycowej.

Zakres działalności obejmuje:
- profilaktykę,
- usuwanie modzeli,
- pielęgnację paznokci,
- miejscowe opracowanie rany z zastosowaniem nowoczesnych opatrunków,
- metody odciążające,
- edukację pacjenta i rodziny w zakresie zmiany opatrunku

Leczenie stopy cukrzycowej

Wykonawca: Anna Mienicka

Jednym z najcięższych powikłań wywołanych cukrzycą jest stopa cukrzycowa. Nieleczona prowadzi do deformacji i martwicy stopy, co często oznacza amputację.

Wśród objaw można przede wszystkim wymienić uczucie pieczenia, mrowienia i uczucia zimnych stóp, deformacja kształtu stopy. Ponadto skóra stóp jest sucha i pękająca oraz ma inne niż dotychczas zabarwienie.

Pielęgnacja chorej stopy polega na krótkotrwałym myciu stóp w letniej wodzie mydłem zwykłym lub szarym oraz natłuszczaniu stóp, z pominięciem przestrzeni międzypalcowych.
Oprócz tego ważne są codzienne ćwiczenia celem poprawy ukrwienia oraz zakładanie specjalnego wygodnego obuwia (najlepiej ortopedycznego, szytego na miarę).

Leczenie stopy cukrzycowej

Wykonawca: Anna Mienicka

Stopa cukrzycowa jest powikłaniem wieloletniej, źle leczonej cukrzycy.