Terapia Logopedyczna

Wykonawca: LogopedIS Rehabilitacja Anna Osłowska

Zapewniamy terapię logopedyczną dla osób z różnymi zaburzeniami mowy, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Integracja Sensoryczna

Wykonawca: LogopedIS Rehabilitacja Anna Osłowska

Oferujemy diagnozę procesów oraz terapię integracji sensorycznej dla dzieci.

Haloterapia - leczenie solą

Wykonawca: Soljamed s.c.

Haloterapia, czyli leczenie solą za pomocą grupowej inhalacji suchym aerozolem solnym zawierającym biopierwiastki (m.in.: jod, magnez, potas). Do wytwarzania aerozolu solnego stosowany jest generator ultradźwiękowy. Terapia ta wspomagana jest za pomocą muzykoterapii i koloroterapii. Zabieg inhalacyjny na wygodnych fotelach relaksacyjnych Lafuma trwa 45 min. Szczególnie polecany jest dla dzieci w celu wzmocnienia odporności na różne infekcje.

Cena: 11 zł

Haloterapia - leczenie solą

Hirudoterapia - Leczenie pijawkami

Wykonawca: Gabinet Terapii Naturalnych Tęcza

Pijawki są pozyskiwane z laboratorium,w zabiegach używane są tylko jeden raz. Nie są lekiem na wszystkie choroby, ale z powodzeniem wykorzystywane są do wspomagania leczenia: chorób serca, płuc i oskrzeli, przewodu pokarmowego, chorób wątroby i nerek, alergii i chorób skórnych, żylaków, chorób kobiecych, bezpłodności, prostaty i impotencji. Oprócz tego można leczyć również depresję, nerwicę, rwę kulszową, zakrzepowe zapalenie żył, bóle stawów, obrzęki, krwiaki, zakrzepy.

Hirudoterapia - Leczenie pijawkami

Świecowanie, konchowanie uszu

Wykonawca: Gabinet Terapii Naturalnych Tęcza

Świecowanie uszu to naturalna metoda zapoczątkowana przez Indian Hopi. Polecane szczególnie przy:

  • zaburzeniach ostrości słuchu
  • bólach i zawrotach głowy
  • bólach zatok

Ma również działanie relaksujące

Świecowanie, konchowanie uszu

Terapia uzależnień

Wykonawca: Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA s.c. Jolanta Maniecka, Patrycjusz Maniecki

Ośrodek OAZA to miejsce, gdzie przygotowywany jest detoks i kompleksowa terapia odwykowa. Nawet gdy uzależnienie od alkoholu ma zaawansowaną formę, psychologowie są w stanie wyeliminować problem. Odtrucie alkoholowe to ważna część leczenia. Alkoholizm niesie ze sobą dalekosiężne skutki. Cierpią również inni członkowie rodziny. Tak więc oferta kliniki przewiduje leczenie współuzależnienia. Jeśli konkretna osoba leczy tutaj współuzależnienie, sprawi to, że wzmocni swoje poczucie wartości i będzie sprawniej komunikować się z otoczeniem. Współuzależnienie wiąże się z przeżywaniem nieadekwatnego do sytuacji poczucia winy. Uczestnicząc w terapii w OAZIE można się wyzbyć obsesyjnego kontrolowania innych. Odmienne objawy zrodzone przez współuzależnienie też ulegają złagodzeniu. Ośrodek odwykowy gwarantuje wspaniałą kadrę. Fachowcy najpierw określają rodzaj zaburzeń, a później dopasowują środki zaradcze.

Psychoterapia indywidualna

Wykonawca: Gdańskie Centrum Pomocy Psychologicznej KLONOWA

Psychoterapia indywidualna zajmuje się problemami emocjonalnymi, trudnościami w nawiązywaniu głębszych relacji, depresjami, nerwicami oraz wieloma innymi problemami, z którymi trudno jest się zmierzyć samemu.

Psychoterapia grupowa

Wykonawca: Gdańskie Centrum Pomocy Psychologicznej KLONOWA

Prowadzimy zarówno psychoterapię grupową jak i psychoterapię indywidualną. Proponowane przez nas psychoterapie pomagają w wielu zaburzeniach, stanowią rozwiązanie dla problemów typu uzależnienia, stany lękowe, depresyjne oraz wiele innych.

Terapia Nest

Wykonawca: Fundacja Evangelium Vitae

Terapia NEST - program terapeutyczny (grupowy lub indywidualny) dla osób dorosłych, które doświadczyły różnego rodzaju traumatycznych przeżyć takich jak: wykorzystanie, zaniedbanie, przemoc, deprywacja i inne. Znaczące straty osobiste którymi zajmuje się NEST obejmują doświadczenie utraty w miarę dobrego dzieciństwa, utraty ciąży (poronienie, martwy płód, aborcja, śmierć okołoporodowa, urodzenie dziecka niepełnosprawnego). Celem terapii jest pomoc w przezwyciężeniu psychologicznych i interpersonalnych konfliktów powstałych na skutek przebytych urazowych doświadczeń, jak również stworzenie warunków, w których osoby dotknięte traumą mogłyby nabywać podstawowe umiejętności życiowe oraz uczyć się bardziej przystosowawczych sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Cena: 80 zł

LECZENIE ZABURZEŃ ODŻYWIANIA

Wykonawca: Instytut Dietetyki

Nasze terapie łączą w sobie pomoc psychologa i dietetyka.
Prowadzimy terapie indywidualny oraz grupowe.

LECZENIE ZABURZEŃ ODŻYWIANIA

Terapia wad wymowy

Wykonawca: Gabinet Logopedyczny Logos

Zajmuję się diagnostyką wad wymowy i prowadzeniem terapii logopedycznych dla dzieci i dorosłych. Świadczę usługi logopedyczne u klienta w domu. Zapraszam do kontaktu.

Integracja sensoryczna

Wykonawca: IN-SENS Gabinet terapii dziecięcej

Indywidualny plan terapii przygotowywany jest na podstawie wcześniejszej diagnozy i uwzględnia indywidualne potrzeby oraz możliwości każdego dziecka. Terapia prowadzona jest przez wykwalifikowanych specjalistów przy użyciu specjalistycznego sprzętu.
najczęstsze zachowania dziecka stanowiące wskazanie do terapii integracji sensorycznej:
- obniżone umiejetności ruchowe, problemy z koordynacją
- trudności z koncentracją, impulsywność
- nadmierna wrażlwiość na bodźce dotykowe, wzrokowe, słuchowe oraz ruch
- zbyt mała wrażliwość na stymulację sensoryczną
- opóźnienie rozwoju mowy, rozwoju ruchowego oraz problemy w nauce.

Psychoterapia - pierwsza wizyta

Wykonawca: Centrum Rozwoju Umysłu MIND

Na pierwszej sesji Psycholog wysłucha Twojego problemu oraz Twoich oczekiwań co do terapii. Następnie zostanie zawarty (słowny) kontrakt terapeutyczny w którym zostaną uzgodnione warunki i zasady terapii np. częstotliwość i miejsce kolejnych spotkań, czas trwania terapii.

Cena: 140 zł

psychoterapia - pierwsza wizyta

Leczenie Schizofrenii

Wykonawca: Ewa Siejka Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Leczenie Schizofrenii Kielce

Leczenie anoreksji

Wykonawca: Ewa Siejka Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Leczenie anoreksji Kielce Anoreksja Kielce

Leczenie anoreksji