Badania psychologiczne
Zapisy pod numerem Tel. 796 96 96 76
Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00
W soboty w godzinach 9:00 – 17:00
Na potrzebę Klienta istnieje możliwość wykonania badana w innych godzinach.
Serdecznie zapraszamy :)
Badania psychologiczne kierowców
Badania psychologiczne:
- kierowców zawodowych
- kierowców pojazdów uprzywilejowanych
- kierowców pojazdów służbowych kat. B
- instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów
- kierowców, którym zatrzymano prawo jazdy
Psychotesty
Psychotesty
- kierowców zawodowych
- kandydatów na kierowców kat. C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E
- kierowców pojazdów uprzywilejowanych
- instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów
- kierowców skierowanych przez Policję
- kierowców prowadzących samochód kat. B w celach służbowych
- operatorów wózków widłowych
- operatorów maszyn budowlanych: koparek, ładowarek, spycharek, walców i innych
Badania psychologiczne operatorów
Badania psychologiczne:
- operatorów maszyn budowlanych (np. koparek, ładowarek, spycharek, walców, dźwigów)
- operatorów wózków widłowych
- operatorów żurawi i suwnic
- pracowników wykonujących prace wymagające szczególnej sprawności psychofizycznej
Leczenie depresji
Zapraszamy na terapię osoby, które doświadczają obniżonego nastroju, utraty radości życia, czy też braku nadziei. Zajmujemy się leczeniem depresji. Proponujemy konsultacje telefoniczne, e-mailowe, lub osobiste.
Badania psychologiczne instruktorów i egzaminatorów jazdy
Przeprowadzamy badania psychologiczne instruktorów oraz egzaminatorów. Zapraszamy na testy psychologiczne również kierowców i operatorów.
Psychotesty kierowców autobusów
Zapraszamy na badania psychologiczne kierowców. Wykonujemy psychotesty dla kierowców autobusów oraz innych pojazdów zbiorowej komunikacji.
Diagnoza i pomoc psychologiczna
Diagnoza pod kątem zaburzeń psychicznych (zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, psychotycznych, problemów osobowościowych), ocena neuropsychologiczna (badanie funkcji poznawczych pozwala ocenić czy dolegliwości psychiczne nie wiążą się z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego) oraz ocena intelektu. Badany otrzymuje pisemną opinię psychologiczną zawierającą wyniki przeprowadzonych badań oraz zalecenia dotyczące dalszego leczenia, terapii.
Pomoc psychologiczna.
Konsultacje psychologiczne są rodzajem pomocy oferowany osobom zdrowym doświadczającym trudnych wydarzeń życiowych, które przewyższają zdolności do samodzielnego poradzenia sobie.
Badania psychologiczne ochroniarzy
Przeprowadzamy badania psychologiczne osób ubiegających się o stanowisko ochroniarza. Oferujemy pełny pakiet badań psychologicznych. Przeprowadzamy także inne badania psychologiczne związane z wykonywanym zawodem.
Badania psychologiczne osób ubiegających się o broń
Prowadzimy badania psychologiczne osób, które ubiegają się o pozwolenia na posiadanie broni (palnej, gazowej myśliwskiej, a także sportowej). Przeprowadzamy także testy psychologiczne osób starających się o pozwolenia na handel bronią i materiałami wybuchowymi oraz detektywów.
Badania psychologiczne strażników miejskich
Prowadzimy badania psychologiczne strażników miejskich oraz gminnych. Przeprowadzamy także testy psychologiczne kandydatów na strażników. Wystawiamy wszelkie potrzebne zaświadczenia.
Psychoterapia
Prowadzimy szeroki zakres psychoterapii m.in.: depresji, zaburzeń lękowych (w tym fobii), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń osobowości oraz snu. Ponadto pomożemy Państwu w problemach interpersonalnych, zaburzeniami odżywiania, jak również zaburzeniami psychosomatycznymi. Pomagamy osobom wypalonym zawodowo oraz pracoholikom. Wspomożemy w radzeniu sobie ze stratą bliskiej osoby.Psychoterapię prowadzi certyfikowany psychoterapeuta.
Leczenie depresji
Wśród innych objawów tej choroby występują:
- poczucie winy i niskiej wartości,
- trudności w myśleniu, koncentracji uwagi oraz podejmowaniu decyzji,
- zmęczenie i utrata energii,
- myśli o własnej śmierci, fantazje, plany samobójcze,
- znaczna utrata lub (rzadziej) istotny przyrost masy ciała,
- bezsenność albo nadmierna senność,
- spowolnienie lub (rzadziej) pobudzenie psychoruchowe.
Depresja to sygnał, że człowiek jest przeciążony. Często na depresję zapadają perfekcjoniści, ponieważ mają zbyt dużo obowiązków. Organizm krzyczy: „Tak dalej być nie może” i przechodził w stan apatii. Przyczyn jest wiele, ale głównie jest to doświadczenie straty w ważnej dziedzinie życia: porażka zawodowa, zdrada, porzucenie.
Leczenie depresji
W początkowej fazie pracy z osobą cierpiącą na depresję psychoterapeuta koncentruje się na nastroju oraz aktywizacji przez planowanie działań i przyjemności. Następnie dąży się do zmiany tych schematów osobowościowych, które czynią człowieka podatnym na depresję.
Leczenie zaburzeń lękowych
W trakcie napadu paniki występują co najmniej cztery z następujących objawów:
- szybkie bicie lub kołatanie serca,
- drżenie,
- uczucie utrudnionego oddychania, duszności,
- pocenie się,
- dławienie się,
- ból w klatce piersiowej,
- nudności,
- zawroty głowy, uczucie omdlewania,
- uderzenia chłodu lub gorąca,
- drętwienie,
- poczucie nierealności otoczenia lub samego siebie
- poczucie tracenia kontroli, obawa przed szaleństwem,
- obawa przed śmiercią.
Leczenie zaburzeń lękowych
W początkowej fazie psychoterapii zaburzenia lękowego z napadami paniki najpierw dąży się do ograniczenia częstotliwości napadów przez uczenie pacjenta jak kontrolować objawy.
Pomoc psychologiczna
Konsultacja psychologiczna - jest pierwszą formą kontaktu zgłaszającego się klienta ze specjalistą. Jej celem jest zidentyfikowanie problemu i poszukanie najbardziej odpowiedniej formy pomocy dla jego rozwiązania.
Porady psychologiczne - polega na poszukiwaniu i omówieniu nowych, konkretnych sposobów przezwyciężenia trudności, z którymi zgłasza się osoba poszukująca pomocy. Obejmuje od jednego do kilku spotkań.
Interwencja kryzysowa - forma pomocy psychologiczne. Polega na kontakcie terapeutycznym, skoncentrowanym na problemie wywołującym kryzys, czasowo ograniczonym.
Diagnoza psychologiczna - może obejmować różne obszary funkcjonowania badanej osoby (badanie osobowości, diagnoza funkcji poznawczych, sprawności intelektualno-poznawczej)